rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Korzyści hybrydy dla rynku izolacji

image

Połączenie najlepszych cech dwóch rozwiązań w jedno, w celu uzyskania maksymalnych korzyści, to główny cel każdej hybrydy. Takie innowacyjne propozycje oferuje już nie tylko rynek motoryzacji. Specjaliści marki ISOVER połączyli zalety wełny mineralnej szklanej z atutami wełny skalnej tworząc hybrydowe rozwiązanie do izolacji fasad wentylowanych.Korzyści z hybrydy, niezależnie od specjalizacji rynku, skupiają się głównie wokół zwiększenia efektywności, obniżenia kosztów, a przede wszystkim zapewnienia większego komfortu użytkowania. Tymi aspektami kierowali się także eksperci ISOVER. Dzięki zaawansowanym możliwościom technologicznym i znajomości branży, marka w precyzyjny sposób wyszła naprzeciw oczekiwaniom wykonawców i inwestorów. Po połączeniu najlepszych właściwości wełny mineralnej szklanej z cechami wełny mineralnej opracowano hybrydowe rozwiązanie dedykowane fasadzie wentylowanej. System sprawdza się już w praktyce, dając wiele korzyści wykonawcom, a także użytkownikom budynków.


- Pierwszą, spodnią warstwą jest wełna mineralna szklana, będąca gwarancją szczelnej izolacji cieplnej, pozbawionej szkodliwych mostków termicznych, przez które ucieka ciepło. Drugą warstwą jest wełna mineralna Polterm Max Plus o grubości 5 cm. Dzięki temu, że jest ona zamontowana na wełnie mineralnej szklanej daje wykonawcy możliwość zastosowania technologii montażu, do której jest przyzwyczajony, pracując na twardych materiałach izolacyjnych – mówi Sławomir Kocur, starszy kierownik produktu ISOVER.


Wełna mineralna szklana za sprawą swej elastyczności pozwala dokładnie izolować ścianę w miejscu występowania konsol. Wystarczy wykonać nacięcie w miejscu przebicia przez konsolę, co jest dodatkowo ułatwione z uwagi na możliwość ugięcia się materiału.Hybrydowe rozwiązanie ISOVER w fasadzie wentylowanej umożliwia optymalne wykorzystanie najlepszych cech wełny mineralnej szklanej oraz skalnej. Pozwala także uniknąć błędów przyczyniających się do występowania mostków cieplnych, które są istotnym zagrożeniem w przypadku konstrukcji fasad wentylowanych i obniża koszty inwestycji.  


Tworzenie dopasowanych rozwiązań to ważny wkład w rozwój rynku i priorytet w działalności marki ISOVER
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice