rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Aluminiowe: rss

1
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Portfenetr – nowoczesny akcent fasady
Coraz częściej w projektach domów jednorodzinnych pojawiają się pionowe okna z balustradą, czyli portfenetry. Sięgające niemal od podłogi do sufitu otwierane skrzydła nie tylko doskonale doświetlają pomieszczenia, lecz także umożliwiają ich skuteczne wietrzenie o każdej porze roku. Odpowiednio dobrane mogą stać się również indywidualnym akcentem architektonicznym.
Adams: Początek stylu industrialnego
Duże przeszklenia, okna ze szprosami, otwarte przestrzenie, odkryta cegła, goły tynk i widoczne rury na ścianach to tylko kilka elementów, które są widoczne w stylu industrialnym. W tym artykule dowiecie się, gdzie to wszystko się zaczęło.
Innowacyjne, aluminiowe okna – przyszłość architektury
Zapewne większość z nas pamięta drewniane okna, które przepuszczały do środka większość dźwięków z zewnątrz – łącznie ze świstem wiatru. W latach 90. ubiegłego stulecia rozpoczęły się okienne rewolucje, a stolarkę drewnianą zastąpiło PVC.
Okna aluminiowe – w stronę designu i ekologii
Okna – ich wielkość, rozmieszczenie i funkcjonalność, to obecnie jeden z najważniejszych elementów kompozycji domu we współczesnych koncepcjach architektonicznych.
Adams: Okna w wymiarze XL powinny być z PVC czy aluminium?
Wymiary okien mają w oczywisty sposób wpływ na ich ciężar.
Adams: W jakich kształtach można zamówić okna aluminiowe?
Czy z aluminium można wykonać nietypowe okna?
Nowa fasada elementowa Schüco AF UDC 80 w badaniach
Nowoczesne systemy fasadowe muszą spełniać szereg wymagań technicznych, a jednocześnie przekonywać innowacyjnym i atrakcyjnym wzornictwem. Nowa aluminiowa fasada elementowa Schüco AF UDC 80 uzyskała rekordowe wyniki podczas badań zgodnie z europejską normą produktu na ściany osłonowe EN 13830. Badania zostały przeprowadzone w Centrum Technologicznym Schüco pod nadzorem ekspertów z notyfikowanego instytutu badawczego ift Rosenheim.
Jesienna konserwacja okna
Po ciepłym okresie letnim powinniśmy przedsięwziąć kroki w celu zabezpieczenia naszych okien przed wilgocią i zimnem okresu jesiennozimowego. Solidna konserwacja okien i rozsądne użytkowanie zapewni nam długowieczność przeszkleń i większy komfort w naszym mieszkaniu.
Odważ się na aluminiową fasadę szklaną
Inaczej ściana osłonowa – jest to efektowna i często monumentalna elewacja budynku uzyskana przy estetycznym połączeniu aluminium i szkła. Spełnia ona funkcje reprezentacyjne wobec całego gmachu, przez co wyróżnia się spośród pozostałych fasad. Można powiedzieć, że fasady aluminiowe kojarzą się z postępem, innowacyjnością i techniką o charakterze ultranowoczesnym.
Czas na panoramiczne okna
Kiedy duże przeszklenia stanowiły charakterystyczny element fasad obiektów publicznych, a dziś podbijają także budownictwo mieszkaniowe, podkreślając zalety niemal każdego stylu architektonicznego. Rosnąca popularność stolarki o dużych wymiarach i optycznie wąskich ramach wynika nie tylko z panujących trendów, ale także praktycznych zalet, jakie oferują nowoczesne systemy aluminiowe.
Dom oazą ciszy
Nieodłącznym elementem współczesnej cywilizacji jest duże nagromadzenie dźwięków, które często odczuwamy jako uciążliwe. Przed niektórymi z nich możemy schronić się w zaciszu własnego domu. Kojący spokój zapewniają okna o odpowiednio dobranych parametrach akustycznych.
Mówię okno, myślę aluminium
Jednym z głównych dylematów, który stoi przed inwestorami domów jednorodzinnych jest wybór odpowiedniego materiału, z którego będą zbudowane okna.
Wietrzenie przyszłości bez otwierania okien
Indywidualne, automatyczne i zdrowe. Nie musisz już myśleć o wietrzeniu dzięki nowym technologiom. Zapomnij o alergii! Automatyczne nawiewniki okienne zapewniają beztroską radość ze świeżego powietrza – bez konieczności otwierania okien.
W harmonii z otoczeniem: nowy system ALUPROF MB-86 FOLD LINE
Nowość w ofercie firmy ALUPROF
1
Następny

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug