rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Schody drewniane

image

Schody drewniane mają samonośną konstrukcję przez co nie wymagają dodatkowych przygotowań konstrukcyjnych. Wykonywane są w stolarni na specjalne zamówienie. Na plac budowy przyjeżdżają najczęściej w elementach gotowych do montażu.
 
Schody drewniane montowane są na etapie prac wykończeniowych, co w odróżnieniu od schodów żelbetowych może być problematyczne – brak połączenia z wyższą kondygnacja skutkuje wykonaniem prowizorycznych schodów roboczych. Zaletą schodów drewnianych jest możliwość wykonania ich w niemal każdym kształcie.
 
Schody wykonywane są z różnorodnych drzew. Najczęściej spotykane to: klon, buk, brzoza, dąb, jesion, wiśnia, orzech. Schody z drzew egzotycznych są kilkadziesiąt procent droższe od tych wykonanych z gatunków rodzimych. Ważne jest, aby drewno do produkcji schodów było suche (wilgotność poniżej 8-10%), odpowiedniej klasy (I) oraz bez sęków i wad.
 
Schody drabiniaste są jednym z rodzajów schodów drewnianych ażurowych. Składają się z dwóch belek policzkowych i zamontowanych do nich stopnic. Zastosowanie znajdują najczęściej jako schody pomocnicze do piwnicy lub strychu, ze względu na ich niewygodny układ.
 
Schody policzkowe składają się z dwóch belek policzkowych, stopnic i podstopnic. W wyfrezowane (wydrążone) gniazda belek policzkowych wsuwane są stopnice i podstopnice.
 
Schody kręte są rodzajem schodów cieszącymi się dużą popularnością ze względu na swą estetykę. Montowane są najczęściej w miejscach, gdzie nie ma powierzchni na duże wygodne schody. Najczęściej prowadzą na adaptowany strych lub mają zastosowanie w mieszkaniach dwupoziomowych.
 
Przy decydowaniu się na schody drewniane warto zwrócić uwagę na ich wykończenie. Mamy możliwość zmiany koloru drewna poprzez malowanie ich odpowiednią bejcą. Ważne aby nie zapomnieć o pokryciu schodów lakierem do drewna, który zapobiegnie ścieraniu, zarysowywaniu i wgnieceniu drewna.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa