rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kiedy należy izolować dach?

image

Dobrą praktyką jest izolowanie dachu, jednak jest to kosztowna inwestycja. W przypadku poddasza nieużytkowego nie ma konieczności izolowania termicznego dachu. Musimy wtedy odizolować poddasze nieużytkowe od użytkowej części budynku, aby ciepło nie uciekało nam do zimnej, nie ogrzewanej strefy.

Gdy chcemy zaadoptować poddasze do celów użytkowych musimy starannie wykonać izolację termiczną dachu, aby ograniczyć straty ciepła.
Wybierając materiał do zaizolowania dachu należy wziąć pod uwagę, że materiałem tym należy wypełnić przestrzeń między konstrukcją dachu, dotrzeć do wszystkich narożników i załamań w taki sposób aby je szczelnie wypełnić, nie tworząc mostków termicznych. Najlepiej sprawdzają się tutaj płyty z wełny mineralnej, które są na tyle elastyczne, żeby szczelnie wypełnić przestrzeń między krokwiami.

Zalecana grubość poddasza energooszczędnego wynosi około 25-30 cm. Oznacza to, że należy wypełnić izolacją nie tylko przestrzeń pomiędzy krokwiami, ale również zamocować izolację (około 10 cm) na krokwiach w drugiej warstwie. Takie rozwiązanie umożliwia nam pozbycie się mostków termicznych na nie zaizolowanych krokwiach, gdyż współczynnik przewodności cieplnej drewna jest znacznie mniej korzystni niż wełny mineralnej.

Prawidłowo wykonana izolacja dachu daje nie tylko korzyści cieplne, ale również akustyczne. Ocieplenie poddasza wełną w znacznym stopniu wycisza wszystkie hałasy pochodzące z zewnątrz, na przykład odgłosy padającego deszczu, szczególnie dokuczliwe przy pokryciu dachu blachą.

Wełna mineralna ma dobre właściwości ognioochronne. Dodatkowe zabezpieczenie drewnianej więźby dachowej jest bardzo pożądane. Szczególnie jeśli izolacja poddasza wykonywana jest w dwóch warstwach – wtedy krokwie chronione są przed pożarem aż z trzech stron. 
 


 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa

Dom gotowy na jesień! Rusza sezonowa promocja OknoPlus