rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dach musi być szczelny!

image

Domy ze stromymi dachami postrzegane są najczęściej jako piękniejsze od innych, a możliwość urządzenia mieszkalnego poddasza cieszy się powszechnym zainteresowaniem.

 

Stawia to przed budowniczymi nowe wyzwania celem zapewnienia mieszkańcom takich domów ochrony przed czynnikami atmosferycznymi wpływającymi na ich komfort i bezpieczeństwo.

 

Obserwacje nasilających się w Polsce ekstremalnych zjawisk pogodowych, a w szczególności bardzo silnych wiatrów i nawałnic prowadzą do wniosku, że najlepszą ochroną domów są wzmocnione konstrukcje dachowe.

 

Są to dachy o solidnej budowie, z pełnym deskowaniem, na których warstwę podkładową pod właściwym pokryciem pełni papa lub membrana bitumiczna, która całkowicie szczelnie odgradza termoizolację dachu od wody i wilgoci z zewnątrz. Odpowiedni system wentylacji zapewnia jednocześnie odprowadzanie pary wodnej z części termoizolacyjnej, dzięki czemu chroni ona skutecznie dom przed utratą ciepła.

 Przykładowy schemat ideowy takiej konstrukcji przedstawia poniższy rysunek:
 

Konstrukcja dachowa z pełnym deskowaniem i warstwą hydroizolacyjną Alfabit:

1. płyta gipsowa-kartonowa, 2. folia paroizolacyjna

3. warstwa termoizolacyjna 4. konstrukcja/krokwie

5. deskowanie 6. membrana dachowa Alfabit

7. kontrłata 8. łata

9. zasadnicze pokrycie dachowe


 

Kluczowym elementem zapewniającym całkowitą ochronę dachu przedzewnętrzną wilgocią jest membrana bitumiczna AlfaBIT.
 

Wykonuje się ją na osnowie z mocnego i elastycznego poliestru, na bazie asfaltu modyfikowanego syntetycznym kauczukiem (SBS). Membrana AlfaBIT skutecznie i pewnie zabezpiecza konstrukcje dachowe po ich odeskowaniu przed wilgocią, wodą opadową, śniegiem oraz podwiewaniem. Jest odporna zarówno na mrozy, jak i na upały. Posiada dobrą wytrzymałość mechaniczną. Charakteryzuje się 2-letnią odpornością na szkodliwe promieniowanie UV, co gwarantuje wysoką trwałość membrany.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

IZOLACJA-JAROCIN

E-mail: biuro@izolacja-jarocin.pl

WWW: www.izolacja-jarocin.pl

Tel: +48 62 747 04 00
Fax: +48 62 747 04 04
Adres:
Poznańska 24-26
63-200 Jarocin