... lux
FIRMA PREMIUM

Aluprof

ul. Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała

Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Producent

Charakterystyka firmy

Jesteśmy czołowym europejskim dystrybutorem systemów aluminiowych przeznaczonych dla sektora budowlanego. W naszej ofercie znajdują się systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, rolet, bram oraz stalowe. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, tłoczeniu profili w ramach naszej Grupy Kapitałowej oraz własnym lakierniom, zapewniamy sobie pełną niezależność i elastyczność na rynku. Nasze zaangażowanie przekłada się na ciągły rozwój portfela klientów oraz obszarów dystrybucji.


Nasze zakłady produkcyjne mieszczą się w Opolu i Bielsku-Białej, zajmując łączną powierzchnię prawie 80 000 m². Są one wyposażone w zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak:

  • Zautomatyzowaną linię do produkcji kształtowników zespolonych,
  • Dziesięć najnowszej generacji linii do produkcji profili i skrzynek roletowych,
  • Magazyny wysokiego składowania,
  • Nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do lakierowania proszkowego.

Jesteśmy dumni z posiadanych certyfikatów, które potwierdzają jakość naszych produktów i usług.

Aktualności firmy

Zobacz wszystkie
thumbnail

Dobry przykład dla całej branży. Aluprof inspiruje w zakresie zrównoważonego budownictwa

W obliczu rosnącej presji na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla szczególnie istotne staje się zaangażowanie w te działania sektora budowlanego, który – jak wynika z analiz ONZ czy raportu „ESG na placu budowy” opublikowanego przez Colliers
thumbnail

Centrum Usług Publicznych w Opolu wypełnione rozwiązaniami Aluprof

Jak stworzyć atrakcyjną przestrzeń publiczną, która będzie zachwycała funkcjonalnością i oryginalnym designem, a jednocześnie zapewni bezpieczeństwo jej użytkownikom?
thumbnail

Aluprof Budowlaną Firmą Roku 2023, Tomasz Grela Osobowością Branży 2023

8 lutego w Warszawie odbyła się 21. gala Builder Awards, podczas której Aluprof otrzymał dwie nagrody. Nasza firma została uhonorowana tytułem „Budowlanej Firmy Roku”, a prezesa zarządu, Tomasza Grelę, kolejny rok z rzędu uznano „Osobowością Branży”.
thumbnail

Zielone serce miasta – kompleks Eco City Katowice z fasadami aluminiowymi od Aluprof

Tworzenie mieszkańcom komfortowych i przyjaznych przestrzeni do życia czy pracy jest nie lada wyzwaniem.
thumbnail

Aluprof partnerem 4 Design Days 2024

Aluprof, lider w zakresie dostaw systemów aluminiowych dla branży budowlanej i konstrukcyjnej, będzie jednym z partnerów 4 Design Days – jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych trendom w designie i architekturze.
thumbnail

Aluminium w służbie nauki i kultury – Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie z systemami Aluprof

Morskie Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha w Szczecinie to obiekt, który zasługuje na szczególną uwagę z wielu względów.miasta, ale też stanowi przykła
thumbnail

Używasz program MB-CAD? Załóż konto w strefie autoryzowanej ALUPROF, to ułatwi Ci pracę

W celu poprawy funkcjonowania programu MB-CAD Aluprof wdraża nowy moduł - połączenie programu ze strefą autoryzowaną.
thumbnail

Szklane balustrady ALUPROF MB-GLASS BARRIER z dokumentem dopuszczającym na rynek niemiecki

Niemiecki Instytut Techniki Okiennej ift Rosenheim z powodzeniem przebadał balustrady zewnętrzne systemu ALUPROF MB-GLASS BARRIER zamocowane do aluminiowych drzwi balkonowych. Na podstawie wyników tych badań został wydany tzw.
thumbnail

Kolejny mocny rok dla Aluprof. W 2023 roku firma zdobyła najważniejsze branżowe i biznesowe nagrody oraz umocniła się na pozycji lidera

2023 rok można uznać za wyjątkowo udany dla Aluprof. Firma nie tylko wprowadziła na rynek nową markę, Glassprof, ale także wiele nowości produktowych, w tym rozwiązania zwiększające energooszczędność budynków.
thumbnail

Aluprof z 15. tytułem Lidera Rynku Stolarki 2023

Aluprof został uhonorowany podwójnym tytułem lidera w segmencie systemów aluminiowych oraz roletowych w Polsce. Według badań przeprowadzonych przez CAB Research Agency, osiągnęliśmy niekwestionowany sukces, pojawiając się wśród zwycięzców po raz 15.
thumbnail

Deklaracje środowiskowe produktów, czyli jak branża budowlana działa na rzecz zrównoważonego budownictwa

Postępujące zmiany klimatyczne sprawiają, że coraz więcej branż podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie skutkom globalnego ocieplenia
thumbnail

