... lux
FIRMA PREMIUM

Aluprof

ul. Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała

Jesteśmy tu by Ci pomóc.

Skontaktuj się z naszym doradcą.

Charakterystyka firmy

Jesteśmy czołowym europejskim dystrybutorem systemów aluminiowych przeznaczonych dla sektora budowlanego. W naszej ofercie znajdują się systemy okienno-drzwiowe, fasadowe, rolet, bram oraz stalowe. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu, tłoczeniu profili w ramach naszej Grupy Kapitałowej oraz własnym lakierniom, zapewniamy sobie pełną niezależność i elastyczność na rynku. Nasze zaangażowanie przekłada się na ciągły rozwój portfela klientów oraz obszarów dystrybucji.


Nasze zakłady produkcyjne mieszczą się w Opolu i Bielsku-Białej, zajmując łączną powierzchnię prawie 80 000 m². Są one wyposażone w zaawansowane technologicznie urządzenia, takie jak:

  • Zautomatyzowaną linię do produkcji kształtowników zespolonych,
  • Dziesięć najnowszej generacji linii do produkcji profili i skrzynek roletowych,
  • Magazyny wysokiego składowania,
  • Nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie do lakierowania proszkowego.

Jesteśmy dumni z posiadanych certyfikatów, które potwierdzają jakość naszych produktów i usług.

Aktualności firmy

Zobacz wszystkie
thumbnail

Fasady ALUPROF pierwsze i jedyne na rynku z opinią ITB

Dzięki nowej Opinii Technicznej ITB nie będzie już konieczności pozyskiwania tego typu dokumentów indywidualnie dla potrzeb inwestycji budowlanych, dla których takie opinie są wymagane przez Inspektorów Państwowej Straży Pożarnej.
thumbnail

Okna i drzwi aluminiowe w systemach MB-86N i MB-86 od Aluprof teraz dostępne w klasie antywłamaniowej RC4

Aluprof – najnowocześniej i najszybciej rozwijająca się firma produkująca systemy aluminiowe w Europie Środkowo-Wschodniej – rozszerzyła swoją ofertę o okna i drzwi MB-86N i MB-86 dostępne w klasie antywłamaniowej RC4.
thumbnail

Aluprof umacnia się na pozycji lidera branży. Spółka po raz 9. na podium rankingu Budowlana Marka Roku

Wielki sukces Aluprof! Firma kolejny raz z rzędu znalazła się na czele rankingu Budowlana Marka Roku z tytułami Złotego Championa Roku 2023 oraz Złotej Budowlanej Marki Roku 2023. W tegorocznej edycji w ręce dyrektor marketingu i PR Aluprof, Bożeny Ryszki, trafiła także nagroda indywidualna Marketera XXI wieku.
thumbnail

Aluminiowe okna i drzwi w systemach MB-79N i MB-86N Aluprof docenione przez branżę

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów poszukujących ekonomicznych rozwiązań okienno-drzwiowych spełniających podwyższone wymagania izolacyjności termicznej, Aluprof już jakiś czas temu rozszerzył swoją ofertę o okna i drzwi aluminiowe w systemach MB-79N i MB-86N.
thumbnail

Wiosna rozkwita rabatami - promocja na drzwi tarasowe MB-77HS

W terminie od 15.03.2023 r. do 30.06.2023 r. otrzymasz 5% rabatu na kształtowniki zespolone lakierowane systemu MB-77HS.
thumbnail

Rabat na panele drzwiowe serii AD i akcesoria do drzwi serii AP

​Ogłaszamy promocję na panele drzwiowe nakładkowe serii AD: jednostronne (Classic) i obustronne (Exclusive).
thumbnail

Zyskaj 5 % rabatu na produkty z oferty Aluprof

Z przyjemnością informujemy, że przedłużony został okres obowiązywania promocji cenowej na elementy: nowego systemu okienno-drzwiowego MB-86N, systemów drzwi panoramicznych MB-SKYLINE / MB-SKYLINE TYPE R, systemu pergoli klasy premium MB-OPENSKY 140 i żaluzji fasadowych SKYFLOW.
thumbnail

Szybka i prosta wycena żaluzji i pergoli dzięki Konfiguratorowi B2B Aluprof

Mając na względzie komfort pracy naszych Partnerów Handlowych, rozszerzyliśmy funkcjonalność Konfiguratora Żaluzji Fasadowych o możliwość wyceny systemu pergoli MB-OPENSKY 140. Rozwój naszej autorskiej platformy do wycen pociągnął za sobą także konieczność zmiany jej nazwy na Konfigurator B2B Aluprof.
thumbnail

Okna Aluprof MB-86N w ścianach osłonowych firmy Siniat

​Okna Aluprof zostały zastosowane podczas badań ITT lekkich ścian osłonowych na konstrukcji stalowej z poszyciem z płyt gipsowo-włóknowych i gipsowo-kartonowych firmy Siniat wg normy zharmonizowanej PN-EN 13830.
thumbnail

Aktualizacja oferty kolorów serii ADEC (Decoral)

Od stycznia 2023 w ofercie Aluprof dostępnych jest 20 kolorów powłok dekoracyjnych serii ADEC.
thumbnail

Architektura cyrkularna – nieunikniona przyszłość współczesnego budownictwa

Budynki niskoenergetyczne i pasywne powoli stają się codziennością – dzięki nim możliwe jest nie tylko zmniejszenie zapotrzebowania na energię, ale też spełnienie coraz bardziej restrykcyjnych przepisów prawa.
thumbnail

Okna i fasady Aluprof w Nowym Rynku D, najlepszym ekologicznym budynku roku według PLGBC

W ostatnich latach coraz więcej nieruchomości komercyjnych powstaje w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wynika to nie tylko z zaostrzenia norm budowlanych, ale też jest odpowiedzią na oczekiwania inwestorów, którym zależy na ograniczeniu wpływu budynku na środowisko oraz niższych kosztach jego utrzymania, w tym mniejszym zapotrzebowaniu na energię.
thumbnail

Bezpieczeństwo huraganowe obiektów z rozwiązaniami Aluprof

Niebezpieczne zjawiska pogodowe, w tym porywiste wiatry, nie są obojętne dla budynków. Konieczne jest więc zastosowanie rozwiązań zabezpieczających obiekty i przebywających w nich ludzi.
thumbnail

Promocja na akcesoria do drzwi serii A

Ogłaszamy kolejną promocję cenową! Tym razem dotyczy ona akcesoriów do drzwi serii AP. Elementy te są obecnie objęte rabatem 7%.
thumbnail

Okna Aluprof najlepsze zdaniem ekspertów - Konkurs TopTen HACKS 2022 rozstrzygnięty

Dolnośląska Agencja Energii i Środowiska oraz Fundacja Efektywnego Wykorzystania Energii zorganizowały i podsumowały VI edycję konkursu TopTen HACKS Okna 2022 na najlepszą stolarkę budowlaną.
thumbnail

Wielkie otwarcie kolejnego showroomu już w grudniu w Wietnamie

Nowy showroom z produktami Aluprof już od połowy grudnia będzie dostępny dla klientów w Azji. Inwestycja, zlokalizowana w siedzibie wietnamskiej firmy BRC, to powierzchnia 150 m2 pełna aranżacji w aluminiowych systemach Aluprof.
thumbnail

Przedłużamy promocję - zyskaj 5 % rabatu na nowości

Z przyjemnością informujemy, że okres promocji cenowej na nowości w ofercie ALUPROF został przedłużony.
thumbnail

Aluprof z 14. tytułem Lidera Rynku Stolarki 2022

Marka Aluprof po raz 14. została uhonorowana tytułem Lidera Rynku Stolarki w segmentach systemów aluminiowych oraz systemów roletowych. Wręczenie nagród odbyło się podczas tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Forum Stolarki w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim.
thumbnail

Konkurs „OBIEKT ROKU W SYSTEMACH ALUPROF” rozstrzygnięty

W IV edycji międzynarodowego konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wyróżniono 10 najciekawszych realizacji, które są również laureatami wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, co potwierdza ich wysoki poziom. Zwycięzcą została pracownia Kuryłowicz & Associates za projekt budynku Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.
thumbnail

Inauguracja showroomu firmy Aluprof System Czech w Pradze

Końcem czerwca 2022 roku odbyło się oficjalne otwarcie nowego showroomu spółki Aluprof System Czech w Pradze.
thumbnail

Poznaj nowości produktowe i zyskaj 5% rabatu

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż ostatnie miesiące w naszej firmie obfitowały w szereg wdrożeń produktowych. Chcielibyśmy również podkreślić, że dzięki inwestycjom w rozbudowę i infrastrukturę zakładów w Bielsku–Białej oraz w Opolu skróciliśmy terminy dostaw i jesteśmy w stanie elastycznie reagować na Państwa potrzeby.
thumbnail

Zagraniczni eksperci w Wiedniu nagrodzili Aluprof

Polskie aluminiowe systemy firmy Aluprof zostały docenione przez zagranicznych ekspertów branży budowlanej. System MB-HARMONY DUO, wykorzystywany głównie w przestrzeniach biurowych, otrzymał wyróżnienie wiedeńskiego WFK (Wiener Fenster Kongress) w kategorii „Innowacja Drzwi + Bramy”.
thumbnail

Internauci wybierają „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”

IV edycja prestiżowego konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof” wchodzi w kolejną fazę. Od 30 czerwca to internauci będą głosować na najciekawszy polski i zagraniczny budynek. Osoby, którym uda się wytypować zwycięzcę konkursu, wezmą udział w losowaniu nagród, a architekt, którego projekt uzyska największą liczbę głosów, otrzyma tytuł „Wyróżnienie Internautów”.
thumbnail

ALUPROF z tytułem Championa Roku i Budowlanej Marki Roku 2022

Aluprof, wiodący dostawca systemów aluminiowych w Europie, otrzymał dwie prestiżowe nagrody w kategoriach materiałów budowlanych: Złoty Champion Roku 2022 oraz Złota Budowlana Marka Roku. Firma po raz kolejny znajduje się w czołówce w niezależnym rankingu tworzonym na podstawie wskazań wykonawców.
thumbnail

System MB-Skyline Type R od Aluprof z nagrodą Stol Archi 2022

Innowacyjne drzwi przesuwne z ukrytą ramą MB-Skyline Type R od Aluprof nagrodzono kolejnym branżowym wyróżnieniem. System został doceniony w konkursie StolArchi 2022, zdobywając nagrodę główną w kategorii Forma.

Znajdźnas

Aluprof

ul. Warszawska 153, 43-300 Bielsko-Biała

+48 33 819 53 00

www.aluprof.eu

aluprof@aluprof.eu

pin Główna siedziba firmy

pin Oddziały firmy

pin Dystrybutorzy