rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Pomaganie w DNA marki WIŚNIOWSKI. Podsumowaliśmy akcję tworzenia armii bohaterów

image

W ostatni weekend znalazło się miejsce, w którym zagęszczenie bohaterów na metr kwadratowy znacznie przekraczało normy. Powodem tego niecodziennego zjawiska było uroczyste podsumowanie akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie”, które odbyło się w Heron Live Hotel***** nad Jeziorem Rożnowskim. Na spotkaniu nie zabrakło podziękowań, uśmiechów i dobrej zabawy przy dźwiękach znajomej melodii z gry „2 THE LIGHT”.Bohaterski event odbył się pod Honorowym Patronatem Witolda Kozłowskiego – Marszałka Województwa Małopolskiego. W Hotelu Heron pojawili się Partnerzy Handlowi, którzy wraz z marką WIŚNIOWSKI zamienili wirtualne złote monety zdobyte przez graczy na realne wsparcie dla dzieci walczących z chorobami kardiologicznymi, onkologicznymi i mukowiscydozą. Jesteśmy pewni, że zaangażowanie wszystkich szlachetnych serc pomoże im wyjść z tej bitwy zwycięsko.

Wydarzenie było czasem podsumowania całej akcji. Najważniejszą wiadomością była oczywiście ta, że udało nam się zebrać 300 tysięcy złotych – kwotę, która od samego początku była celem bohaterskich zmagań. To najlepszy dowód na to, że w pomaganiu trzeba mierzyć wysoko, bo wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zrobić nawet to, co na pierwszy rzut oka wydaje się być niemożliwe.
– Społeczne zaangażowanie marki to dobra i potrzebna aktywność. Nie tylko dlatego, że możemy wywołać uśmiechy na buziach tysięcy dzieci. Pomaganie tworzy wspólnotę, a wspólny i szlachetny cel zbliża nas do siebie. Zauważamy, że w każdym z nas jest wiele dobra i mnóstwo sił, by zmieniać ten świat na lepsze. To bardzo radosna obserwacja, bo jest dowodem na to, że czasem wystarczy jedynie dać okazję do pomagania, a cała reszta dzieje się sama – mówi Krystyna Baran, Prezes Zarządu WIŚNIOWSKI.

W pokazywaniu jak prostą rzeczą jest pomaganie wspierał nas Ambasador Akcji Tomasz Karolak, znany aktor i założyciel Teatru IMKA w Warszawie. – Mamy kolejny – i to chyba ostateczny – dowód na to, że nawet robiąc coś przyjemnego i niewymagającego, można pomóc w zmienianiu tego świata na lepsze. Pierwszy raz dostrzegłem to w świecie aktorskim, gdzie takie akcje to codzienność i zazwyczaj pomagamy po prostu grając, tyle że na scenie. W przypadku akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie” również mogę pomóc grając, ale tym razem wystarczył mi do tego smartfon albo komputer i wolna chwila. Gdy pomaganie jest proste, staje się dla ludzi czymś oczywistym, nieoderwanym od rzeczywistości. To była największa siła tej akcji – mówi polski aktor, tłumacząc powody, dla których dołączył do akcji.

Akcję wsparł też Kaluch – jeden z najpopularniejszych YouTuberów gamingowych. — Nigdy nie słyszałem o podobnej akcji, bo ich większość nie jest kierowana do młodych ludzi. Gra to strzał w dziesiątkę. Moi znajomi – programiści, gamerzy, youtuberzy, ale też zwyczajni miłośnicy gier – wszyscy dyskutowali o tej akcji. To dobrze, bo młode pokolenie dostaje szansę, by nauczyć się bezinteresownego pomagania w chyba najprostszy sposób – w praktyce – podkreśla Kaluch, który jako jeden z pierwszych mógł podjąć wyzwanie gry „2 THE LIGHT”. O tym jak mu poszło, możecie przekonać się sami na jego kanale na YouTube.


Bohaterowie w grze

Uroczyste podsumowanie rozpoczęło się od krótkiej debaty na temat pomagania. W dyskusji padło wiele cennych uwag – dotyczących świadomości społeczeństwa i wiedzy o chorobach, a także sposobów na zachęcanie do udzielania się w akcjach charytatywnych. Przedstawiciele Fundacji mówili, że wsparcie w ramach akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie” umożliwi im realizację wielu projektów: między innymi zakupu sprzętu i umożliwienie rodzicom nocowania w klinikach, wraz z ich pociechami. Następnie Prezes Krystyna Baran wręczyła beneficjentom i partnerom akcji symboliczne czeki oraz dyplomy.

Pierwszą część spotkania zakończyła animacja z finału gry „2 THE LIGHT”. Tym jednak razem wyglądała ona zgoła inaczej. Tajemnicza przesyłka, którą blisko 30 tysięcy graczy dzielnie niosło przez trzy polskie miasta, okazała się czymś znacznie ważniejszym, niż tylko pudełkiem.Choć sama akcja „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie” dobiegła końca, nikogo nie ominęła szansa, by dołączyć do armii dobrych serc. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę w ramach zbiórki na www.pomagamy.im/zamiengraniewpomaganie, a będziecie mogli odmienić los trojga kumpli i zobaczyć szczęśliwe zakończenie historii.

Wśród podziękowań i uśmiechów znalazła się również chwila, by jeszcze raz ruszyć w podróż z Krakowa przez Warszawę, prosto do Gdańska – zdobywając monety i unikając zagrożeń. Goście wydarzenia mogli zmierzyć się z wyzwaniem „2 THE LIGHT”, a także spróbować swoich sił w grach retro.


Garść „bohaterskich” statystyk

Dotychczas blisko 30 tysięcy graczy zdołało dotrzeć do końca gry! Każdy z nich przyczynił się więc do końcowego sukcesu akcji. Wspólnie dopisaliśmy szczęśliwe zakończenie do historii trojga kumpli. Najważniejszymi liczbami są jednak te:

Zebraliśmy 300 tysięcy złotych, które trafią do trzech instytucji: Fundacji Schola Cordis – dzięki której niezbędne wsparcie otrzyma oddział kardiochirurgii Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu, Fundacji „Wspieramy Rozwój CZD” – która pomoże oddziałowi onkologii Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie, a także Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku, wspierającego gdański Szpital Dziecięcy Polanki. Za tym wszystkim stoją tysiące szlachetnych serc i setki godzin spędzone przy komputerach, smartfonach i tabletach – we wspólnym wysiłku niesienia pomocy.– To była niezwykle wzruszająca i pełna emocji akcja w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu. Zadanie nie było łatwe – zaplanowaliśmy szeroką komunikację, zaangażowaliśmy wiele znanych osób, które przyłączyły się do armii bohaterów. Otrzymaliśmy wspaniałe wsparcie wielu partnerów. Dzięki obecności naszych patronów medialnych: RMF FM, Polska Press Grupa i miesięcznik Builder, mogliśmy jeszcze mocniej dotrzeć do dużego grona odbiorców. Duże podziękowania składam w tym miejscu naszym partnerom handlowym, którzy zdecydowali się wesprzeć tę akcję. To było naprawdę wyjątkowe wydarzenie! Jednak na tym nie poprzestajemy… przed nami jeszcze dużo do zrobienia, a wyniki akcji „Zostań bohaterem! Zamień granie w pomaganie” dodały nam skrzydeł, dzięki którym nadal będziemy myśleć o tym jak ulepszać otaczający nas świat i zwyczajnie pomagać – mówi Elżbieta Solewska, Menedżer Komunikacji i PR WIŚNIOWSKI oraz koordynatorka akcji.


Odpowiedzialność za świat

 Społeczna odpowiedzialność biznesu (CSR) i działalność charytatywna to obszary, w których aktywnie działamy już od wielu lat. Uważamy, że mając okazję i siły, by czynić dobro, należy to robić – nie ze względu na własne samopoczucie czy zyski, ale z czysto ludzkiej potrzeby wspierania tych, którzy tego wymagają. Pomaganie oraz prowadzenie i wpieranie szlachetnych akcji na stałe wpisało się w DNA marki WIŚNIOWSKI.W ostatnich latach prowadziliśmy m.in. akcję „Razem ratujmy małe serduszka”, która wsparła Klinikę Kardiochirurgii Dziecięcej w Krakowie Prokocimiu. Zwróciliśmy również uwagę na bezpieczeństwo dzieci – dzięki konkursowi „Spełnij marzenie o bezpieczeństwie” udało się wyposażyć jedenaście Domów Dziecka w bezpieczne produkty WIŚNIOWSKI.

Chcemy zmieniać świat na lepsze – nie tylko naszymi bramami, oknami, drzwiami i ogrodzeniami. I zachęcamy wszystkich: zostańcie bohaterami! Bohaterami lokalnych społeczności, środowiska, dzieci. To gwarancja dobrej przyszłości dla nas i następnych pokoleń.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Wiśniowski

E-mail: sekretariat@wisniowski.pl

WWW: www.wisniowski.pl

Tel: +48 447 71 11
Fax: +48 447 71 10
Adres:
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

Akademia GERDA: Modułowy program szkoleń – drzwi do mieszkań
Inżynier Sprzedaży

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań

Polecamy
dodaj+ «»