rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Premiera LG Therma V R32 Split podczas Innovation Days w Monako

image

Monte Carlo, Monako – 26 czerwca 2019 r: Firma LG ogłosiła europejską premierę pompy ciepła powietrze-woda LG Therma V R32 Split.Wiceprezes Air Solutions Europe w LG, Peter Verkempynck, otworzył dzień wezwaniem: „Spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za działania zmierzające do zmniejszenia naszego śladu węglowego. Dotyczy to zarówno nas jako konsumentów, jak i profesjonalistów z branży HVAC. Możemy zacząć od naszych własnych domów, także udzielając uczciwych porad klientom, którzy chcą odejść od urządzeń spalających paliwo lub gaz w celu ogrzewania i ciepłej wody.”

Podczas prezentacji przedstawiającej Therma V R32 Split, David Diaz, kierownik ds. sprzedaży ciepła w firmie LG, nakreślił wyjątkowe kwalifikacje pompy ciepła powietrze-woda:
 
 • Jest ona napędzana sprężarką R1, pierwszą na świecie hybrydową sprężarką spiralną stworzoną w celu zmaksymalizowania wydajności, skuteczności i trwałości oraz bardziej cichej pracy.
 • Pracuje na czynniku chłodniczym R32 (GWP – Global Warming Potential prawie 70% niższy niż R410A).
 • Niezawodnie działa w niskich temperaturach nawet przy -25oC*.
 • Posiada sezonowy współczynnik wydajności (SCOP) na poziomie 4,65**.
 • Osiąga klasę (ErP) A +++ ***.
 • Działa w zakresie 10-150 Hz.
 • Dzięki łączności poprzez aplikację SmartThinQTM firmy LG, zawsze i wszędzie kontrolujemy pożądaną temperaturę i monitorujemy zużycie energii.


*Ze względu na technologię wtrysku pary; wymagane wsparcie nagrzewnicy elektrycznej w określonych warunkach.

** Stan znamionowy A7/W35; Model HU091MR.U44.

*** Therma V R32 Split jest już w stanie osiągnąć klasę A +++ (dostępna od 26 września 2019 r.), dotychczas jej ocena ErP wynosiła A ++


Dostępna w części krajów europejskich od lipca, rewolucyjna technologia LG Therma V R32 Split, sprawi, że ogrzewanie domów będzie tańsze i wydajniejsze.

Rzucając nieco światła na niektóre z wiodących tematów podczas żywej dyskusji przy okrągłym stole, Martin Perrin, dyrektor Bublshop UK, podzielił się jednym z wiodących argumentów za zainstalowaniem pompy ciepła powietrze-woda: „Pompa ciepła jest produktem wysokiej wartości, my ponosimy odpowiedzialność za to, by nasi klienci zdawali sobie sprawę ze zwrotu [zarówno z oszczędności na rachunkach za energię w dłuższym czasie, jak i ze względu na dotacje rządowe]”. Thomas Nowak, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA), przedstawił oczywiste zyski dla europejskich instalatorów: „Jeśli branża chce zmienić wszystkie kotły na pompy ciepła, istnieje możliwość dodania około 2,9 miliona sztuk rocznie.”


Christianna Papazahariou, Europejski Kierownik ds. Regulacji w LG, podkreśliła, że ​​europejskie przepisy będą w końcu wymagać bardziej odpowiedzialnych rozwiązań grzewczych w domach: „Pompy grzewcze w naszym codziennym życiu szybko przejdą z pozycji produktu luksusowego do rzeczy niezbędnej.” Jedną z ciągle powtarzających się podczas dyskusji opinii, które padały w ciągu dnia, był fakt, że firma LG jest wyjątkowo przygotowana na to, by zapewnić deweloperom, instalatorom, właścicielom domów – każdemu, kto chce rozwijać lub modernizować swoją nieruchomość – kompleksowe rozwiązanie, tzw. Pakiet Energetyczny LG. Ten system zarządzania budynkiem obejmuje pompy ciepła powietrze-woda, panele słoneczne i system magazynowania energii. Przedstawiając szerszy kontekst, pan Verkempynck wyjaśnił: „Energia elektryczna wytwarzana ze źródeł odnawialnych ma kluczowe znaczenie, a nowe mechanizmy, takie jak dynamicznie zmieniające się ceny, inteligentne sieci i magazynowanie energii, będą niezbędne do zaspokojenia podaży i popytu”.


Nowa pompa grzewcza powietrze-woda LG, Therma V R32 Split, to produkt stworzony w myśl obietnicy marki LG: Innowacje na rzecz lepszego życia; Innovation for a Better Life. KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

LG Electronics Polska

E-mail: klimatyzacja@lge.pl

WWW: www.strefaklimatyzacji.pl

Tel: +48 22 481 71 00
Fax: +48 22 481 78 88
Adres:
Wołoska 22
02-675 Warszawa

Akademia GERDA: Modułowy program szkoleń – drzwi do mieszkań

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Xella Polska

  Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownic…
  Xella Polska
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner

Polecamy
dodaj+ «»