rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Najwięksi Producenci i Dystrybutorzy 2017

image

Izolacje Pluimers utrzymują trend wzrostowy

Izolacje Pluimers

inż. Marek Rutowicz
Dyrektor ds. technicznych

 


 

Izolacje Pluimers od 24  lat w Polsce zajmują się izolacjami termicznymi metodą natryskową pianą poliuretanową PUR. Jesteśmy liderem rynku w izolacjach pianą zamknięto komórkową PUR-Super. Nasze bezspoinowe izolacje piankowe wyróżniają się przede wszystkim bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi (Lambda ƛp=0,021, Lambda ƛs=0,026 ),
a ponadto bardzo wysoką wytrzymałością mechaniczną na ściskanie i rozciąganie. Od kilku lat specjalizujemy się również w izolacjach nadmuchiwania / nasypywania granulatu wełny szklanej silikonowanej, Knauf Supafil (Lambda ƛd=0,034) czy Supafil Loft

 

Izolacja termiczna wykonywana jest za pomocą profesjonalnych samochodów wytwórni. Mamy 4 doświadczone ekipy montażowe. Wykonujemy izolacje termiczne natryskowe nowych obiektów jak i istniejących budynków przeznaczonych do termomodernizacji. 

 

Szanowny Panie, specjalizujecie się w uszczelnianiu budynków pianką poliuretanową PUR-Super. Jakby Pan mógł napisać kilka słów o metodzie, jaką stosujecie i jaki był 2017 rok w porównaniu do lat ubiegłych, jeżeli chodzi o działalność operacyjną?

 

Nasza metoda w największym skrócie to połączenie najlepszego materiału izolacyjnego (lambda początkowa już od 0,021 W/m. K) z najskuteczniejszą metodą aplikacji – bezspoinową, co oznacza, że materiał przylega szczelnie do dowolnie złożonej powierzchni, a w jego obrębie nie ma połączeń ani mocowań (czytaj: mostków termicznych).

 

Rok ubiegły był bardzo dobry i odnotowaliśmy wzrost sprzedaży w stosunku do lat ubiegłych pomimo globalnego wzrostu cen surowca i coraz liczniejszej konkurencji na rynku.

 

Produkt roku

 
Karta katalogowa  

Jakiego rodzaju budynki Państwo najczęściej uszczelniali?

 

Głównym obszarem naszej działalności od lat jest rolnictwo: obiekty inwentarskie, przechowalnie warzyw i owoców i magazynowe. Rosnącym z roku na rok jest również rynek budownictwa mieszkaniowego, a zwłaszcza budownictwo indywidualne, choć wykonujemy również prace na rzecz spółdzielni mieszkaniowych i wspólnot. Coraz częściej klienci kierują się najwyższymi wymaganiami stawianym budynkom energooszczędnym i pasywnym, stąd coraz częściej wykonujemy izolacje w tego typu budynkach.

 

A czy uszczelniacie również budynki pasywne?

 

No właśnie jako ciekawostkę podam, że na życzenie klienta wykonaliśmy izolację zewnętrzną dachu budynku pasywnego, która w najgrubszym miejscu liczyła 50 cm poliuretanu! Z ciekawszych realizacji przytoczę izolację zewnętrzną zbiornika na wodę o pojemności 10 tys. m3 – średnica 32,50 m wysokość 14,00 m. Innym obszarem aktywności jest izolowanie od zewnątrz dachów płaskich budynków przemysłowych i użyteczności publicznej, co dodatkowo wymaga zabezpieczenia piany przed ultrafioletem, co wykonujemy metodą natrysku stosownych powłok metodą hydrodynamiczną.

 

Na czym polega przewaga Waszej metody i pianki nad innymi i gdzie są oszczędności?

 

Przewaga to niższy współczynnik przenikania ciepła U (który obecnie dla budynków mieszkalnych nie może przekraczać wartości 0,18) przy minimalnej grubości w stosunku do innych materiałów izolacyjnych. W przypadku dachu budynku mieszkalnego to zaledwie 15 cm. I sama metoda, która, jest szybka, dokładna i eliminuje wszelkie nieszczelności. Stosujemy najwyższej jakości komponenty produkowane przez firmę Covestro – oddział światowego giganta: firmy BAYER. Od blisko 40 lat te surowce umożliwiają wykonanie trwałych i odpornych izolacji, których trwałość określa się na min. 30 lat (gwarancja 10 lat).

 

Jaki może być ten rok, jeżeli chodzi o działalność operacyjną i czy firma przewiduje jakieś nowości?

 

Mamy nadzieję, że ten rok będzie równie dobry, jak ubiegły, a pozwala nam na taki pogląd ugruntowana pozycja na rynku, starannie wyszkolona kadra pracowników, którzy mają nawet kilkunastoletnie doświadczenie zdobywane w całej Europie. Oprócz pian poliuretanowych mamy w ofercie również najwyższej jakości granulaty wełny szklanej produkcji firmy KNAUF. Jako ciekawostkę podam, że obecnie izolacje z nowoczesnych granulatów wełny przeżywają na zachodzie Europy prawdziwy renesans!

 

Co do tej pory udało się osiągnąć firmie w Polsce?

 

Przez ponad 20 lat obecności na polskim rynku zdobyliśmy grono zadowolonych z naszych usług klientów, którzy poszukują wysokiej jakości za rozsądną cenę. To wielka satysfakcja, kiedy klient dzwoni po 10 latach i zamawia kolejną usługę w przekonaniu o wysokiej jakości wykonanej przez naszą firmę izolacji.

 

To, że stoi za nami potencjał największej w Europie firmy natryskowej Isolatie Pluimers NL oznacza, że w przypadku realizacji naprawdę dużych zadań możemy sprowadzić dodatkowe samochody wytwórnie i ekipy. Na miejscu posiadamy 4 samochody wytwórnie, które są w pełni samowystarczalne. Każdy samochód jest wyposażony w duży agregat prądotwórczy 50 kVA, kabinę mieszkalną w standardzie „camper” (sypialnia, kuchnia, prysznic, klimatyzacja, ogrzewanie), a to oznacza, że prace możemy prowadzić niemalże wszędzie bez względu na obecność mediów. Urządzenia stanowiące park maszynowy pochodzą od najlepszych dostawców (GRACO, HYDROVANE, ANSALDO), a to gwarantuje pracę bez zbędnych przestojów i problemów.

 

Dziękuję za rozmowę

 

Również dziękuję i pozdrawiam

 

 
Opracowanie, redakcja.
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

 

Firmy zainteresowane dołączeniem do Liderów roku 2017 prosimy o kontakt redakcja@pasywny-budynek.pl