rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nowe schody do domu wzniesione w ekspresowym tempie

image

Wznoszenie oraz montaż schodów może kojarzyć się z długim oczekiwaniem na rezultaty. Ale tak nie musi być. Wystarczy, że zdecydujemy się na schody prefabrykowane, które wykonuje się w ekspresowym tempie.
 

Wejście do domu pełni rolę reprezentacyjną, to właśnie ono jest oceniane jako pierwsze przez naszych gości, sąsiadów czy przechodniów ulicy. Nic dziwnego, że chcemy, aby wyglądało ono nienagannie. Istotną częścią strefy wejściowej do domu są właśnie schody, to one stanowią jeden z głównych, zaraz obok drzwi, elementów kompozycyjnych. Podobnie sprawa wygląda w przypadku wewnętrznej klatki schodowej, gdzie schody skupiają wzrok i organizują całą przestrzeń wewnętrzną domu.

Jeżeli nie chcemy poświęcać zbyt dużej ilości czasu na wzniesienie pasujących do stylu obiektu, a zarazem bezpiecznych i wygodnych schodów, to możemy skorzystać z opcji ekspresowej, jaką są schody prefabrykowane. Pozwalają one nie tylko na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy, ale również na uzyskanie wysokich walorów estetycznych. Nie wymagają one wykonania warstwy betonowej jako podkładu. Schody prefabrykowane możemy dopasować precyzyjnie do naszych potrzeb oraz istniejącego obiektu, jeżeli chodzi o budowę stopni, ich nachylenie czy rozstaw.
 

Jak powstają schody prefabrykowane?

To bardzo proste. Na fundamencie układana jest pierwsza warstwa schodów, następnie wypełniana jest pusta przestrzeń stopnia, kolejne tworzone są w analogiczny sposób. Całość zwieńcza się płytą lub podestem. Takie montaż nie wymaga dokładnego wymiarowania, stopnie dostarczane są na budowę w postaci gotowych warstw z już wykonanym spoinowaniem. Postawienie tego typu konstrukcji zajmie zaledwie godzinę lub dwie.

To również całkiem niezły sposób na odnowienie podniszczonych już schodów wejściowych do domu – przywiezione warstwy można układać na istniejącej warstwie nośnej, następnie montowany jest rdzeń betonowy, który okłada się płytkami elewacyjnymi.

Schody prefabrykowane cieszą się dobrymi parametrami technicznymi, jeżeli chodzi o wytrzymałość na ścieranie, niską nasiąkliwość czy mrozoodporność.

Koszt wykonania takich schodów jest zazwyczaj szacowany indywidualnie i jest porównywalny do wycen schodów wykonywanych na budowie. Głównym atutem tego rozwiązania jest szybkość wznoszenia – montaż trwa do dwóch godzin, ponadto praktycznie od razu można dociążać konstrukcję schodów. Cały proces przygotowania schodów prefabrykowanych odbywa się poza budową (trwa on od 7 do 21 dni), dzięki czemu na miejscu są one błyskawiczne w montażu.


Opracowanie: Marta Lichaj
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: +48 42 653-57 03
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź