Zobacz "Polskie Miasta Przyszłości 2050" - rozmowy o życiu miast za 30 lat

Jest już dostępna online pierwsza z cyklu rozmów o kształcie i funkcjonowaniu polskich miast za 3 dekady. Serię spotkań prowadzi znany z radiowej Trójki redaktor Dariusz Bugalski, a pierwszym rozmówcą jest znany architekt Przemo Łukasik. Polskie Miasta Przyszłości 2050 to projekt badawczy Grupy Saint-Gobain zrealizowany we współpracy z Towarzystwem Studiów nad Przyszłością.

 

Jak będą wyglądały polskie miasta za 30 lat?

Polskie Miasta Przyszłości 2050 to cykl rozmów z wybitnymi architektami, naukowcami i biznesmenami w ramach projektu Saint-Gobain Polskie Miasta Przyszłości 2050. Rozmowy w ramach cyklu wywiadów rozpoczynających projekt prowadzi red. Dariusz Bugalski, były wieloletni dziennikarz radiowej Trójki, twórca podcastu K3. Goście programu prezentując różne punkty widzenia i przez pryzmat własnych doświadczeń profesjonalnych dyskutują o tym, w jakich przestrzeniach będziemy pracować, uczyć się i mieszkać za 30 lat, poruszają również kwestie komunikacji w miastach przyszłości oraz roli przyrody w życiu ich mieszkańców. Pierwsza odsłona serii to rozmowa z Przemo Łukasikiem, współzałożycielem pracowni architektonicznej medusagroup, której zespół zaprojektował m.in. wyrastające tuż przy katowickim Spodku wieżowce .KTW, warszawską Akademia Highschool czy Halę Koszyki.

Co jeszcze zobaczymy w serii Polskie Miasta Przyszłości 2050?

Wśród rozmówców znajdują się mi.in. architekci Natalia Paszkowska (WWAA), prof. Zbigniew Karaczun (SGGW), Maciej Wójcik (TDJ Estate), czy Mateusz Figaszewski (Solaris), a pierwszy odcinek jest już dostępny na stronie projektu badawczego Grupy Saint-Gobain we współpracy z Towarzystwem Studiów nad Przyszłością.


Więcej o projekcie można dowiedzieć się odwiedzając poświęconą mu stronę. Tam też co 2 tygodnie będą się pojawiały kolejne wywiady publikowane także w kanałach społecznościowych Grupy Saint-Gobain oraz partnerów projektu.