rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Podsumowanie działań SIPUR w I połowie 2022 r.

image

 SIPUR jest od wielu lat uczestnikiem targów BUDMA, które w tym roku były zorganizowane po raz 30.Imprezie towarzyszyły Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego INTERMASZ, Targi Budownictwa Infrastrukturalnego INFRATEC, a także ekspozycja branży kominkowej oraz strefa kamienia. W targach wzięło udział ponad 350 producentów i dystrybutorów z 20 krajów. Przygotowane ekspozycje, w tym także widoczne z daleka okazałe stoisko naszego Związku, odwiedziło tysiące profesjonalistów. Dziękujemy za ciekawe rozmowy na temat izolacji termicznych z poliuretanu wytworzonych fabrycznie oraz in-situ.

Międzynarodowe Targi Izolacji 4INSULATION, 23-24 luty 2022, Kielce
SIPUR od początku bierze udział w targach 4INSULATION, które najpierw odbywały się w Krakowie, a po kilku latach zostały przeniesione do Kielc. Tegorocznej wydarzenie przyciągnęło najważniejsze podmioty z branży, a także liczne grono instalatorów i inwestorów. Dziękujemy wszystkim którzy zapoznali się z naszą ekspozycją, która obejmowała izolacje techniczne, płyty izolacyjne oraz izolacje natryskowe otwarto i zamknięto-komórkowe.

VIII Międzynarodowa Konferencja ETICS, 11-13 maja, Łochów
Stowarzyszenia na rzecz Systemów Ociepleń SSO zorganizowało w maju kolejne spotkanie branży ociepleniowej. Ósma edycja Międzynarodowej Konferencji ETICS odbyła się w odrestaurowanym Pałacu w Łochowie. Prezentacje i dyskusje dotyczyły przede wszystkim konieczności nowego podejścia przez wszystkich uczestników rynku do dotychczasowych zachowań i praktyk. Oczywistym powodem jest m.in. trwająca od dwóch lat pandemia, stale rosnące zaniepokojenie stanem środowiska, kryzys energetyczny, zmieniające się wymagania prawne, tragiczna wojna w Ukrainie itp.

Konferencje i webinaria
Jednym z działań SIPUR jest aktywny udział przedstawicieli branży poliuretanowej w różnego rodzaju konferencjach, kongresach, warsztatach itp. zarówno stacjonarnych jak i elektronicznych (webinariach). Organizatorami tego typu wydarzeń są m.in. firmy DND Projekt i Archmedia. Z elektronicznej formy komunikacji korzystał regularnie Związek Pracodawców Producentów Materiałów dla Budownictwa ZPPMdB, który odpowiada za organizację spotkań Grupy Roboczej ds. Rynku pracy w sektorze produkcji wyrobów budowlanych w ramach Zespołu Trójstronnego. W minionym półroczu były one poświęcone kilku kluczowym zagadnieniom dla naszej branży takim jak CBAM, Fit for 55 i CPR. W analogicznej formule były prowadzone cykliczne spotkania Porozumienia Branżowego na rzecz Efektywności Energetycznej POBE. Nie inaczej było w przypadku Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, które jest odpowiedzialne m.in. za rządowy program Partnerstwo na rzecz Dostępności. Z kolei w czerwcu Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaprosiło do swojej siedziby przedstawicieli branży na podsumowanie konkursu na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i publikacje w dziedzinie architektury i budownictwa, a także na ciekawą konferencję pt. Wyzwania współczesnego budownictwa. Oby te ostatnie spotkania „w realu” były dobrym prognostykiem dla naszej branży i całej polskiej gospodarki.

Edukacyjne prezentacje dla przyszłych profesjonalistów budowlanych
Podobnie jak w latach poprzednich, także w I połowie 2022 odwiedzliśmy wyższe uczelnie techniczne kształcące studentów w zakresie budownictwa i na kierunkach pokrewnych. Ze względów epidemiologicznych część z naszych prezentacji musiała być przeprowadzona na odległość. Spotkania z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi miały miejsce na wiodących Politechnikach: Warszawskiej, Krakowskiej, Wrocławskiej, Częstochowskiej, Koszalińskiej i Bydgoskiej, a także na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Podstawowym celem prezentacji organizowanych od około blisko 10 lat pod hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ” jest przekazanie najważniejszych informacji o metodach wytwarzania, rodzajach, budowie, najważniejszych cechach i parametrach wyrobów poliuretanowych PUR / PIR stosowanych jako izolacja cieplna w budownictwie.
Zapraszamy do współpracy wszystkie wyższe uczelnie kształcące studentów na kierunku budownictwo i pokrewnych.

Z przyjemnością odpowiem na Państwa pytania, bardzo proszę o kontakt
Maciej Kubanek
Prezes Zarządu, Sekretarz Generalny
e-mail: sekretarz@sipur.pl
kom. 792 208 623Systherm: Warsztaty klimatyzacyjne

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

    Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i p…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»