Certyfikowany instalator pomp ciepła z montażem hydraulicznym
Certyfikowany instalator pomp ciepła z modułem rozszerzonym o montaż hydrauliczny skierowany jest do osób, które zupełnie od podstaw chcą nauczyć się wykonywać instalacje pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi.
Przygotowaliśmy platformę z pompą ciepła, którą należy w całości złożyć oraz uruchomić. Zajęcia praktyczne realizujemy przez dwa dni z instruktażem i fizycznie wykonywanym montażem przez uczestników szkolenia. Szkolenie jest akredytowane, oznacza to, że po zrealizowanym szkoleniu otrzymasz od nas potwierdzenie ukończenia szkolenia i możesz w ciągu 12 miesięcy od momentu zakończenia szkolenia przystąpić do egzaminu przed Urzędem Dozoru Technicznego.
Podczas szkolenia każdy z uczestników rozpoczyna montaż pompy ciepła od przygotowania stanowiska pracy, podwijanie kształtek gwintowanych czarnych, żeliwnych oraz mosiężnych (pakułą i pastą). Uczestnicy wykonują zgrzewanie rur PP, zaciskanie stali, następnie składana zostaje instalacja oraz napełniany jest układ instalacji. Podczas szkolenia wykonywana jest próba ciśnieniowa oraz uruchomienie systemu.
- zajęcia wprowadzające w formie zajęć online na żywo z wykładowcą lub stacjonarnych w oddziale ATUM. (1 dzień)
- zajęcia praktyczne stacjonarne montaż PC z hydrauliką w oddziale ATUM. (2 dni)
- zajęcia realizujemy w godzinach 08:30-15:30.
- w ramach usługi otrzymujesz serwis kawowy, śniadanie oraz lunch. (dotyczy szkoleń w oddziale ATUM)
- w trakcie szkolenia otrzymasz od nas pakiet materiałów dydaktycznych wraz z materiałami z pomp ciepła oraz dostępem do testu z pomp ciepła.
- po szkoleniu możesz liczyć na wsparcie techniczne firmy w zakresie realizowanej usługi.
- jeśli jesteś naszym absolwentem otrzymujesz rabat podczas zapisu.
- możesz wybrać szkolenie w dwóch akredytowanych ośrodkach ATUM Wrocław i ATUM Poznań.
Certyfikowany instalatora pomp ciepła z modułem hydraulicznym jest szkoleniem akredytowanym przez Urząd Dozoru Technicznego. Głównym celem szkolenia jest praktyczna nauka od podstaw montażu pomp ciepła wraz z podłączeniami hydraulicznymi.
Wiesz, że jeśli jesteś przedsiębiorcą, to potrzebujesz certyfikatu f-gazowego dla przedsiębiorców?
Jakie są wymagania?
- Zatrudnia personel posiadający odpowiedni certyfikat dla personelu
- Posiada i stosuje w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach procedury prowadzenia działalności
- Posiada w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach wdrożony system dokumentowania czynności, wykonywanych przez personel posiadający odpowiedni certyfikat dla personelu
- Dysponuje w głównym miejscu wykonywania działalności oraz we wszystkich oddziałach wyposażeniem technicznym spełniającym minimalne wymagania odpowiednie do zakresu prowadzonej działalności
- Będąc osobą fizyczną nie został skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko środowisku w związku z prowadzoną działalnością albo za takie przestępstwo nie zostały skazane osoby wchodzące w skład organów przedsiębiorcy będącego osobą prawną albo jednostką organizacyjną niebędącą osobą prawną.
Program szkolenia:
01 wprowadzenie do pomp ciepła
- Zagadnienia ogólne
- Podstawowe właściwości fizyczne
- Dolne źródła ciepła - rodzaje, charakterystyka
- Górne źródła - instalacje grzewcze, podgrzew c.w.u., instalacje chłodzenia
- Projektowanie instalacji grzewczych z pompami ciepła
- Dobór, montaż, regulacja systemów fotowoltaicznych
- Komputerowe wspomaganie projektowania
02 warsztat praktyczny montaż PC
- Omówienie schematów hydraulicznych/Jak czytać schematy hydrauliczne/projekty instalacji c.o. etc.
- Omówienie/zapoznanie się z osprzętem/materiałem hydraulicznym na instalacji c.o.
- Omówienie zasad montażu poszczególnego osprzętu, urządzeń w pomieszczeniu technicznym z pompą ciepła/pompowni etc. (pompy obiegowe, zawory mieszające, przełączające, równoważące, naczynia przeponowe, zawory bezpieczeństwa)
- Obsługa elektronarzędzi oraz narzędzi niezbędnych do pracy z różnymi systemami w zakresie instalacji c.o. (zaciskarki do rur typu PEX, stali, miedzi, zgrzewarki elektrooporowe do rur PE , zgrzewarki do rur PP)
03 warsztat praktyczny hydrauliki
- Montaż składowych instalacji c.o. (pomp obiegowych, zaworów mieszających, naczyń przeponowych, zaworów bezpieczeństwa)
- Ustawienie prawidłowych ciśnień w instalacji c.o. (ciśnienia w instalacji, ciśnienie w naczyniu przeponowym)
- Montaż grzejników płytowych/drabinkowych/kanałowych
- Montaż instalacji ogrzewania podłogowego
- Odpowietrzenie instalacji ogrzewania podłogowego
- Montaż/okablowanie oraz uruchomienie systemu indywidualnego sterowania temperaturą w pomieszczeniu na instalacji ogrzewania podłogowego
- Montaż/podłączenie/uzbrojenie pompy ciepła typu monoblok (powietrze/woda)