rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Knauf Insulation: Podsumowanie Konferencji Fali Renowacji

image

Podczas Konferencji Fali Renowacji, która odbyła się 2 czerwca 2022 roku, zaprezentowano raport "Skuteczne programy wsparcia kompleksowej modernizacji energetycznej budynków”.W raporcie znajdą się konkretne rozwiązania dla Polski, dzięki którym będzie można zwiększyć tempo termorenowacji budynków. Publikacja raportu zbiegł się z przedstawieniem przez Komisję Europejską planu szybkiego zmniejszenia zależności do rosyjskich paliw kopalnych i przyspieszenia zielonej transformacji w ramach pakietu „Fit for 55”. Zmniejszenie zużycia energii to jeden z jego głównych filarów. Dlatego też Komisja zaproponowała zwiększenie ambicji, jeśli chodzi o liczbę i jakość renowacji budynków, wprowadzenie zachęt fiskalnych wspierające falę renowacji, takich jak niższy VAT na energooszczędne systemy grzewcze, izolację budynków oraz ich wyposażenie techniczne, a także przeprowadzenie kampanii społecznych zachęcających do zmiany zachowań na takie, które pomogą zmniejszyć konsumpcję ropy i gazu.


Wyższy komfort życia, mniejsze rachunki.
Raport Fali Renowacji będzie przedłużeniem zainicjowanego wcześniej tematu oraz praktycznym narzędziem do komunikacji i odpowiedniego przygotowywania programów - zarówno przez administrację krajową jak i samorządową. Raport uwzględnia szerszy europejski kontekst, czyli m.in. rewizję Dyrektywy ws. Charakterystyki Energetycznej Budynków m.in. w zakresie propozycji zmian dot. długoterminowych strategii renowacji oraz pakiet “Fit for 55″. Praktyczne rekomendacje raportu wynikają z analizy przykładów skutecznych programów wsparcia głębokiej modernizacji w innych krajach i ich potencjalnej adaptacji w Polsce bazującej na diagnozie luk.


O fali renowacji.
Inicjatywa Fala Renowacji to międzysektorowa grupa ekspertów promująca oszczędności energetyczne w budynkach poprzez szerokie działania tj. wsparcie we wdrażaniu regulacji, działania komunikacyjne oraz edukacyjne, w tym współpracę z samorządami oraz środowiskami eksperckimi. Głęboka i kompleksowa modernizacja energetyczna budynków ma kluczowe znaczenie dla podniesienia standardu życia w Polsce, obniżenia rachunków za energię, zmniejszenia wpływu na środowisko oraz tworzenia lokalnych miejsc pracy.Seminarium ZWCAD 2024 z warsztatami

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»