rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


AGS: Konsole stalowe wzbogacone powłoką antykorozyjną!

image

Konsole pasywne AGS pozwalają na montaż praktycznie wszystkich rodzajów zewnętrznych okładzin elewacyjnych.Takie konstrukcje podlegają licznym wymogom prawnym, dlatego wybierając konsole do elewacji wentylowanych, warto zapoznać się z ich specyfikacją, aby zdecydować się na te, które będą najodpowiedniejsze dla Twojego budynku oraz elewacji.
 
Konsole do elewacji wentylowanych razem z rusztem pozwalają na szybki montaż oraz na regulację na łączeniu profili. Takie rozwiązanie sprawdzą się przede wszystkim w przypadku, gdy na budynku występują miejscowe nierówności. Producent AGS oferuje wysokiej jakości, różnego rodzaju konsole.

Są to:
 • konsole nierdzewne HI oraz konsole nierdzewne HI+ - posiadają mniejszy niż konsole aluminiowe współczynnik przewodzenia ciepła,
 • konsole Magnelis® HI + - charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz najlepszą odpornością na korozję.
 
Konsole pasywne ze stali czarnej S320 GD z powłoką metaliczną Magnelis® to obecnie najbardziej konkurencyjne rozwiązanie na rynku konsol – zarówno pod kątem jakościowym jak i kosztowym!  Znakomity skład chemiczny powłoki antykorozyjnej zapewnia najwyższy poziom ochrony powierzchni i krawędzi cięcia, w nawet najbardziej agresywnych warunkach środowiskowych do klasy korozyjnej środowiska C5!
Dzięki specjalnie zaprojektowanej budowie konsol AGS i zastosowaniu w nich dodatkowych otworów, konsole charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła, co pozwala na uzyskanie bardzo dobrych parametrów izolacyjnych budynku i zniwelowanie występowania punktowych mostków termicznych. Wykazują zgodność z alkaicznymi materiałami budowlanymi, takimi jak beton czy zaprawa murarską.
 

Konsole elewacyjne AGS zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić zastosowanie pod elewacją dowolnego ocieplenia – bez względu na jego gęstość. Łączniki budowlane AGS ograniczają w znaczny sposób przewodzenie zimna w głąb budynku.
Rozwiązania charakteryzują się poprawkami od punktowych mostków termicznych na poziomie U=0,002 W/m2*K dla konsol wiatrowych oraz U=0,006 W/m2*K dla konsol nośnych. Firma AGS produkuje również konsole do elewacji wentylowanych o wymiarach niestandardowych, dostosowanych do konkretnego projektu i oczekiwań Klienta.
 
Parametry termiczne mocowań AGS potwierdzone są m.in. badaniami ogniowymi, które przeprowadzono w Instytucie Techniki Budowlanej. Badanie symulowało wydostawanie się pożaru przez okno budynku w obszar pasa nadprożowo-podokiennego. Przeprowadzone badania potwierdziły trwałość systemów zamocowań elewacji wentylowanych AGS w warunkach pożaru i spełnienie wymogów §225 Warunków Technicznych budynków w zakresie nieodpadania okładzin elewacyjnych w czasie aż 120 minut.
 
Silną przewagę na rynku zapewnia firmie Krajowa Ocena Techniczna ITB-KOT-2017/0097 na „zestaw wyrobów do wykonywania podkonstrukcji systemu AGS do mocowania wentylowanych okładzin elewacyjnych”. Krajowa Ocena Techniczna upoważnia firmę do sporządzenia krajowej deklaracji właściwości użytkowych zestawu mocowań i znakowania wyrobu znakiem budowlanym B.  
Zgodnie z powyższym dokumentem wyroby AGS zostały sklasyfikowane jako niepalne w klasie A1 wg normy PN-EN 13501-1+A1:2010. Tym samym wyroby te mogą być stasowane jako zamocowania okładzin powyżej 25 m wysokości budynku (§216 WT) oraz na ścianach oddzieleń przeciwpożarowych (§235 WT). 
 
Zapraszamy do składania zapytań. Jeśli natomiast mają Państwo pytania lub chcieliby Państwo poznać szczegółową i spersonalizowaną ofertę - zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Doradcami Techniczno-Handlowymi AGS.
 
 
Marcin Konowalczyk
Doradca techniczno-handlowy
660 757 144
mkonowalczyk@ags.org.pl
woj.: pomorskie, kujawsko-pomorskie, warmińsko-mazurskie, mazowieckie, podlaskie, łódzkie
 
Mariusz Gondek
Doradca techniczno-handlowy
880 421 125
mgondek@ags.org.pl
woj.: świętokrzyskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, opolskie, lubelskie
 
Piotr Skowronek
Doradca techniczno-handlowy
538 420 218
pskowronek@ags.org.pl
woj.: dolnośląskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie
 
Pełna oferta dostępna jest na stronie Producenta.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AGS Sp. z o.o.

E-mail: biuro@ags.org.pl

WWW: www.ags.org.pl

Tel: + 48 24 235 40 79
Adres:
ul. Kleszczowa 18
02-485 Warszawa

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.