rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Innowacyjny system okienny Schüco Symbiotic nagrodzony

image

Schüco Symbiotic to unikatowe na skalę rynku połączenie zalet okien z PVC-U i aluminiowych, które idealnie wpisuje się w najnowsze trendy w architekturze. Nowoczesny system okienny bazujący na tworzywowo-aluminiowych profilach został wyróżniony nagrodą przyznawaną najbardziej innowacyjnym rozwiązaniom w branży stolarki budowlanej.Możliwości, jakie dają aluminiowe okna, od dawna inspirowały architektów i inwestorów. Stabilna ślusarka o dużych wymiarach i minimalistycznym wyglądzie efektownie podkreśla proste bryły nowoczesnych domów, nadaje im lżejszy wygląd oraz maksymalnie doświetla ich wnętrza. Natomiast klasyczne okna z PVC-U są doceniane za swój ciepły charakter i komfort obsługi. System Schüco Symbiotic harmonijnie łączy najważniejsze zalety tych dwóch technologii materiałowych. Realizowane w nim efektowne pasma okienne od wewnątrz posiadają powierzchnię z wysokiej jakości PVC-U, a od zewnątrz imponują eleganckim, aluminiowym wyglądem. Jednocześnie mogą osiągać duże wymiary przy mniejszych szerokościach czołowych niż w przypadku standardowych okien z PVC-U. Taki efekt uzyskano dzięki zastosowaniu hybrydowych, tworzywowo-aluminiowych profili. Zalety systemu Schüco Symbiotic doceniło jury programu Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki (IRBS) 2023 organizowanego przez portal branży stolarki budowlanej StolarkaVIP.


Okno o modernistycznym wyglądzie
Okna w systemie Symbiotic imponują niewielką, uniwersalną głębokością zabudowy 74 mm przy możliwości zastosowania szyb o grubości do 52 mm oraz minimalną widoczną szerokością czołową profili, która wynosi zaledwie 110 mm. Transparentny design stolarki dodatkowo podkreśla kanciasta geometria profili oraz zlicowane powierzchnie szklenia w sekcjach otwieranych i stałych. Możliwe jest ponadto wykonywanie konstrukcji okiennych o jeszcze większych rozmiarach, przy zastosowaniu wklejanej szyby i opcjonalnych wzmocnień stalowych. Ponieważ system Symbiotic stanowi połączenie dwóch nowoczesnych materiałów, zapewnia niemal nieograniczone możliwości kreowania wyglądu powierzchni od wewnątrz i od zewnątrz. Zewnętrzne aluminiowe profile okienne mogą być malowane proszkowo na dowolny kolor lub anodowane, zaś wewnętrzne ramy z PVC-U – wykończone folią dekoracyjną z bardzo szerokiej palety UnlimitedFinish, która obejmuje kolory jednolite, imitujące różne gatunki drewna oraz metaliczne.


Doskonała ochrona przed warunkami atmosferycznymi
Od nowoczesnych okien wymaga się dziś nie tylko efektownego wyglądu, lecz także doskonałych parametrów związanych z oszczędnością energii. W stolarce Schüco Symbiotic zastosowano innowacyjną konstrukcję z potrójnym uszczelnieniem, co pozwoliło uzyskać doskonałą izolacyjność cieplną dla samej ramy Uf = 1,1 W/m2K. Jeszcze lepszą ochronę przed chłodem i przeciągami zapewnia opcjonalny izolator umieszczany w ościeżnicy. Okno spełnia również wysokie wymagania związane z izolacyjnością akustyczną do 48 dB oraz odpornością na włamanie w klasie RC2. Opatentowana technologia zgrzewanych uszczelek z wysokiej jakości EPDM gwarantuje szczelność stolarki na całym obwodzie ramy, nawet w newralgicznych strefach naroży. Dzięki temu zapewniono skuteczną ochronę przed przenikaniem powietrza, wody deszczowej czy niechcianych odgłosów z zewnątrz.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Schüco International Polska Sp.z o.o.

E-mail: schueco@schueco.pl

WWW: www.schueco.pl

Tel: +48 46 858 32 00
Fax: +48 46 858 32 01
Adres:
Żelechowska 2
96-321 Siestrzeń k/Warszawy

Atum: Efektywność energetyczna i jej finansowanie w gospodarstwie rolnym

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»