Barwy jesieni w nowej ofercie powłok ADEC (Decoral) w Aluprof

Informujemy o aktualizacji palety kolorów powłok dekoracyjnych serii ADEC (DECORAL). Od października 2023 r. w ofercie Aluprof dostępne są 22 kolory tych powłok.
thumbnail

Aluprof partnerem PLGBC Green Building Summit 2023

Aluprof, jeden z europejskich wiodących dostawców systemów aluminiowych dla budownictwa, jest partnerem 13. edycji PLGBC Green Building Summit, najbardziej opiniotwórczej międzynarodowej konferencji zrównoważonego budownictwa w Polsce.
thumbnail

Fasady ALUPROF pierwsze i jedyne na rynku z opinią ITB

Dzięki nowej Opinii Technicznej ITB nie będzie już konieczności pozyskiwania tego typu dokumentów indywidualnie dla potrzeb inwestycji budowlanych, dla których takie opinie są wymagane przez Inspektorów Państwowej Straży Pożarnej.
thumbnail

Okna i drzwi aluminiowe w systemach MB-86N i MB-86 od Aluprof teraz dostępne w klasie antywłamaniowej RC4

Aluprof – najnowocześniej i najszybciej rozwijająca się firma produkująca systemy aluminiowe w Europie Środkowo-Wschodniej – rozszerzyła swoją ofertę o okna i drzwi MB-86N i MB-86 dostępne w klasie antywłamaniowej RC4.
thumbnail

Aluprof umacnia się na pozycji lidera branży. Spółka po raz 9. na podium rankingu Budowlana Marka Roku

Wielki sukces Aluprof! Firma kolejny raz z rzędu znalazła się na czele rankingu Budowlana Marka Roku z tytułami Złotego Championa Roku 2023 oraz Złotej Budowlanej Marki Roku 2023. W tegorocznej edycji w ręce dyrektor marketingu i PR Aluprof, Bożeny Ryszki, trafiła także nagroda indywidualna Marketera XXI wieku.
thumbnail

Aluminiowe okna i drzwi w systemach MB-79N i MB-86N Aluprof docenione przez branżę

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących ekonomicznych rozwiązań okienno-drzwiowych spełniających podwyższone wymagania izolacyjności termicznej, Aluprof już jakiś czas temu rozszerzył swoją ofertę o okna i drzwi aluminiowe w systemach MB-79N i MB-86N.
thumbnail

Wiosna rozkwita rabatami - promocja na drzwi tarasowe MB-77HS

W terminie od 15.03.2023 r. do 30.06.2023 r. otrzymasz 5% rabatu na kształtowniki zespolone lakierowane systemu MB-77HS.
thumbnail

Rabat na panele drzwiowe serii AD i akcesoria do drzwi serii AP

​Ogłaszamy promocję na panele drzwiowe nakładkowe serii AD: jednostronne (Classic) i obustronne (Exclusive).
thumbnail

Zyskaj 5 % rabatu na produkty z oferty Aluprof

Z przyjemnością informujemy, że przedłużony został okres obowiązywania promocji cenowej na elementy: nowego systemu okienno-drzwiowego MB-86N, systemów drzwi panoramicznych MB-SKYLINE / MB-SKYLINE TYPE R, systemu pergoli klasy premium MB-OPENSKY 140 i żaluzji fasadowych SKYFLOW.
thumbnail

Szybka i prosta wycena żaluzji i pergoli dzięki Konfiguratorowi B2B Aluprof

Mając na względzie komfort pracy naszych Partnerów Handlowych, rozszerzyliśmy funkcjonalność Konfiguratora Żaluzji Fasadowych o możliwość wyceny systemu pergoli MB-OPENSKY 140. Rozwój naszej autorskiej platformy do wycen pociągnął za sobą także konieczność zmiany jej nazwy na Konfigurator B2B Aluprof.
thumbnail

Okna Aluprof MB-86N w ścianach osłonowych firmy Siniat

​Okna Aluprof zostały zastosowane podczas badań ITT lekkich ścian osłonowych na konstrukcji stalowej z poszyciem z płyt gipsowo-włóknowych i gipsowo-kartonowych firmy Siniat wg normy zharmonizowanej PN-EN 13830.
thumbnail

Aktualizacja oferty kolorów serii ADEC (Decoral)

Od stycznia 2023 w ofercie Aluprof dostępnych jest 20 kolorów powłok dekoracyjnych serii ADEC.
thumbnail

Architektura cyrkularna – nieunikniona przyszłość współczesnego budownictwa

Budynki niskoenergetyczne i pasywne powoli stają się codziennością – dzięki nim możliwe jest nie tylko zmniejszenie zapotrzebowania na energię, ale też spełnienie coraz bardziej restrykcyjnych przepisów prawa.
thumbnail

Okna i fasady Aluprof w Nowym Rynku D, najlepszym ekologicznym budynku roku według PLGBC

