rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


.KTW II - bryła, która budzi emocje

image

Centrum Katowic pięknieje i frapuje. Wyzwaniem dla architektów projektujących dla tej części miasta jest sąsiedztwo dwóch ikon modernistycznego budownictwa: obchodzącego właśnie 50 urodziny Spodka i cieszącej oko odnowioną fasadą Superjednostki. Pracownia Medusa Group stanęła na wysokości zadania: wznoszący się nad płaszczyzną Ronda kompleks ciekawi i ekscytuje.


Myślenie o budowlanej stabilności przez wieki kształtowane było parametrami dostępnych materiałów budowlanych. Dziś, gdy w budownictwie mamy do dyspozycji iście kosmiczne technologie, nowoczesne budynki kuszą bardziej fantazyjnymi bryłami, co możemy obserwować m.in. podczas realizacji .KTW II. Przechodząc lub przejeżdżając obok budynku, którego środkowy segment jest wysunięty poza pion, czujemy dreszcz emocji. Obiekt zachwyca z zewnątrz. A w środku? Na 31 nadziemnych kondygnacjach czeka na przyszłych najemców niemal 40 tys. m2. Trzy poziomy podziemne oferują 219 miejsc parkingowych oraz zaplecze magazynowe. Poza oczywistościami typu szybkie i bezszelestne windy oraz strefa gastro, biurowiec oferuje szatnię z prysznicem dla rowerzystów. A to nie jedyny ukłon w stronę ekologii i idei zrównoważonego rozwoju: części wspólne budynku oświetlane są panelami LED zintegrowanymi z czujnikami ruchu, wysokosprawne baterie łazienkowe obniżają zużycie wody, a cały budynek wyposażono w system opomiarowania energii umożliwiający monitoring zużycia mediów. Jeśli dodamy do tego wysoce szczelne systemy fasadowe i okienne firmy ALUPROF SA, osiągnięcie certyfikatu BREEAM na poziomie Excellent było jedynie formalnością.


Oprócz dynamicznej bryły, a właściwie kompozycji dwóch dynamicznie korespondujących ze sobą wież, uwagę przykuwa wyjątkowa fasada szklana zaprojektowana z udziałem zaawansowanych systemów aluminiowych marki Aluprof. To efekt współpracy projektantów z Medusa Group oraz inżynierów Aluprof: fasada segmentowa, która pozwala na budowę imponujących przeszkleń, a także przenoszenie ponadnormatywnych obciążeń. Na potrzeby tej inwestycji zaprojektowano specjalny system aluminiowy – fasadę elementową MB-SE85.KTW. W obiekcie wykorzystano także fasadę słupowo-ryglową MB-SR60N EFEKT oraz drzwi MB-86SI wpinane w fasadę elementową i fasadę słupowo-ryglową.
– Wizją Aluprof jest tworzenie lepszych miejsc, a przez to lepszej przyszłości oraz zmienianie architektury miast. Śląsk jest nam szczególnie bliski. Ze związanych z rozwojem firmy Bielska-Białej i Kęt do Katowic jest zaledwie kilkadziesiąt kilometrów. Jak i do Bytomia, skąd operuje Medusa Group. Owocem współpracy jest piękny i ultranowoczesny budynek ozdabiający stolicę regionu. Nie sposób nie zauważyć obu wież kompleksu .KTW, wjeżdżając do Katowic. To samo można opowiedzieć o systemach Aluprof, które sprawdzają się wszędzie tam, gdzie buduje się odważnie, pięknie i ekologicznie – mówi o inwestycji nagradzanej w wielu branżowych konkursach Bożena Ryszka, dyrektor marketingu i PR Aluprof SA.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Aluprof

E-mail: aluprof@aluprof.eu

WWW: www.aluprof.eu

Tel: +48 33 819 53 00
Fax: +48 33 822 05 12
Adres:
Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

Gree: Szkolenie handlowe RAC Online

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus
 • Arbet

  Fabryka Styropianu ARBET -jesteśmy polską firmą  i doświadczonym, wiodąc…
  Arbet

Polecamy
dodaj+ «»