To właśnie woda opadowa stała się tematem przewodnim wydarzenia WaterFolder Day, którego partnerem był Dorken. W trakcie eventu ekspert firmy zaprezentował, jak używając platformy WaterFolder projektować zielone dachy, które są rozwiązaniem wspierającym retencję wód opadowych. Pierwsze w Polsce wydarzenie dla projektantów zajmujących się wodami opadowymi „WaterFolder Day” odbyło się w Katowicach 27 września br. Jego celem było poszukiwanie rozwiązań, które mogą przyczyniać się do przeciwdziałania negatywnym skutkom zmian klimatu.
Eksperci, projektanci i producenci wymieniali się doświadczeniami w projektowaniu i zapoznawali się z nowościami technicznymi związanymi z zarządzaniem wodą opadową. Jednym z głównych partnerów wydarzenia był Dorken, lider w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone
– Branża budowlana od dawna interesuje się możliwością wykorzystania wód opadowych, dlatego coraz więcej firm inwestuje w konstrukcje takie, jak zielone dachy. Posiadają one ogromny potencjał jako rozwiązanie służące retencji wody. Umiejscowione na dachach budynków czy też na stropach garaży podziemnych potrafią zmagazynować nawet ponad 150l wody na m2 powierzchni. Zielone dachy mają też znaczenie w kontekście odciążania systemu kanalizacji, dzięki opóźnianiu spływu powierzchniowego wód opadowych – mówi Jacek Poziemski z Dorken Delta Folie.
Na stoisku firmy Dorken podczas wydarzenia możliwe było wykonanie testowego projektu dachu zielonego, używając bezpłatnej platformy WaterFolder. Dorken to nie tylko partner konferencji. Od samego początku firma towarzyszy przedsięwzięciu WaterFolder, czyli kalkulatorowi retencji wody opadowej. Platforma pozwala na dobór urządzeń wielu producentów z branży wod-kan. Dzięki temu zbiera w jednym miejscu wiedzę i doświadczenie wielu inżynierów, upraszczając i przyspieszając proces projektowania.