rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Energooszczędne budownictwo rozwija skrzydła

image

Tegoroczny Energodom 2018 stał się unikatową platformą wymiany myśli naukowej oraz najnowszych, praktycznych inżyniersko-architektonicznych  rozwiązań  związanych z budownictwem zero-energetycznym. Termo Organika, największy producent styropianu, uczestniczyła w wydarzeniu dzieląc się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym zastosowania materiałów izolacyjnych w budownictwie energooszczędnym.Organizatorem kongresu z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów była Politechnika Krakowska.
Zasadniczym wątkiem każdej edycji międzynarodowego forum ENERGODOM są zagadnienia związane z obniżaniem energochłonności w budownictwie, a także szeroko rozumiane problemy z zakresu fizyki budowli. Głównym hasłem tegorocznego spotkania ekspertów, które odbyło się w połowie września, były budynki o zerowym i niemal zerowym zużyciu energii. Zagadnienia związane z rozwojem budownictwa niskoenergetycznego nie dotyczyły tylko nowobudowanych obiektów, lecz także tych, które powstaną w wyniku radykalnej i kompletnej termomodernizacji budynków od dawna istniejących.


    - Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań to nie moda, ale konieczność wobec pogarszającego się stanu środowiska naturalnego oraz rosnących cen energii, ciepła i wody. Tym mocniej cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być partnerem Energodomu - prestiżowego forum technologicznego otwierającego nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym. To dla nas powód do dumy, że przed tak znamienitym gremium mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem oraz zapoznać się z dokonaniami innych specjalistów – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych w Termo Organice – Nasza firma od lat zaangażowana jest w sztandarowe projekty budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce. Styropian Termo Organiki został wykorzystany przy ociepleniu pierwszego w Polsce certyfikowanego domu pasywnego. Grafitowym styropianem Termo Organiki ocieplono również pierwszą energooszczędną świątynię Jana Pawła II w Nowym Targu, pierwszą sportową halę pasywną w Słomnikach, jak i pierwszą pasywną szkołę podstawową w Budzowie.

 
Na Politechnice Krakowskiej spotkała się światowa elita ekspertów z zakresu budownictwa. Oprócz specjalistów z krakowskiej uczelni pojawili się naukowcy ze Słowacji, Czech, Norwegii, Finlandii, Ukrainy i Kanady. Zakres tematyczny konferencji był szeroki i dotyczył wielu aspektów projektowo-wykonawczych współczesnego budownictwa. Najważniejsze sesje tematyczne dotyczyły pozyskiwania energii odnawialnej, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, izolacji termicznej, wilgociowej i akustycznej, a także energooszczędnych instalacji budowlanych czy zintegrowanego projektowania. Kluczowymi wystąpieniami były: wykład profesora Umberta Berardiego z Ryerson University of Toronto na temat innowacyjnych materiałów budowlanych, stosowanych w budynkach zero-energetycznych oraz wykład profesora Jana Radonia z Uniwersytetu Rolniczego na temat historycznych aspektów budownictwa, które połączone są ze współczesnym spojrzeniem na poszanowanie energii.


    - Budynki niskoenergetyczne są szczególnie wrażliwe na niewielkie nawet błędy projektowe i wykonawcze. Potrzeba więc  stale zdobywać wiedzę i doświadczenie w tym zakresie, ale także intensywnie korzystać z know-how i praktyk wypracowanych przez innych przedstawicieli branży. Takie racjonalne podejście zwiększa szanse, aby przynajmniej w jakimś stopniu tych błędów uniknąć lub zawczasu je eliminować – mówi dr hab. inż. Tomasz Kisilewicz, profesor Politechniki Krakowskiej - Każda konferencja międzynarodowa staje się więc okazją do nowego, szerszego spojrzenia na tę tematykę.
Termo Organika, która była jednym ze sponsorów ENERGODOM 2018, to największy producent wyrobów do izolacji ze styropianu w Polsce oraz jedna z największych firm w tym segmencie rynku w Unii Europejskiej. Od 1997 roku dostarcza najwyższej jakości płyty styropianowe do ocieplania budynków, a od 2012 roku również Kompletny System Ociepleń ścian zewnętrznych (ETICS).KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Termo Organika

E-mail: krakow@termoorganika.pl

WWW: www.termoorganika.pl

Tel: +48 12 427 07 40
Fax: +48 12 427 27 21
Adres:
Bolesława Prusa 33
30-117 Kraków

INTERsoft: ArCADia-TERMO (ŚCHE)

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Orgadata East Europe

  Ponad 30 lat doświadczenia, nacisk na jakość oferowanych usług i prawdziwa pa…
  Orgadata East Europe
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań

Polecamy
dodaj+ «»