rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Oszczędź jeszcze tej zimy na ogrzewaniu domu

image

W tym roku mamy wreszcie zimę i towarzyszące jej mrozy, które wchłaniają duże kwoty pieniężne na ogrzewanie domów.


Aby ograniczyć te koszty najlepszą metodą jest termomodernizacja domu.Zanim jednak to zrobimy musimy poczekać na na rozpoczęcie nowego sezonu remontowo-budowlanego.A może możemy dokonać ocieplenia budynku jeszcze w tym sezonie? Oczywiście, że tak! Trzeba w tym celu wprowadzić w nasze życie nieskomplikowane, ale skuteczne metody jakimi są przyzwyczajenia domowników.


Nieogrzewany budynek generuje 70% wszystkich kosztów eksploatacji posesji.Przy srogiej zimie koszty te mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.Polacy nie chcą przepłać za ciepło i decydują się na termoizolację swoich domów.

 – Zastosowanie styropianów  o  odpowiedniej grubości to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących oszczędności na ogrzewaniu – mówi Krzysztof Krzemień dyrektor techniczny Termo Organiki. – Raz wydane pieniądze na termomodernizację w naszym klimacie owocują nie tylko przez kilka chłodniejszych miesięcy jesienno-zimowych, ale także latem –  dobrze zaizolowane ściany chronią nas przed upałem. Ocieplając dom kompletnym systemem ociepleń Termo Organiki z wykorzystaniem 15-centymetrowej grubości styropianu w kropki można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie.


Ocieplanie domu styropianemMieszkańcom, których domy czekają na termoizolację proponujemy kilka "trików", które pomogą ograniczyć koszty związane z ogrzewaniem :
 
  • Zdecydowanie lepiej wietrzyć mieszkanie przez kilka minut przy szeroko otwartych oknach, niż zostawiać je na dłuższy czas lekko uchylone.
  • Nie należy zbyt mocno ogrzewać pomieszczeń gospodarczych oraz utrzymywać tej samej temperatury we wszystkich pomieszczeniach całą dobę – mniejsza praca kaloryferów pod naszą nieobecność to oszczędności energii o ok. 10-15%. Nie we wszystkich pomieszczeniach temperatura musi być również jednakowa – w sypialni zdecydowanie lepiej się śpi, a organizm szybciej się regeneruje, kiedy temperatura jest niższa o kilka stopni niż w pozostałych pomieszczeniach, co oczywiście również wpływa na oszczędność energii i dodatkowe finansowe bonusy.
  • W pochmurny dzień staraj się zasłaniać okna zasłonami i roletami. To spowoduje, że ciepło nie będzie miało prostej ucieczki na zewnątrz domu. W przypadku słonecznego dnia, odwracamy działanie, rozsuwamy wszystkie żaluzje, zasłony, firanki czy rolety tak, by słońce miało łatwą drogę do wnętrza domu i nagrzało jego pomieszczenia.
  • Warto na ścianach tuż za grzejnikami umieścić specjalne ekrany odbijające ciepło. To rozwiązanie gwarantuje, że wróci ono do wnętrza pomieszczeń zamiast uciekać na zewnątrz przez ściany. Nie zasłaniamy również grzejników zasłonami czy firankami.
  • Zarówno w ocieplonym, jak i nieocieplonym budynku, przed przenikaniem chłodu ochroni nas dokładne uszczelnienie okien i drzwi.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Termo Organika

E-mail: krakow@termoorganika.pl

WWW: www.termoorganika.pl

Tel: +48 12 427 07 40
Fax: +48 12 427 27 21
Adres:
Bolesława Prusa 33
30-117 Kraków