rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Znamy skład jury 8. edycji konkursu International VELUX Award 2018

image

Już po raz ósmy firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w międzynarodowym konkursie International VELUX Award (IVA). Polscy studenci mają okazję pochwalić się swoją kreatywnością przed światowej sławy jury oraz zaistnieć w gronie młodych architektów reprezentujących uczelnie z całego świata.Prace będą oceniać wielkie sławy światowej architektury – Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta z biura RCR Arquitectes oraz Li Hu, Rick Roy i Sasa Begovic. Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.


Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata i jest organizowany w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Związkiem Architektów - International Union of Architects, UIA. Celem konkursu jest zaangażowanie studentów architektury w prace nad tym, jak wykorzystać światło dzienne jako główne źródło energii i oświetlenia, jak zapewnić zdrowie i dobre warunki życia. Największym wyzwaniem jest jednak to, w jaki sposób przekształcić istniejące zasoby budowlane poprzez aktywne wykorzystanie strategii oświetlenia światłem dziennym.  


W skład tegorocznego  jury (IVA) weszła hiszpańska pracownia RCR Arquitectes - Tercet Rafael Aranda, Carme Pigem i Ramon Vilalta uhonorowani nagrodą Pritzker Prize 2017 -  najważniejszego, międzynarodowego wyróżnienia przyznawanego co roku architektom, którzy poprzez sztukę architektury, talent, zaangażowanie i wizjonerskie projekty wywierają wpływ na zmianę środowiska i otoczenie. RCR Arquitectes to autorzy projektów m.in.: nowa siedziba główna Meditel w Casablance, The Edge Business Bay w Dubaju, park linearny Condal i budynek sądu prowincji w Barcelonie oraz muzeum Miró obejmujące wiejską rezydencję i pracownię artysty w Mont-Roig del Camp.
Kolejnym członkiem gremium konkursu jest Rick Joy, amerykański architekt, twórca Rick Joy Architects oraz zdobywca prestiżowej National Design Award z 2004 roku, wykładowca Harvard Graduate School of Design. A także Li Hu - założyciel partner OPEN w Chinach i były partner Stevena Holl’a Architects oraz dyrektor studia Columbia-GSAPP na Uniwersytecie Columbia w Pekinie. Wśród członków jury zasiada też Sasa Begovic, chorwacki twórca studia architektonicznego 3LHD.Rejestracja do (IVA 2018) już ruszyła i potrwa do 31 marca 2018 roku, projekty należy złożyć do 15 czerwca 2018 roku. Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach - „światło naturalne w budynkach” oraz „badania nad światłem dziennym”. Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wcześniejsza rejestracja na stronie iva.velux.com. Jury może również nagrodzić autorów najlepszych projektów z zastosowaniem produktów VELUX, chociaż studenci nie mają obowiązku wykorzystywać ich w swoich pracach. Więcej informacji, a także inspiracji można znaleźć na iva.velux.com lub na wydarzeniu na Facebooku „Polacy w International VELUX Award 2018”.
Komisja konkursowa będzie oceniała wszystkie projekty nadesłane przez studentów architektury z całego świata.  W czerwcu 2018 nastąpi wybranie zwycięzców regionalnych z pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki, a w październiku 2018 roku podczas gali nastąpi ostateczny wybór zwycięzców globalnych.
Łączna pula nagród w konkursie wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1250 euro (1000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).


Opracowanie, redakcja: A.S.
Na podstawie materiałów firmy Velux
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

VELUX Polska

E-mail: kontakt@velux.pl

WWW: www.velux.pl

Tel: +48 22 337 70 00
Fax: +48 22 337 70 75
Adres:
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

Elektronika SA: Budowa i serwis instalacji VRF Mitsubishi Heavy Industries

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Orgadata East Europe

  Ponad 30 lat doświadczenia, nacisk na jakość oferowanych usług i prawdziwa pa…
  Orgadata East Europe
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań

Polecamy
dodaj+ «»