rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Cisza w miejskim zgiełku. Dźwiękoszczelne rozwiązania OknoPlus w nowoczesnym projekcie Jerozolimska

image

Kiedy wszechobecny hałas staje się poważnym problemem dla mieszkańców miast, a naukowcy podkreślają jego negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, na ratunek spieszą projektanci i producenci innowacyjnych rozwiązań budowlanych. Receptą na tę niedogodność staje się synergia wiedzy, badań naukowych i najlepszych komponentów konstrukcyjnych. Z ich połączenia powstały dźwiękochłonne okna Reveal, które stoją dziś na straży spokoju mieszkańców osiedla Jerozolimska w Krakowie. A zadanie było naprawdę wymagające.W otoczeniu rozłożystych klonów i jesionów, otulone niezwykłym klimatem Starego Podgórza i Kazimierza dumnie pnie się w górę miejsce niezwykłe, które wynosi jakość życia na zupełnie nowy poziom. Osiedle Jerozolimska, bo o nim mowa, to ultranowoczesny kompleks dwóch budynków mieszkalnych, który bez wątpienia można nazwać domem na miarę XXI wieku. Chcąc zagwarantować mieszkańcom bezapelacyjną wygodę, inwestor nie pozwolił sobie na żadne kompromisy – zarówno w kwestii lokalizacji, czy drobiazgowości projektu, jak i staranności w dobrze materiałów. Te bowiem musiały być nie tylko doskonałej jakości i spełniać najwyższe standardy wizualne, ale w pełni dbać o bezpieczeństwo, ciepło, a także komfort akustyczny lokatorów. I choć Ci cenią sobie oferowany spokój, o sukcesie budowlanym Jerozolimskiej warto mówić naprawdę… głośno.
Inwestor – Cordia Polska oraz Generalny wykonawca - Grimbud Sp. z o.o. Zakład budowlano – montażowy musieli wziąć bowiem pod uwagę otoczenie powstających budowli, a choć z jednej strony zapewnia ono niezwykle szybki transport do centrum, mogłoby równocześnie burzyć spokój domowników. Niedaleko znajduje się bowiem nitka linii tramwajowej oraz dworzec PKO Płaszów.
Urok dzisiejszego Podgórza tworzy atmosfera małego miasteczka, którego klimat zachęca do spacerów i odkrywania jego tajemniczych zakątków. Nie można było zatem pozwolić, by cokolwiek stanowiło choćby najmniejszą skazę na tym idealnym obrazie, gdzie nowoczesność przeplata się z bogatą historią, a wielkomiejski pęd i czas zdają się zwalniać. Poprzeczkę akustyczną zawieszono więc bardzo wysoko - zwłaszcza jeśli chodzi o okna oraz przeszklenia.


Na Jerozolimskiej… cichosza
Wymagania dotyczące poskramiania decybeli były naprawdę… imponujące. Orężem w walce z potencjalnym hałasem miały być okna o współczynniku Ra2 42 dB. Mowa nie tylko o standardowych rozwiązaniach, ale również konstrukcjach narożnych, w przypadku których osiągnięcie takich parametrów jest zadaniem niezwykle skomplikowanym. – Ale nie niemożliwym – mówi Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus. – Korzystając z wiedzy naszego zespołu oraz wieloletniego doświadczenia, mieliśmy pewność, że podołamy temu wyzwaniu – dodaje.
Aby spełnić to wymaganie, konieczne było przeprowadzenie badania w certyfikowanym laboratorium. - Większość placówek odmówiła nam przeprowadzenia takiego testu, gdyż standardową procedurą jest badanie konstrukcji montowanych w jednej płaszczyźnie, a nie pod kątem – mówi Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus.
Weryfikacji tych wyśrubowanych założeń podjęło się Centrum Techniki Okrętowej w Gdyni, potwierdzając, że zastosowane przez OknoPlus specjalistyczne pakiety szybowe, dostosowane swoją budową do lokalizacji, zapewniają najwyższy poziom izolacji akustycznej. - I tak na Jerozolimskiej zagościły okna narożne z kolekcji Reveal, a dokładnie 72 konstrukcje w kolorze biało antracytowym, które oprócz doskonałej dźwiękoszczelności mogą pochwalić się parametrem Uw na poziomie 0,9 W/m2K, wodoszczelnością 2250 Pa (vs standardowe 1600) czy odpornością na wiatr na poziomie 2000 Pa. Efektywne i… efektowne zarazem – dodaje.Mniej hałasu więcej światła
Nie od dziś wiadomo, że ilość dostępnego światła naturalnego ma ogromny wpływ na postrzeganie przestrzeni, ale również znacząco wpływa na samopoczucie, dodając nam energii oraz wspomagając koncentrację. Odpowiednie nasłonecznienie wnętrz to kolejne kryterium, które miało kluczowe znaczenie dla inwestora. Tu z pomocą przyszły ultracienkie profile Reveal (niskie złożenie - 112 zamiast 120 mm) oraz okna PVC Morlite (niskie złożenie - 110 zamiast 128 mm). Tych ostatnich znajduje się projekcie aż 420. Ramy w kolorze biało antracytowym kryją w sobie sześciokomorowy profil GEALAN-LUMAXX, potrójny pakiet szybowy oraz współczynnik przenikania Uw = 0,9 W/m2K. Jednocześnie innowacyjne przeszklenia zapewniają najwyższe wartości zysku energii słonecznej (Ug = 71%), co zagwarantuje zarówno energooszczędność, jak i komfort cieplny w miesiącach zimowych.
Wisienką na tym projektowym torcie, choć nie stanowią jego zwieńczenia, a… mocny fundament, stały się fasady MC WALL na parterze budynku. Połączenie najlepszego wzornictwa oraz bezpiecznej, stabilnej i efektownej konstrukcji w modnym odcieniu antracytu stanowi doskonałe uzupełnienie bryły tego nowoczesnej realizacji.


Ciszej, jaśniej i… cieplej
Na straży ciepła Jerozolimskiej stoją nie tylko parametry stolarki, ale również odpowiedni montaż, który ma ogromny wpływ na doskonałe wartości izolacji termicznej. – Okna narożne Reveal zostały osadzone w systemie odstawnym, tj. wysunięte poza lico muru oraz zabezpieczone rozprężną taśmą izolacyjną i uszczelnieniem ISO- TOP WINFRAMER – podkreśla Izabela Tryba, ekspert marki OknoPlus.
Jerozolimska to stylowy projekt, który bez wątpienia wybiega poza standardowe, konwencjonalne rozwiązania. Wszystkie elementy osiedla zostały dokładnie przemyślane – tak, by zapewnić mieszkańcom najwyższy stopień komfortu na wielu różnych poziomach. O ciepło, ciszę, bezpieczeństwo i zachwycające widoki dbają tu okna OknoPlus.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

OknoPlus

E-mail: biuro@oknoplus.com.pl

WWW: www.oknoplus.com.pl

Tel: +48 12 277 58 80
Adres:
Zgodna 55
30-444 Kraków

IV Międzynarodowa Konferencja Green Gas Poland 2022

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»