rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Lindab i SSAB jednoczą siły dla produkcji stali wolnej od paliw kopalnych

image

SSAB i Lindab robią kolejny krok milowy w kierunku zrównoważonego rozwoju i redukcji emisji CO2. We wspólnym komunikacie ogłoszono, iż od 2026 roku firma SSAB jeden ze światowych liderów na rynku produkcji stali będzie dostarczać firmie Lindab wysokiej jakości stal do produkcji systemów wentylacyjnych i produktów budowlanych, która produkowana będzie bez udziału paliw kopalnych."Cieszę się, że mogę powitać firmę Lindab jako partnera w gronie firm branży stalowej, które wytwarzać będą swoje produkty w oparciu o stal wolną od paliw kopalnych. Razem przyczyniamy się do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla w branży wentylacyjnej oraz w sektorze budowlanym, a także wzmacniamy konkurencyjność przy jednoczesnym utrzymaniu wysokiej jakości produktów" - mówi Martin Lindqvist, Prezes i Dyrektor Generalny SSAB. "Naszymi działaniami budujemy łańcuch wytwórczy wolny od paliw kopalnych, który docierać będzie aż do klienta końcowego" - dodaje Martin Lindqvist.
"Dla całej Grupy Lindab, jak i naszych Klientów, stal wytwarzana bez udziału paliw kopalnych ma kluczowe znaczenie w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju. Od dłuższego czasu utrzymujemy partnerskie relacje z SSAB i jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy w zakresie wytwarzania stali wolnej od paliw kopalnych. Cieszymy się, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom tę samą wysoką jakość, co wcześniej, ale z jeszcze silniejszym wkładem w ograniczenie emisji CO2" - powiedział Ola Ringdahl, Prezes i Dyrektor Generalny Lindab.


W 2026 roku firma SSAB planuje dostarczać na rynek stal wytworzoną bez udziału paliw kopalnych. Firma stworzyła projekt technologiczny o nazwie HYBRIT, który podejmuje działania w celu zrewolucjonizowania sposobów wytwarzania stali. Od 2018 roku, w hucie w miejscowości Oxelösund przekształcono wielkie piece w elektryczne piece łukowe i przy użyciu nowej technologii HYBRIT, węgiel koksujący zastępowany jest energią elektryczną i wodorem. Szwecja posiada unikalne warunki dla tego projektu, gdyż ma dostęp do energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych, posiada zasoby najwyższej jakości rudy żelaza oraz inwestuje w innowacyjne rozwiązania w przemyśle stalowym.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Lindab

E-mail: kontakt@lindab.com

WWW: www.lindab-polska.pl

Tel: +48 22 250 50 50
Fax: +48 22 250 50 60
Adres:
Sochaczewska 144
05-850 Ożarów Mazowiecki, Wieruchów

Gree: Szkolenie handlowe RAC Online

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus
 • Arbet

  Fabryka Styropianu ARBET -jesteśmy polską firmą  i doświadczonym, wiodąc…
  Arbet

Polecamy
dodaj+ «»