rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Okna MS w TOPTEN Okna 2022

image

Z wielką radością informujemy, że dwa z naszych produktów zostały zakwalifikowane do najlepszej dziesiątki rankingu TOPTEN Okna 2022. Konkurs polegał na ocenie stolarki polskich producentów. Pod uwagę brano m.in. parametry mające bezpośredni wpływ na zużywanie energii. W gronie wyróżnionych produktów znalazły się okna FORMA wykonane z PVC oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS. To kolejny raz, kiedy rozwiązanie z oferty MS więcej niż OKNA pojawia się w zestawieniu konstrukcji o najlepszej energooszczędności na rynku.TOPTEN HACKS Okna 2022 to już szósta edycja konkursu na najlepszą stolarkę budowlaną, która została zorganizowana przez Dolnośląską Agencję Energii i Środowiska oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii. Podczas jej trwania porównywano produkty polskich producentów – okna pionowe (PVC, drewniane i aluminiowe), okna dachowe, a także drzwi zewnętrzne. Ocenę przeprowadzono na podstawie parametrów technicznych konstrukcji, które potwierdziły specjalistyczne jednostki badawcze. Okna sprawdzane w konkursie wybrali organizatorzy rankingu ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku.

Kluczowa energooszczędność
Poszczególne kryteria, które wzięto pod uwagę podczas porównywania konstrukcji, miały różny udział w ogólnej ocenie stolarki okiennej. Największe znaczenie (aż 47% punktów) nadano efektywności energetycznej. To aspekt o wyjątkowo dużym znaczeniu w kontekście kryzysu energetycznego. Pozostałe oceniane elementy to: parametry wytrzymałościowe (20%), parametry użytkowe (18%) oraz ekonomia, czyli kwestia kosztów (15%). Wśród wskaźników mających bezpośredni wpływ na zużycie energii znalazły się m.in. współczynnik przenikania ciepła okna Uw oraz współczynnik przepuszczalności energii słonecznej g. Z kolei wodoszczelność oraz odporność na obciążenie wiatrem należą do czynników odpowiadających za właściwości użytkowe stolarki.


Okna MS w najlepszej dziesiątce
Na podstawie przeanalizowanych parametrów technicznych wyłoniono najlepsze produkty na polskim rynku stolarki budowlanej. Wśród nich znalazły się okna FORMA oraz drewniane okna SOFT IV Wood 92 SS. 
FORMA i SOFT IV Wood 92 SS w TOPTEN Okna 2022.
 
Zakwalifikowanie do TOPTEN 2022 to kolejny dowód na ciągły rozwój marki i nieustanne dopracowywanie tworzonych konstrukcji, by spełniały one najwyższe standardy zarówno pod kątem energooszczędności, jak i parametrów użytkowych. W rankingu Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska oraz Fundacji na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii wyróżniono nas ponownie. Wcześniej, w 2019 roku, w gronie najlepszych znalazły się okna MSline+. Z kolei w 2017 roku organizatorzy uwzględnili w zestawieniu dwa rozwiązania z naszej oferty – okna ALU LOOK oraz MSline+.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.

E-mail: info@ms.pl

WWW: www.ms.pl

Tel: +48 59 841 08 00
Fax: +48 59 841 08 02
Adres:
Portowa 16
76-200 Słupsk

Atum: Kurs certyfikowany instalator systemów fotowoltaicznych z elektryką

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»