rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Pokrycia dachowe: rss

1 2 3 4 5
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Blacha na dach – rodzaje. Czym się kierować w wyborze?
Trwałe pokrycie dachowe to gwarancja tego, że dach będzie spełniał swoją funkcję przez lata. Do wyboru jest wiele różnego typu materiałów. Jaki wybrać? Sporą popularnością cieszą się dachy blaszane. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, dostępne w niskiej cenie i nadają się do układania na powierzchniach o dużych rozpiętościach. Sprawdź, na jaki typ pokrycia warto się zdecydować.
Jak najtaniej pokryć dach? Które rozwiązanie jest najtańsze?
Zastanawiasz się, jaki materiał najlepiej nada się na pokrycie dachu domu, altany, tarasu bądź garażu, a przy okazji wyjdzie stosunkowo tani w realizacji? Sprawdź, jakie rozwiązanie w Twoim przypadku będzie najbardziej optymalne i oszczędne.
Blacha z posypką - dlaczego warto ją wybrać?
Wyjątkowy, przykuwający uwagę design, odporność na czynniki atmosferyczne, długa żywotność, prosta konserwacja – to tylko ułamek zalet, które sprawiają, że wciąż rośnie popularność blach z posypką. Cena również nie jest tu bez znaczenia, bo koszt takiego pokrycia, porównywalny np. do dachówek ceramicznych, deklasuje ciężką ceramikę w kwestii wagi.
DORKEN DELTA: Bezpieczeństwo pracy na dachu - właściwie dobrane materiały budowlane mają duże znaczenie
Prace prowadzone na dachach, nawet w przypadku niewielkiego domu, wiążą się z wykonywaniem działań na wysokości, a więc zagrożenie jest automatycznie większe, niż w przypadku zwykłych prac budowlanych. Z tego powodu kluczowa jest troska o bezpieczeństwo.
Dachowa rewolucja z butylem
Obróbki dekarskie to nieodłączny element prawidłowego montażu pokrycia dachowego. Do wykonania trwałego uszczelnienia wokół komina, masztów antenowych czy wyłazów dachowych bardzo dobrze sprawdzają się taśmy na bazie butylu. Są one elastyczne, odporne na działanie warunków atmosferycznych i dostępne w wielu wariantach, co ułatwia i przyspiesza pracę dekarza.
Jak układać blachę z posypką?
Blachy dachowe z posypką to znakomita alternatywa dla ciężkich pokryć z dachówek ceramicznych czy cementowych.
Dachówka czy blachodachówka – które rozwiązanie wybrać?
Wybór pokrycia dachowego nie powinien być dokonywany jedynie ze względu na walory wizualne. Jest szereg czynników, które należy wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o tym, czy na dachu znajdzie się dachówka ceramiczna czy blachodachówka. Sprawdź, jakie aspekty są istotne i jak dobierać pokrycie do rodzaju więźby dachowej.
Dlaczego należy pamiętać o wentylacji dachu?
Każdy dach składa się z co najmniej kilku warstw. Są one niezbędne, by spełniał swoją funkcję, czyli chronił przed utratą ciepła i dostępem wilgoci z zewnątrz. Należy przy tym zapewnić prawidłową wentylację dachu. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ brak przepływu powietrza pomiędzy warstwami może grozić zagrzybieniem drewna i doprowadzić do osłabienia konstrukcji więźby dachowej.
Dlaczego panel dachowy NA RĄBEK warto polecić inwestorowi?
Panele dachowe na rąbek są nowszym i wygodniejszym pokryciem dachowym niż stosowana przed laty blacha łączona przez zagięcie w formie rąbka, które ręcznie wykonywał blacharz.
Rodzaje dachów w domach. Jakie są ich kształty?
Mnóstwo osób marzy o własnym, małym domku na wsi, o działce nad jeziorem, albo o górskiej chacie gdzieś w Tatrach. Niestety w wielu przypadkach, już sam projekt domu jest procesem, przez który ciężko przejść, a do tego dochodzi prawo budowlane, zagospodarowanie terenu, estetyka całości i koszty. Sporo problemów może także przysporzyć wybór konstrukcji dachu, który ma przecież kluczowy wpływ na finalny wygląd budynku.
