rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Życie zgodne z Matką Naturą, czyli termoizolacja, która wyjdzie Ci na zdrowie

image

Jeden ze znanych amerykańskich pisarzy, Dan Brown w książce „Anioły i Demony” napisał: „Nasza planeta jest organizmem, a my wszyscy komórkami o różnych zadaniach (…) jesteśmy spleceni ze sobą, służymy sobie nawzajem i służymy całości”. Nie da się mówić o życiu człowieka w oderwaniu od otoczenia – Ziemi. To ona warunkuje jego byt. Troska o przyrodę przekłada się m. in. na nasze zdrowie. Warto we własnym domu postawić na rozwiązania przyjazne dla środowiska. Dzięki użyciu ekologicznej instalacji ograniczymy niepotrzebne straty energii.


Izolacja Firmy Knauf

Badacze wołają na alarm! Degradacja środowiska naturalnego i zmiany klimaty7czne postępują w zatrważającym tempie. Wpływa to na kondycję człowieka. Cywilizowany, zmechanizowany świat pozwala ludziom na nieumiarkowane używanie watów i woltów. Dawniej miało się na uwadze oszczędności związane z gospodarowaniem energii. Przecież każda ewolucja zaczyna się od małych rzeczy. Warto podjąć działania na rzecz dobrostanu przyrody w obrębie własnego domu i konsekwentnie je realizować. Wielkie znaczeni ma wybór odpowiednich materiałów do wykończenia budynku, a przede wszystkim termoizolacji.


 
wełna mineralna Cieplej zimą, chłodniej latem


Optymalne warunki w domu, niezależnie od pory roku, zapewni dobrze dobrana i zamontowana termoizolacja. Wełna mineralna doskonale sprawdzi się w tej roli. Cechuje się wysoką paroprzepuszczalnością, umożliwiając tym samym oddychanie ścian.


Doskonale współpracuje z konstrukcją przy tłumieniu dźwięków z zewnątrz. Z pewnością docenią to osoby mieszkające w sąsiedztwie ruchliwych ulic. Jest niepalna. Tym samym zapewnia odpowiednią ochronę przeciwpożarową. Zimą zatrzymuje ciepło wewnątrz budynku, co pozwala na obniżyć rachunki za wykorzystanie energii na ogrzewanie. Z kolei latem na klimatyzację – wnętrza się wtedy nie przegrzewają. Gwarantuje to nam komfort cieplny i minimalizuje konieczność użycia dodatkowych urządzeń grzewczych lub chłodniczych, nie będące obojętne dla środowiska naturalnego człowieka.


Jest to korzystne dla naszego portfela, jak również dla otaczającej nas przyrody i własnego zdrowia. Zwłaszcza, jeżeli wybierzemy produkt w pełni ekologiczny, bez dodatku sztucznych substancji, takich jak: formaldehyd, fenol czy akryl. Mają one niekorzystny wpływ na jakość powietrza wewnętrznego. Z tego powodu warto rozważyć zakup wyrobów, posiadających certyfikat EUROFINS GOLD. Będziemy mieć wówczas pewność, że spełniają one najsurowsze normy w zakresie emisyjności szkodliwych substancji. Wełna mineralna  Knauf Insulation w ECOSE® Technology może się nim poszczycić. Ewa Kosmalska, Technical Manager Knauf Insulation, tłumaczy, iż: ECOSE® Technology jest rewolucyjną biotechnologią łączenia włókien, bazującą na szybko odnawialnych surowcach zamiast ropopochodnych substancjach chemicznych, dzięki czemu ma naturalnie brązowy kolor. Przyczynia się do polepszenia stanu środowiska, powietrza w samym budynku i rozwoju zrównoważonego w budownictwie.
 

W naturze nic nie ginie

Rozwój cywilizacji ma swoją cenę. Dlatego postęp technologii odcisnął piętno na środowisku naturalnym. Ciągłe ubożenie fauny i flory, wzmagający się efekt cieplarniany, wzrost zanieczyszczeń wód i powietrza – za to wszystko winien ponosić odpowiedzialność człowiek. Tak naprawdę, ma realny wpływ na otaczający go świat. Ostatnimi czasy ma się na względzie zrównoważenie wzrostu gospodarczego, który uwzględni troskę o przyrodę i mądre zarządzenie jej zasobami. Ziemia jest naszą Matką. To ona dała nam życie. To ona daje nam m,mnóstwo pozytywnych odczuć, zachwyca nas swoją różnorodnością. Czy warto tracić z oczu piękno bujnej roślinności, wspaniałych zwierząt na rzecz szarości wszechobecnego betonu?


Izolacja knauf insolution


Ewa Kosmala, Technical Manager Knauf Insulation podpowiada: W nawiązaniu do obchodów największego święta ekologicznego – Międzynarodowego dnia Ziemi, celebrowanego 22 kwietnia, warto zastanowić się nad własnym postępowaniem i wprowadzić do rutyny dnia codziennego, w zakresie własnego gospodarstwa domowego, przynajmniej kilka podstawowych proekologicznych nawyków. Pamiętajmy, by w trosce o środowisko wybierać także ekologiczne materiały budowlane, dzięki którym w naszym domu będzie panował zdrowy mikroklimat.
W życiu codziennym możemy podjąć się wielu eko-działań. Nie wymagają one zbyt dużych nakładów sił. Warto wprowadzić chociaż do wnętrz naszych domów odrobinę żywej zieleni, która działa relaksująco na organizm. Zyskamy dzięki temu większą więź z naturą. Być może, w całym swoim zabieganiu, znajdziemy czas na chwilę refleksji nad kondycją przyrody, którą człowiek od zarania dziejów bezlitośnie eksploatuje. Wyciska ziemie z jej naturalnych surowców do ostatnich kropli, często nic nie dając jej w zamian. A to już dobry przyczółek, by móc rozpatrywać pozytywne zmiany w naszym gospodarstwie...To, co damy przyrodzie zawsze do nas powróci. Warto mieć szacunek do natury i chociaż w obrębie własnego otoczenia starać się nie działać na szkodę środowiska. Można żyć w ekologicznych warunkach, wybierając elementy wykończenia i wyposażenia domu, które będą korzystne dla naszego zdrowia, samopoczucia i otaczającej nas przyrody.


Opracowanie, redakcja: M.T.
Na podstawie materiałów firmy Knauf Insolution
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Knauf Insulation

E-mail: biuro@knaufinsulation.pl

WWW: www.knaufinsulation.pl

Tel: +48 22 369 59 00
Fax: +48 22 369 59 10
Adres:
1 Sierpnia 6
02-134 Warszawa

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Polecamy
dodaj+ «»