W ostatnich latach coraz więcej nieruchomości komercyjnych powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wynika to nie tylko z zaostrzenia norm budowlanych, ale też jest odpowiedzią na oczekiwania inwestorów, którym zależy na ograniczeniu wpływu budynku na środowisko oraz niższych kosztach jego utrzymania, w tym mniejszym zapotrzebowaniu na energię.
thumbnail

Bezpieczeństwo huraganowe obiektów z rozwiązaniami Aluprof

Niebezpieczne zjawiska pogodowe, w tym porywiste wiatry, nie są obojętne dla budynków. Konieczne jest więc zastosowanie rozwiązań zabezpieczających obiekty i przebywających w nich ludzi.
thumbnail

Promocja na akcesoria do drzwi serii A

Ogłaszamy kolejną promocję cenową! Tym razem dotyczy ona akcesoriów do drzwi serii AP. Elementy te są obecnie objęte rabatem 7%.
thumbnail

Okna Aluprof najlepsze zdaniem ekspertów - Konkurs TopTen HACKS 2022 rozstrzygnięty

Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska oraz Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii zorganizowały i podsumowały VI edycję konkursu TopTen HACKS Okna 2022 na najlepszą stolarkę budowlaną.
thumbnail

Wielkie otwarcie kolejnego showroomu już w grudniu w Wietnamie

Nowy showroom z produktami Aluprof już od połowy grudnia będzie dostępny dla klientów w Azji. Inwestycja, zlokalizowana w siedzibie wietnamskiej firmy BRC, to powierzchnia 150 m2 pełna aranżacji w aluminiowych systemach Aluprof.
thumbnail

Przedłużamy promocję - zyskaj 5 % rabatu na nowości

Z przyjemnością informujemy, że okres promocji cenowej na nowości w ofercie ALUPROF został przedłużony.
thumbnail

Aluprof z 14. tytułem Lidera Rynku Stolarki 2022

Marka Aluprof po raz 14. została uhonorowana tytułem Lidera Rynku Stolarki w segmentach systemów aluminiowych oraz systemów roletowych. Wręczenie nagród odbyło się podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim.
thumbnail

Konkurs „OBIEKT ROKU W SYSTEMACH ALUPROF” rozstrzygnięty

W IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżniono 10 najciekawszych realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, co potwierdza ich wysoki poziom. Zwycięzcą została pracownia Kuryłowicz & Associates za projekt budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.
thumbnail

Inauguracja showroomu firmy Aluprof System Czech w Pradze

Końcem czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego showroomu spółki Aluprof System Czech w Pradze.
thumbnail

Poznaj nowości produktowe i zyskaj 5% rabatu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż ostatnie miesiące w naszej firmie obfitowały w szereg wdrożeń produktowych. Chcielibyśmy również podkreślić, że dzięki inwestycjom w rozbudowę i infrastrukturę zakładów w Bielsku–Białej oraz w Opolu skróciliśmy terminy dostaw i jesteśmy w stanie elastycznie reagować na Państwa potrzeby.
thumbnail

Zagraniczni eksperci w Wiedniu nagrodzili Aluprof

Polskie aluminiowe systemy firmy Aluprof zostały docenione przez zagranicznych ekspertów branży budowlanej. System MB-HARMONY DUO, wykorzystywany głównie w przestrzeniach biurowych, otrzymał wyróżnienie wiedeńskiego WFK (Wiener Fenster Kongress) w kategorii „Innowacja Drzwi + Bramy”.
thumbnail

Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

IV edycja prestiżowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wchodzi w kolejną fazę. Od 30 czerwca to internauci będą głosować na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę konkursu, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.
thumbnail

ALUPROF z tytułem Championa Roku i Budowlanej Marki Roku 2022

Aluprof, wiodący dostawca systemów aluminiowych w Europie, otrzymał dwie prestiżowe nagrody w kategoriach materiałów budowlanych: Złoty Champion Roku 2022 oraz Złota Budowlana Marka Roku. Firma po raz kolejny znajduje się w czołówce w niezależnym rankingu tworzonym na podstawie wskazań wykonawców.
thumbnail

System MB-Skyline Type R od Aluprof z nagrodą Stol Archi 2022

Innowacyjne drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R od Aluprof nagrodzono kolejnym branżowym wyróżnieniem. System został doceniony w konkursie StolArchi 2022, zdobywając nagrodę główną w kategorii Forma.
thumbnail

Warsztaty komputerowe z programu MB-CAD

Zapraszamy na szkolenie
thumbnail

ALUPROF: Warsztaty komputerowe z programu MB-CAD

Zapraszamy na szkolenie
thumbnail

Warsztaty komputerowe z programu MB-CAD

Zapraszamy na szkolenie
thumbnail

Warsztaty komputerowe z programu MB-CAD

Zapraszamy na szkolenie

Znajdź nas

Aluprof

ul. Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała

+48 33 819 53 00

www.aluprof.eu

aluprof@aluprof.eu

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy

pin Dystrybutorzy