rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dobre, bo drewniane

image

Po drewniane okna najczęściej sięgają osoby, które cenią sobie naturę i nieskazitelną estetykę. Od wieków drewno uważane jest bowiem za szlachetny materiał ze względu na unikalną elastyczność i łatwość obróbki.


Wyjątkowe właściwości tego materiału są dobrze znane fanom sportów zimowych takich jak narty czy snowboard. Pomimo wielu zaawansowanych technicznie tworzyw sztucznych, najlepsze narty i deski posiadają właśnie drewniany rdzeń, któremu zawdzięczają ponadprzeciętną wytrzymałość.


Dostępność różnych gatunków drewna, odmiennych między sobą zarówno pod względem wyglądu, jak i właściwości, sprawia, że dopasowanie odpowiedniego rodzaju tego materiału może nie być takie łatwe. Zdarza się tak również dlatego, że kupując okno drewniane nie podejmujemy decyzji jedynie w oparciu o jego walory użytkowe. Okna są dla nas czymś więcej niż jedynie detalem budowlanym. Są podstawowym elementem przestrzeni życiowej i wystroju wnętrza.

 


 
 
Pełną harmonię zapewnia odpowiedni dobór kolorów i materiałów podłóg oraz mebli. Wyrafinowane połączenia barw tworzą płynne przejścia miedzy meblami, oknami i podłogą, nadając pomieszczeniom niesamowity charakter. – Nowoczesne okna drewniane to dziś nie tylko synonim nieprzemijającej elegancji. Okno wykonane z tego materiału zyskuje niesamowite parametry termoizolacyjne. W przeciwieństwie do stali, drewno nie jest dobrym przewodnikiem ciepła. Dlatego też okna drewniane są z powodzeniem stosowane w budownictwie pasywnym. Nawet sam tylko drewniany rdzeń może zapewnić oknu izolacyjność cieplną na rewelacyjnym poziomie Uw=0,64 – mówi Dariusz Olszewski, Dyrektor Sprzedaży w IFTM Internorm.Kompendium wiedzy na temat okien drewnianych firmy Internorm można odnaleźć na nowej stronie www.okna-drewniane.pl. Ma ona sprzyjać szybszej i lepszej komunikacji między producentem, a odbiorcą, a także odsłaniać tajniki wiedzy o drewnianych wyrobach okiennych. – Naszym klientom oferujemy drewniane okna w różnych wymiarach i kształtach, wybierając materiał pierwszej jakości bez sinizny i sęków. Okna wykonujemy z czterech gatunków drewna: sosny, świerku, modrzewiu i dębu – tłumaczy ekspert. Jak dodaje, teraz dobranie odpowiedniego okna drewnianego do konkretnego projektu architektonicznego ma być zdecydowanie łatwiejsze.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

IFTM Internorm

E-mail: oferta@internorm.com.pl

WWW: www.internorm.pl

Tel: 801 889 987
Fax: +48 22 885 18 71
Adres:
ul.Wołoska 9 a
02-583 Warszawa

Katalog Firm

 • Budownictwo Modułowe

  Budownictwo Modułowe -zajmujemy się projektowaniem i sprzedażą betonowych mod…
  Budownictwo Modułowe
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin