rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Adams: W jakich kształtach można zamówić okna aluminiowe?

imageCzy z aluminium można wykonać nietypowe okna? Można, choć obecnie na rynku praktycznie już nie funkcjonuje określenie „typowe okno”. Każde wykonuje się na zamówienie inwestora.
Okno zawsze musi być dopasowane do konkretnego projektu, wymiarów otworów, upodobań wzorniczych inwestora. Jeśli chodzi o okna aluminiowe, to spółka AdamS oferuje je w kilkuset kolorach i strukturach powłok. Natomiast co do kształtu okien, to aluminium daje bardzo szerokie możliwości – wykonuje się  okna nie tylko prostokątne, ale i trójkątne, trapezowe, okrągłe, z łukami o różnym stopniu wygięcia…
Pamiętajmy także o maksymalnych wymiarach, jakie mogą mieć okna aluminiowe. W wersji nieotwieranej to około 10 metrów kwadratowych (długość jednego boku to maksymalnie 2600 mm). Otwierane okno może mieć maksymalnie 1000 x 2800 mm.Jeżeli jednak w projekcie budynku pojawiają się niespotykane kształty okien, to zanim wykonane zostaną otwory, skonsultujmy z producentem stolarki czy na pewno taka jest konstrukcja wykonalna (może być na przykład problem z gabarytami okna, zbyt ostrymi kątami czy promieniami w oknach łukowych). Warto także pamiętać, że im bardziej nietypowy kształt okna, tym będzie ono droższe. Więc czasem „gra nie warta jest świeczki”, a dokładnie kosztów.


Zobacz filmKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AdamS

E-mail: adams@adams.com.pl

WWW: www.adams.com.pl

Tel: +48 89 741 32 48
Adres:
Leśna Droga 10A
11-700 Mrągowo

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Xella Polska

  Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownic…
  Xella Polska
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner