rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


W jaki sposób eliminować mostki cieplne w domu?

image

Wyeliminowanie w 100% mostków cieplnych w budynku jest bardzo trudne, ale warte starań. Można tego dokonać poprzez odpowiednie zaprojektowanie izolacji miejsc, gdzie najczęściej występują mostki termiczne.

 
Mostków termicznych można uniknąć, stosując jedną prostą zasadę: ciągłość izolacji cieplnej (ułożonej po zewnętrznej stronie przegród budowlanych) musi być zachowana w każdym punkcie.
 
Połączenie wspornikowych płyt balkonowych ze stropem
Całkowite zlikwidowanie mostków termicznych występujących na styku płyty balkonowej ze ścianą jest dość skomplikowane i wymaga zastosowania indywidualnej, samonośnej konstrukcji wsporczej tego elementu, aby oddzielić go od muru. Posiadając balkon zintegrowany z bryłą budynku możemy jednak stosunkowo tanim kosztem ograniczyć wielkość strat ciepła wynikających z takiego rozwiązania. Wystarczy obłożyć styropianem (około 5cm) zarówno dolną jak i górną część płyty balkonu.

 
Wieńce i nadproża
Najprostszą metodą zniwelowania mostków termicznych w wieńcu i nadprożach jest lokalne pogrubienie warstwy izolacyjnej o około 3 cm. Taką odsadzkę można odznaczyć kolorystycznie w stosunku do reszty ściany i stworzyć z niej element dekoracyjny.

 
Okna
Mostki termiczne występujące w ościeżach okien wynikają przede wszystkim z pocienienia izolacji w tym miejscu. Problemem jest również wadliwe osadzenie okien, w skutek czego następują przewiewy nad lub pod parapetem oraz w pobliżu styku muru z ościeżnicą, co spowodowane jest zwykle nie dokładnym uszczelnieniem pianką montażową. Najlepszą metodą zmniejszenia mostków termicznych w obrębie okien jest ich dokładne obsadzenie i zaizolowanie pianką montażową.

 
Ściany piwnic i attyk

Obecnie coraz częściej izoluje się ściany piwnic i attyk, więc mostki termiczne w tych miejscach występują już rzadziej. Problem pojawia się w starszych budynkach. W takim przypadku jedynym sposobem pokonania mostków jest zaizolowanie ścian piwnic i attyk od zewnątrz.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań