rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Adams: Jakie wybrać osłony przeciwsłoneczne?

image

Osłony przeciwsłoneczne montowane po zewnętrznej stronie okna mają zwykle dużo lepsze właściwości termoizolacyjne, akustyczne i antywłamaniowe.


Promienie nie docierają do pomieszczeń, są pochłaniane i rozpraszane, jeszcze zanim ogrzeją dom. Zamontowane na dużej powierzchni działają jak izolator i wspomagają pracę klimatyzacji, dzięki czemu możemy oszczędzić na kosztach energii elektrycznej. Za oknem panują coraz wyższe temperatury, a słońce dłużej góruje na horyzoncie. Aby skutecznie kontrolować ilość światła wpadającego do naszego wnętrza oraz ograniczyć jego przegrzewanie, w oknach powinny zostać zamontowane osłony przeciwsłoneczne. Jak wygrać takie, które najlepiej będą pasować do domu, jednocześnie spełniając zakładane funkcje? Żaluzje zewnętrzne mają podobną budowę, co ich wewnętrzna odmiana. Dodatkowo mają przewagę nad roletami – można w nich zmieniać kąt nachylenia lamelek i w ten sposób dowolnie regulować stopień zacienienia wnętrz.

 
Rolety rzymskie
Roleta Rzymska to jedna z najbardziej efektownych osłon okiennych dostępnych na rynku.  Podczas unoszenia ich tkanina nie zwija się, lecz nakłada na siebie, tworząc dekoracyjne zakładki o jednakowej wysokości. Rolety rzymskie zapewniają prywatność i pozwalają uniknąć irytujących odblasków. Przepuszczają jednak na tyle dużo światła, aby stworzyć przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

 
Markizy
Innym rodzajem osłony przeciwsłonecznej są markizy, tak zwane refleksole. Można je montować na zewnątrz i wewnątrz budynku. Funkcję osłony pełni w nich tkanina z włókien poliestrowych pokrytych powłoką PCW. Domownicy cenią markizy za nieograniczanie widoków, zatrzymywanie owadów (tę właściwość mają tylko całkowicie rozwinięte) oraz za możliwość „filtrowania” światła dziennego.


Shuttersy
Shuttersy to wewnętrzne okiennice, złożone z jednego lub kilku paneli, pomiędzy którymi znajdują się ruchome lamele. Lamele pozwalają ograniczać wpuszczane do wnętrza światło i działają dokładnie w taki sam sposób jak żaluzje. Oryginalne shuttersy zawsze wykonane są z drewna. Na rynku znajdziemy okiennice wykonane z popularnej sosny, brzozy czy lipy, ale także te z egzotycznych gatunków drewna. Zewnętrzne okiennice drewniane zachwycają niebanalnym wyglądem, a do tego łatwo utrzymać je w czystości. KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AdamS

E-mail: adams@adams.com.pl

WWW: www.adams.com.pl

Tel: +48 89 741 32 48
Adres:
Leśna Droga 10A
11-700 Mrągowo

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»