Florian:Rodzaje pokryć dachowych – czym się kierować, które wybrać
Budowa domu lub remont dachu to moment, w którym zawsze pojawia się pytanie — jaki rodzaj pokrycia dachowego wybrać, aby było solidne, służyło przez wiele lat, a przy tym ładnie się prezentowało.
Dach Marzeń: Stylowy, nowoczesny i wyjątkowo odporny
Czy chciałbyś mieć elegancki, nowoczesny dach, o niepowtarzalnym antracytowym kolorze, który zapewni najlepszą ochronę Twojego domu?
Dach na 50 lat? Dlaczego warto o tym pomyśleć?
Firma GERARD, producent dachów z ponad 60-letnim doświadczeniem, również zachęca ludzi do myślenia długoterminowego, ponieważ dach nie ma służyć tylko przez dziesięć lat.
Na zamówienie czy od ręki - jaką blachodachówkę wybrać?
Na zamówienie czy od ręki? Co to znaczy? Otóż na rynku dostępne są dwa rodzaje pokryć stalowych – blachodachówki cięte na wymiar oraz blachodachówki panelowe (lub modułowe), które są zestandaryzowanymi i gotowymi do montażu arkuszami o niewielkich rozmiarach. Poniżej radzimy jaka wersja będzie najlepsza na jakim dachu.
Jaka blacha trapezowa na dach najlepsza?
Dostępne obecnie na rynku różne rodzaje blaszanych pokryć dachowych mogą wprawić niejednego inwestora w konsternację. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniej blachy trapezowej, to zobacz nasz poradnik i wybierz najlepiej. Podpowiadamy, czym różnią się od siebie poszczególne rodzaje blach trapezowych, jakie mogą mieć profile i jak kształtuje się ich cena.
Zastanawiasz się nad wyborem pokrycia dachowego? Różnice między dachówką i blachodachówką
Jeśli czekasz na szybką i prostą odpowiedź, to niestety będziesz rozczarowany. Taką decyzję należy poważnie przemyśleć, ponieważ jest ona zależna od wielu szczegółów, a także osobistych preferencji. Poniżej przedstawiamy na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru
Dachówka ceramiczna czy blachodachówka: co wybrać na pokrycie dachu?
Wybór pokrycia dachowego nie zawsze do końca należy do inwestora – dzieje się tak wówczas, gdy planowany jest remont dachu na budynku, który ma już swoje lata i nie każde rozwiązanie można zastosować z uwagi na ograniczenia konstrukcyjne.
Jak dopasować stalowy dach do projektu domu?
Najczęściej wybierając projekt domu szukamy gotowych rozwiązań. Podobnie jest z pokryciem dachowym. Zwykle wybieramy to co zasugerował architekt. Czasem jednak decydujemy się na inny materiał, a co często za tym idzie, inny rodzaj przetłoczenia. Warto pamiętać o kilku zasadach, których powinniśmy się trzymać, aby wygląd budynku był spójny stylistycznie.
Poradnik montażu paneli dachowych na rąbek
Montaż paneli dachowych na rąbek dla doświadczonej ekipy dekarskiej nie jest skomplikowany, tym bardziej, że producenci wprowadzają fabrycznie liczne udogodnienia, jak np. łączenie na zatrzask czy gotowe otwory montażowe. Instalacja, obok wiedzy, wymaga też jednak dużej staranności. Jak układać panele dachowe na rąbek, aby pokrycie posłużyło niezawodnie przez wiele lat?
Skomplikowane dachy wielospadowe – co musisz o nich wiedzieć?
Dach wielopołaciowy - kojarzy się przede wszystkim z dużymi posiadłościami. Na pewno taka konstrukcja jest imponująca i wyróżnia się spośród tak popularnych, minimalistycznych brył. Stwarza też więcej możliwości aranżacyjnych we wnętrzach domu. Jeśli jednak zdecydujemy się na dach wielopołaciowy, musimy być świadomi tego, że jego montaż jest znacznie trudniejszy, a co za tym idzie – koszty prac budowlanych będą wyższe.
1 2 3 4 5
Następny