rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Systemy fasadowe Aluprof z certyfikatem A+

image

Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt (PHI)  raz jeszcze docenił produkty firmy Aluprof za ich energooszczędność oraz wysokie parametry izolacyjne. Systemy fasadowe słupowo-ryglowe MB-TT50 oraz MB-SR50N HI+ zostały ocenione na najwyższą możliwą klasę efektywności A+ jako produkty przeznaczone do domów pasywnych.

Systemy fasadowe MB-TT50 oraz MB-SR50N HI+ znajdują zastosowanie w konstruowaniu  oszklonych elewacji w budynkach użyteczności publicznej, głównie takich jak banki, urzędy, biurowce czy też hale sportowe. Wykorzystywane również do budowania zewnętrznych ścian osłonowych, sufitów czy też innych konstrukcji przestrzennych. Ich zastosowanie umożliwia tworzenie dużych oszklonych przestrzeni zapewniając jednocześnie wysoką izolacyhność. Połączenie tych obu cech sprawiło, że została ona doceniona przez instytut domów pasywnych w Darmstadt, przez co zalecane jest ich użycie przy konstrukcji obiektów energooszczędnych. Na moment obecny 3 systemy otrzymały certyfikaty A+, z czego dwa z nich stworzone przez fimę Aluprof.
 


Aluprofil, certyfikat A +. systemy fasadowe, instytut domów pasywnych

 

Bardzo się cieszymy, że Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt docenił kolejne nasze produkty przyznając im dodatkowo najwyższą klasę A+. System MB-TT50 to nasza najbardziej zaawansowana technologicznie propozycja w ofercie. Zastosowaliśmy w nim nowe podejście do kwestii budowy profili i akcesoriów odpowiadających za szczelność, dzięki czemu posiada on izolacyjność termiczną już od 0,5 W/m2K. Drugi nasz wyróżniony produkt - MB-SR50N HI+ to wersja o podwyższonej izolacyjności termicznej od 0,7 W/m2K. Staramy się tworzyć rozwiązania, które będą idealnie odpowiadać potrzebom budownictwa energooszczędnego i pasywnego, a przyznany certyfikat jest tego najlepszym potwierdzeniem  –Bożena Ryszka, Kierownik Działu Marketingu i PR z Aluprof.Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt to instytut badawczy skupiający niezależnych naukowców, pracujących nad rozwojem, narzędziami i materiałami przeznaczonymi do realizacji koncepcji domów pasywnych. IDP miał ogromny wkład w opracowaniu pierwszego domu pasywnego, tworząc w 1990 roku pierwszy w Europie (Darmstadt) dom wielorodzinny, którego pobór energii nie wynosi więcej niż 12 kWh/(m2a).


 

   To kolejne wyróżnione produkty Aluprof przez PHI w tym roku, wcześniej instytut przyznał certyfikaty roletom w systemach Aluprof SP i SP-E dla skrzynek o wielkości 165.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Aluprof

E-mail: aluprof@aluprof.eu

WWW: www.aluprof.eu

Tel: +38 33 819 53 00
Fax: +48 33 822 05 12
Adres:
Warszawska 153
43-300 Bielsko-Biała

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań