rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Czy ocieplanie domu coś daje?

image

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy ocieplenie domu jest przydatne i czy daje realne korzyści właścicielom i użytkownikom budynku. Oczywiście, że tak. Prawidłowo wykonane ocieplenie domu wysokiej jakości przekłada się na liczne korzyści, w tym m.in. lepszą izolację termiczną budynku, a także oszczędności związane z kosztami eksploatacyjnymi. To oczywiście nie wszystkie atuty dobrze wykonanej termoizolacji. Co jeszcze to daje i dlaczego warto ocieplać dom?

 

Niższe rachunki za ogrzewanie i dbałość o komfort cieplny

Przede wszystkim ocieplanie domu przekłada się na realne oszczędności finansowe. Wszystko dlatego, że maleją koszty ogrzewania. Lepszy współczynnik przenikania ciepła i wyeliminowanie mostków termicznych sprawiają, że w pomieszczeniach dużo łatwiej o zachowanie komfortu cieplnego. Energia cieplna nie ucieka z wnętrz, przez co mniej energii wydatkowane jest na ogrzewanie budynku. Przekłada się to na niższe koszty ogrzewania. Niezależnie od źródła ciepła, trzeba wygenerować go mniej, aby zadbać o optymalną temperaturę w dobrze izolowanym wnętrzu. W okresie letnich upałów termoizolacja utrudnia dostanie się ciepła do wnętrz, dzięki czemu spadają koszty związane z chłodzeniem. To sprawia, że termoizolacja przydaje się przez okrągły rok.

 

Czy ocieplać tylko ściany zewnętrzne?

Co ciekawe, proces ten to nie tylko ocieplanie ścian zewnętrznych. W ramach prac termoizolacyjnych warto dokonać modyfikacji zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu. Przy tym wszystkim należy przestrzegać zasad BHP i wytycznych specjalistów. Dzięki temu zadbasz nie tylko o swoją wygodę, ale również o bezpieczeństwo w trakcie codziennej eksploatacji domu. Przy dobrze wykonanej termoizolacji niezwykle ważny jest również system wentylacji, który będzie toczył do wnętrz ciepłe powietrze i jednocześnie wypychał z nich te zanieczyszczone. W przeciwnym razie może to prowadzić do zagrożenia dla zdrowia użytkowników. Podczas wykonywania prac termoizolacyjnych należy zwrócić również uwagę na system ogrzewania. W wybranych przypadkach niezbędna będzie modyfikacja w tym układzie, w tym m.in. wymiana grzejników. Weź to pod uwagę w planowanych wydatkach i sprawdź potencjalne możliwości u specjalisty.

 

Dbałość o środowisko

Wysokiej jakości ocieplenie domu to również dbałość o środowisko naturalne. Dzięki temu właściciele generują mniej energii cieplnej i mniej zanieczyszczają środowisko. Poza termoizolacją warto postawić także na ekologiczne i energooszczędne źródła ciepła, w tym m.in. pompy ciepła, czy też kotły gazowe. Podczas prac ociepleniowych korzysta się m.in. ze styropianu, czy też z płyt termoizolacyjnych.

 

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź