rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Co pomaga studentowi w znalezieniu pracy?

image

Często okazuje się, że po ukończonych studiach, nie jest łatwo znaleźć wymarzoną pracę w branży instalacyjnej. Pracodawcy często wymagają od potencjalnego pracownika szeregu umiejętności, które niekoniecznie poparte są wiedzą teoretyczną uzyskaną na uczelni. Istnieją też inne sposoby, które są zazwyczaj wymagane, a także wyróżniają i podnoszą wartość studentów na rynku pracy. Takie właśnie sposoby chciałbym opisać w tym artykule.
 
 

  • Staże i praktyki

Wykonywanie staży i praktyk podczas studiów daje nam możliwość zdobycia cennego doświadczenia, które w obecnych czasach, jest praktycznie niezbędne w pozyskaniu pracy. Wykonywanie ich, wiąże się często z małym zarobkiem albo jego brakiem, dlatego wielu studentów wykonuje tylko praktykę obowiązkową. Ich wartość jest doceniana dopiero po studiach i często przez niektórych, jest już za późno. Jest to rodzaj przepustki, dzięki której student może uzyskać pracę na stałe.

 

  • Certyfikaty


Certyfikaty są ważnym punktem każdego CV. Dają one możliwość na poszerzenie swojej wiedzy, dzięki czemu jesteśmy zdolni do wykonywania nowych i bardziej skomplikowanych zadań. W branży wentylacji, klimatyzacji i ogrzewnictwa są one bardzo istotne gdyż posiadanie takich dokumentów umożliwia ludziom z branży pracę przy specjalistycznych urządzeniach. Zdobywać je można między innymi na szkoleniach. Szkolenia branżowe, które odbywają się na terenie Polski, można znaleźć na naszych portalach w zakładce „Wydarzenia”.

 

  • Kursy językowe

W dobie XXI wieku, znajomość jednego języka obcego, to podstawa. W celu podwyższenia swoich kwalifikacji, należy podejmować się nowych wyzwań i uczyć innych języków. Jeżeli potencjalny pracodawca, prowadzi współpracę z firmami zagranicznymi, to możemy być pewni, że jesteśmy poważnymi kandydatami do objęcia interesującego stanowiska.

 

  • Posiadanie umiejętności miękkich


Umiejętności miękkie, to ostatnio dość popularne stwierdzenie, o którym wszyscy słyszeli. Przy rekrutacji nowego pracownika, są one zawsze brane pod uwagę, często jako jeden z najważniejszych czynników. Posiadanie ich w jak największym stopniu jest doceniane przez pracodawców, ponieważ to one decydują o odpowiedniej współpracy z ludźmi. Doskonalenie takich umiejętności jest bardzo trudnym zadaniem, lecz nie niewykonalnym. Umiejętności takie można zdobyć i nauczyć się na specjalnych kursach oraz szkoleniach.Linki do szkoleń:
http://www.ogrzewnictwo.pl/wydarzenia/szkolenia
http://www.klimatyzacja.pl/informacje/wydarzenia/szkolenia
 

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja www.pasywny-budynek.pl, www.klimatyzacja.pl, www.ogrzewnictwo.pl [RK]
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Dofinansowanie z Urzędów Pracy
Czy warto jechać na Erasmusa?

Forum