rejestracja

Adams: Jakie drzwi wejściowe wybrać – aluminiowe czy z PVC?

image

Niezależnie od tego czy będą z PVC czy z aluminium, to nowoczesne drzwi renomowanych firm bez zarzutu spełniają swoją funkcję. Ważne, by miały dobre parametry, czyli były ciepłe, bezpieczne, odporne na wilgoć oraz izolujące przed hałasem. A takie mogą być i drzwi z PVC, i te aluminiowe.Do wyboru do koloru
 Przy wyborze chodzi więc raczej o dopasowanie ich do stylu domu i naszych preferencji. Wybór kolorów w obu materiałach jest bardzo duży, dodatkowo mogą być jednolite, ze wstawkami ze szkła, metalu, drewna… Nowym trendem na rynku są drzwi z nakładką jedno- lub obustronną. To najczęściej modele aluminiowe, pasujące do domów nowoczesnych. Cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ charakteryzuje je całkowicie płaska, zlicowana z ościeżnicą płaszczyzna zewnętrzna i wewnętrzna, co efektownie prezentuje się w nowoczesnym budownictwie. Drzwi z aluminium mają też opinię bardziej odpornych na trudne warunki atmosferyczne.


 
Kolory i wzornictwo

 Drzwi aluminiowe i z PVC są produkowane w wielu kolorach, mogą imitować drewno, posiadać wstawki z hartowanego szła w różnych kolorach, metalu, drewna, a nawet kryształy Swarovskiego. Przykładem drzwi wejściowych aluminiowych dostępnych w wielu kolorach z palety RAL, z mikrostrukturą lub bez, czy z powłoką drewnopodobną, jest model Aliplast STAR 90. https://www.adams.com.pl/oferta/drzwi/drzwi-alu/drzwi-alu Standardowo ten model drzwi ma wymiary od 90 x 195 cm do 120 x 250 cm. Jest jednak możliwość zamówienia drzwi o dużych gabarytach - do 140 cm szerokości i 260 cm wysokości. I tu pojawia się pewna przewaga drzwi aluminiowych nad tymi z PVC – można z nich wykonywać nieco większe konstrukcje.


 
Nowoczesne otwieranie
 Jeśli chodzi o wygodę użytkowania, to zarówno drzwi z PVC, jak i aluminiowe można wyposażyć w elektronikę. Pozwoli ona na przykład zastąpić klucze pilotem, głosami domowników czy odciskami ich  linii papilarnych. Ponadto drzwi mogą być wyposażone w napęd mechaniczny i wtedy będą same się zamykać i otwierać.


Zobacz filmKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AdamS

E-mail: adams@adams.com.pl

WWW: www.adams.com.pl

Tel: +48 89 741 32 48
Adres:
Leśna Droga 10A
11-700 Mrągowo

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Xella Polska

  Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownic…
  Xella Polska
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner