Webinaria dla studentów budownictwa

Wraz z nowym rokiem akademickim ruszyła kolejna edycja webinariów Dorken.

Firma, która jest jednym z czołowych na świecie producentów membran dachowych, przeprowadza szkolenia studentów polskich uczelni oraz uczniów szkół dekarskich.

Wśród tematów tegorocznej edycji znalazły się m.in.:

  • dachy zielone,
  • retencja wody opadowej,
  • starzenie się membran dachowych,
  • renowacja dachów w obiektach zabytkowych,
  • pokrycia dachów skośnych.

Politechnika Warszawska, Uniwersytet Zielonogórski, Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Politechnika Śląska – między innymi na wydziałach tych uczelni eksperci firmy prowadzili w ubiegłym roku branżowe webinaria, warsztaty i wykłady. Dzięki nim studenci mogą dostosowywać kompetencje do stale zmieniających się potrzeb rynku pracy w branży budowlanej oraz poszerzać swoją wiedzę.

W tym roku firma kontynuuje edukacyjną aktywność poprzez współpracę z wydziałami, katedrami, kołami naukowymi polskich uczelni, ale także uczniami szkół dekarskich. Inicjatywa kierowana jest przede wszystkim do studentów kierunków takich jak: budownictwo ogólne, architektura krajobrazu, inżynieria środowiska, konserwacja zabytków czy inżynieria materiałowa.

Obecnie obserwuje się ciągłe przemiany i szybki rozwój w niemal każdej branży, dlatego nieustanne poszerzanie swoich kompetencji, śledzenie zmian i wiodących trendów powinno dotyczyć także szeroko pojętego budownictwa. Podczas webinariów dostarczamy przyszłym specjalistom informacji o najnowszych rozwiązaniach i badaniach powiązanych z branżą, kładąc szczególny nacisk na szybko zmieniające się realia rynku pokryć dachowych – mówi Piotr Pytel, doradca techniczny i ekspert firmy Dorken Delta.  


Edukacja w wielu obszarach budownictwa 

Dorken w branżową edukację angażuje się na wiele sposobów, nie poprzestając na webinariach. Przykładem jest udział w projekcie Glocal, w ramach którego w 2021 roku firma przygotowała specjalne badania w laboratoriach oraz pokazowy dach zielony na terenie Politechniki Białostockiej. Rok później Dorken wsparł szkołę letnią tego projektu, przygotowując zajęcia i warsztaty, na których studenci mogli zobaczyć zielone dachy. W tym roku firma również jest otwarta na podejmowanie nowych działań w obszarze kształcenia. 

Kolejny cykl webinariów Dorkena rozpoczął się w ubiegłym miesiącu. Pierwsze w tym roku akademickim spotkanie odbyło się 20 października z Kołem Naukowym Inżynierii Materiałów Budowlanych "Footprint" z Politechniki Krakowskiej. Kolejne miało miejsce 9 listopada i zostało zorganizowane dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 w Białymstoku. Firma w najbliższym czasie będzie docierać do kolejnych uczelni i szkół, przedstawiając praktyczny aspekt funkcjonowania branży budowlanej oraz najważniejsze trendy. Każda taka placówka specjalizująca się w obszarze budownictwa ogólnego, dekarstwa, architektury krajobrazu, konserwacji zabytków, czy inżynierii środowiska może włączyć się do działań Dorkena, kontaktując się z polskim oddziałem firmy.