rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


ISOVER i Texsa - nowe rozwiązanie izolacji dachów płaskich z instalacją fotowoltaiczną

image

 Branża OZE (odnawialnych źródeł energii) znajduje się na fali wznoszącej. Na koniec stycznia 2021 r. moc zainstalowanej fotowoltaiki w Polsce wyniosła 4115,2 MW. Oznacza to wzrost o 250,3 proc. w stosunku do stycznia 2020 r. W odpowiedzi na ten trend ISOVER i Texsa rozpoczęły współpracę, której wynikiem jest dedykowane wspólne rozwiązanie do termoizolacji dachów płaskich, na których wznoszone są konstrukcje balastowe pod instalacje fotowoltaiczne.Rozwiązanie jest przeznaczone dla budynków, w których obok uzyskania odpowiedniej izolacji termicznej i akustycznej, możliwości montażu instalacji fotowoltaicznej istnieje potrzeba ograniczenia zjawiska przegrzewania. W skład systemu wchodzą folie paroizolacyjne ISOVER, płyty z wełny mineralnej skalnej ISOVER Dachoterm oraz termorefleksyjne membrany hydroizolacyjne TEXSA. Zabezpieczenie nimi przegrody pod instalacją fotowoltaiczną pozwoli znacznie obniżyć koszty energii elektrycznej użytkowanej na chłodzenie i wentylację.


Inwestycja gotowa na oszczędzanie
Dach płaski musi być odpowiednio zaprojektowany pod budowę konstrukcji balastowej dla instalacji fotowoltaicznej. Podstawowym zadaniem izolacji dachu jest przenoszenie wszystkich możliwych obciążeń związanych m.in. z zamontowanymi instalacjami, jak i sezonowo zalegającym śniegiem. Dlatego też w nowym systemie ISOVER i Texsa znalazły się twarde wełny skalne, odporne na odkształcenia mechaniczne, o wysokiej gęstości i wytrzymałości na ściskanie (Dachoterm GH i Dachoterm S38). Umożliwiają one swobodne przemieszczanie się ekip montujących aluminiowe szyny i moduły solarne, jak i serwisantów. Płyty są montowane w dwóch warstwach, aby zlikwidować ryzyko mostków termicznych. Produkt jest niepalny, o najwyższej dokładności w zakresie tolerancji grubości T5, co daje gwarancję 100% szczelności i jakości wykonania.

Uzupełnieniem warstwy ocieplenia są termorefleksyjne membrany hydroizolacyjne Texsa PVC/TPO Energy Plus, które charakteryzują się wysoką emisyjnością i refleksyjnością. Skutecznie odbijają promieniowanie słoneczne, zapobiegając przegrzaniu się powierzchni dachu i powstawaniu naprężeń termicznych. Tym samym obniżają temperaturę dachu i minimalizują transmisję ciepła do budynku, co przekłada się na lepszą wydajność urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, a także niższe koszty zużycia energii elektrycznej. Z kolei odbite przez membranę promieniowanie słoneczne jest pochłaniane przez moduły solarne. Tak zabezpieczony dach nie tylko zwiększa efektywność instalacji fotowoltaicznej, ale wpływa także na komfort pracy pod dachem. Co jest szczególnie istotne w kontekście zjawiska przegrzewania, które w niektórych branżach może prowadzić do strat lub spadku efektywności pracy pracowników.


Układ dla budynku: ti ≥ 16°C
wymagany współczynnik przenikania ciepła to Ucmax = 0,15 [W/(m2K)]
 • Membrana hydroizolacyjna PVC Vinitex MP Energy Plus lub TPO Texsalon MP Energy Plus
 • Wełna mineralna Zestaw gr. 250mm (Dachoterm S38 gr. 210mm + Dachoterm GH gr. 40mm)
 • Folia paroizolacyjna Stopair 1104

Układ dla budynku: 8°C ≤ ti ≤ 16°C
wymagany współczynnik przenikania ciepła to Ucmax = 0,30 [W/(m2K)]
 • Membrana hydroizolacyjna PVC Vinitex MP Energy Plus lub TPO Texsalon MP Energy Plus
 • Wełna mineralna Zestaw gr. 130mm (Dachoterm S38 gr. 90mm + Dachoterm GH gr. 40mm)
 • Folia paroizolacyjna Stopair 1104

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice

Systherm: Warsztaty klimatyzacyjne

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Spółka Florian Centrum S.A. od czasu swojego powstania w 1996 roku roz…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Polecamy
dodaj+ «»