rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Blask lakierowanych barw

image

Kolor to jeden z pierwszych rejestrowanych przez nas bodźców wzrokowych. To, jakimi otaczamy się barwami  ma  wpływ na nasze samopoczucie.Kolory mogą nas wyciszać i pobudzać do działania, odstresować, ale też drażnić i zniechęcać. Świat kolorów to wibrująca energia, która ma istotny wpływ na nasze zdrowie, emocje czy zachowanie.  Właściwe komponowanie barw  pozwala na stworzenie wnętrz, odpowiednich dla danego charakteru.  A zatem jak dobrać barwy we wnętrzach, żeby czuć się swobodnie w domowej przestrzeni?

 

Uspokój myśli w niebieskich odcieniach


Odcień niebieskiego uznawany jest za chłodny i uspokajający, łagodzi napięcia w sytuacjach stresowych. Jest barwą ludzi chcących rozwijać się duchowo, pomaga również zwiększyć intuicję i kreatywność.  W  niebieskim otoczeniu np. obniża się ciśnienie krwi, jeśli masz poczucie, że żyjesz za szybko i chcesz trochę zwolnić, elementy wystroju w tej gamie kolorystycznej wprowadzą upragniony spokój. Funkcjonalnym rozwiązaniem i uspokajającym akcentem kolorystycznym jest zastosowanie w  jasnej sypialni - szklanych drzwi szafy w delikatnym, jasnoniebieskim odcieniu ( SGG 08 LIGHT BLUE) . Światło odbijające się na powierzchni szkła wprowadza  mieniące się refleksy w pokoju. Poza tym można zastosować też szkło PLANILAQUE jako okładzinę na całej powierzchni jednej ze ścian  np. za łóżkiem w kolorze ciemnoniebieskim (SGG 152 MIDNIGHT). Kolor delikatnie będzie odbijał  w pozostałych ścianach, które dla kontrastu powinny być białe.

 


Odkrywaj swoje wnętrze w towarzystwie fioletu


 

Kolor fioletowy silnie działa na ludzką psychikę, wycisza, pozytywnie wpływa na działanie układu nerwowego i reguluje wydzielanie hormonów.  Barwa ta wpływa na rozwój intuicji, pobudza wyobraźnię. Rzadko stosuje się go jednak do malowania ścian we wnętrzach, częściej wykorzystywany jest w połączeniu z innymi kolorami lub jako barwa dodatków. W dużych ilościach może być przytłaczający, ale lekki akcent ożywi wnętrze np. pasek na całą wysokość pomieszczenia w kolorze fioletu (SGG 153 PLUM). Jeśli łazienka to nasza oaza przemyśleń  to doskonale komponować się w niej będzie szkło lakierowane - okładzina na ścianie łazienki, która  pełni także funkcję ochronną.

 

Zmiany w kolorze brąz…


Brąz i beż to kolor ziemi, daje człowiekowi uczucie pewności. Brąz to barwa, która wnosi do domu poczucie stabilizacji, zatem jest to kolor odpowiedni dla osób, którym jej brakuje. Jeśli pragniemy stabilizacji i bezpieczeństwa - szklane elementy w gamie brązu (od odcienia bardzo jasnego, kremowego, po ciemny, czekoladowy) dadzą nam  naturalny efekt. Kuchnia urządzona  w beżowych, szklanych frontach (SGG 43 DUNE BEIGE ULTIMATE) dostarczy nam niespotykanego efektu. Gdy natomiast urządzimy - salon w barwach cappuccino (SGG 44 CAPPUCCINO BROWN ) nada wnętrzu przytulnej i niepowtarzalnej atmosfery. Niewielkie akcenty w ciemnych kolorach  - wprowadzą tafle w kolorze ciemnego brązu- SGG 34 ROYAL BROWN lub SGG 180 CHOCO BROWN.


Opracowanie, redakcja: A.S.
Na podstawie materiałów firmy Innovative Materials
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłączn


 Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Orgadata East Europe

  Ponad 30 lat doświadczenia, nacisk na jakość oferowanych usług i prawdziwa pa…
  Orgadata East Europe
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań

Polecamy
dodaj+ «»