rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody

Czy warto jechać na Erasmusa?

image

Większość publicznych uczelni wyższych w Polsce, ma nawiązaną współpracę z uczelniami zagranicznymi w ramach unijnego programu pod nazwą Erasmus+. Dzięki takiej współpracy, studenci mogą uczestniczyć w wymianie między tymi uczelniami. Ci, którzy biorą udział w takiej kooperacji, uczęszczają tam na normalne zajęcia, na takim samym kierunku studiów. Wielu może się zastanawiać czy warto jechać, co z kosztami oraz po co to wszystko? Chcielibyśmy przedstawić ogólny pogląd zachęcający do wyjazdu za granicę na taką wymianę.


Informacje ogólne o programie
Program ten trwa od trzech do dwunastu miesięcy. Wyjeżdżając na Erasmusa trzeba liczyć się z pewnymi kosztami. Unia Europejska, każdemu takiemu studentowi podczas wyjazdu, udziela comiesięcznego stypendium. Ilość takich środków jest zależna od tego, do jakiego kraju chciałaby dana osoba jechać i mieszczą się one w przedziale 300-500 euro. Głównymi celami takiego programu jest zdobycie szeregu cennych doświadczeń, a także niesamowite wspomnienia z życia studenckiego.

Nauka
Najważniejszym punktem wymian studenckich jest nauka. Rodzaj takiego wyjazdu, daje idealną możliwość do podszkolenia języka. W przyszłości, potencjalni pracodawcy, na pewno wezmą pod uwagę to, że taki absolwent potrafi rozmawiać w obcym języku. Relacje z obcokrajowcami dają studentom cenne doświadczenie, którego nie da się zdobyć na zwykłych zajęciach czy kursach w swojej ojczyźnie. Nie trzeba się również martwić o czysto dydaktyczną część studiów. Program studiów na zagranicznej uczelni jest równie bogaty, co na naszych polskich studiach, a więc nie ma problemu, że student wróci do kraju i będzie miał zaległości.

Nowa kultura i nowi ludzie
Wyjazd na wymianę jest to zderzenie się z czymś zupełnie innym, czego przeciętny „Kowalski” nie doświadczył nigdy wcześniej. Od każdej z kultur można czegoś się nauczyć. Pozwalają one na zdystansowanie się od życia codziennego i poszerzenie swoich horyzontów. Nowo poznani ludzie, często okazują się przyjaciółmi na długie lata, a możliwość odwiedzania ich w przyszłości to świetna perspektywa na udane wakacje.

Zabawa
Nie da się ukryć, że jednym z podstawowych czynników takich wyjazdów jest zabawa. To ona charakteryzuje wszystkich studentów na świecie. Studentów z zagranicy, a także ich kulturę, najłatwiej właśnie poznać podczas nocnego życia. Zazwyczaj jest tak, że już pierwsze zetknięcie się z zupełnie obcymi ludźmi, kończy się w jednym z lokalnych klubów.

Samodzielność
Zmiana otoczenia powoduje zmianę spojrzenia na sprawy codzienne. Nie ma już możliwości pojechania do rodziców po słoiki z jedzeniem. Tutaj trzeba radzić sobie samemu, co powoduje, iż jest to idealna szkoła życia.


Podsumowując, Erasmus to nie tylko nauka, a także inne cenne doświadczenia. Taki wyjazd to niesamowicie ciekawa pozycja w każdym CV. Pokazuje pracodawcom, że tacy studenci, potrafią się odnaleźć w zupełnie nowym środowisku, znają świetnie język obcy oraz umieją współpracować w wielokulturowej grupie pracowników. Najlepiej samemu spróbować, nie wahać się, póki jest na to czas.


Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki


Opracowanie redakcja www.pasywny-budynek.pl, www.klimatyzacja.pl, www.ogrzewnictwo.pl [RK]
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

URZĄDZENIA
  
Jednostka kasetonowa
Odzysk ciepła
Agregat chłodniczy

Forum