rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dekoracje okien XXL Wystrój okien XXL – inspiracje i pomysły na rok 2023

image

Choć od nocy sylwestrowej i tradycyjnie towarzyszących jej postanowień noworocznych minęło już sporo czasu, wciąż jednak zostało go w tym roku na tyle dużo, że można podjąć odważne decyzje o dokonaniu zmian w swoim otoczeniu. Tak się przeważnie składa, że z nowym rokiem poszukujemy nowych rozwiązań designu pomieszczeń, w których przebywamy na co dzień. A ponieważ coraz częściej nasze wnętrza wyposażamy w zapewniające dostatek życiodajnego światła duże okna, nie od rzeczy będzie zadbać o nowy wystrój okien. Inspiracje ku temu znajdziemy w modnych w 2023 roku stylach wnętrzarskich.Jaki wystrój okien XXL dopasować do konkretnego stylu?
Odpowiedzi na to pytanie jest tyle, ile proponowanych na ten rok wersji stylistycznych wnętrz. Za w miarę uniwersalny pewnik możemy przyjąć jedynie, że nowoczesne aranżacje okien nie powinny zdominować, czy wręcz przytłoczyć samej stolarki okiennej. Dlaczego? Choć różnorodność modnych opcji designu jest naprawdę imponująca, wszystkie właściwie odznaczają się jedną wspólną cechą, którą jest dbałość o maksymalizację naturalnego oświetlenia. W tym właśnie kierunku podąża każda, na dobrą sprawę, nowoczesna aranżacja. Okna XXL stanowią więc zarówno bazę do indywidualnej działalności twórczej, ale także – a może nawet przede wszystkim – walor same w sobie. Ów trend dostrzegają także producenci stolarki okiennej, dzięki czemu ich wyroby sięgają wyżyn pod względem parametrów technicznych, łącząc je z estetyką umożliwiającą całkowicie spersonalizowany, niebanalny wystrój okien.


Inspiracje – gdzie ich szukać?
Modne aranżacje okien to istny temat – rzeka i praktycznie każdy znajdzie odpowiadające mu rozwiązanie. Szkopuł w tym, by nowoczesna aranżacja okna współgrała z całokształtem wystroju wnętrza. Musi jednak także pasować do fasady budynku, żeby i tu uzyskać odpowiednią harmonię. Trudno przecież wyobrazić sobie oszczędne i nieco chłodne w odbiorze okno Reveal Loft zamontowane w domu o rustykalnym charakterze, za to będzie świetnie pasowało do budynków postindustrialnych, loftów czy zabytkowych kamienic. Należałoby więc zacząć od właściwego doboru samej stolarki okiennej, jest jednak podstawowe „ale”: nie chodzi nam przecież o dokonywanie generalnego, pochłaniającego czas i pieniądze remontu, a tylko o dostosowanie wyglądu okien do obowiązujących trendów. Tych zaś jest co niemiara – od tradycyjnych po nowoczesne.Aranżacje okien XXL, czyli nowe oblicze znanego wnętrza
Nierzadko może zdarzyć się, że impulsem do zmiany charakteru całego pomieszczenia będzie zmierzający od pewnego czasu w określonym kierunku wystrój okien. Inspiracje mogą być przeróżne – weźmy na przykład zwykłe, zdawałoby się, rośliny doniczkowe na parapet, które sprawią, że zechcemy wręcz otoczyć się przyrodą z jej kojącymi elementami, tkwiącymi w pierwotnych korzeniach człowieka. Stąd już tylko krok do urządzenia wnętrza w modnym w 2023 roku stylu urban jungle z jego kwiecistymi lub egzotycznymi wzorami tapet i obić, rattanowymi czy wiklinowymi meblami, oraz – co bardzo ważne – wszechobecnym światłem, niezbędnym dla właściwego funkcjonowania stanowiącej esencję designu roślinności. Nowoczesna aranżacja okna w poetyce miejskiej dżungli nie może więc być w tym konkretnym obszarze przeładowana, żeby nie zakłócić tegoż światła dopływu.


Wystrój okien z roślinami w roli głównej
Obfite naturalne oświetlenie będzie też niewątpliwym atutem wnętrza stojącego niejako na przeciwległym biegunie, aczkolwiek plasującego się na designerskim topie tego roku. Mowa o stylu dark academia, przez dominację ciemnych kolorów nadającemu pomieszczeniu nieco tajemniczego charakteru, ale równocześnie tworzącemu szczególnie w chłodniejsze dni atmosferę otulającego ciepła – za sprawą ważnych dodatków jak ciężkie meble z litego drewna i skóry i mięsiste pledy. Modne aranżacje okien w tym klimacie zachęcają do powieszenia potęgujących wrażenie przytulności ciężkich, aksamitnych zasłon. Drewno może z drugiej strony dodawać pomieszczeniom lekkości, co szczególnie widoczne jest w ponadczasowym, a przez to pozostającym na topie stylu japandi. I tu modne aranżacje okien zakładają przede wszystkim maksymalny dostęp dziennego światła, które współgrając z minimalistycznym designem wnętrza przyniesie efekty w postaci przełamania dominacji surowych form, wypełniając przy tym puste przestrzenie. Doskonale sprawdzą się tu wszelkiego rodzaju konstrukcje przesuwne, nie tylko gwarantujące domownikom doświetlenie i docieplenie, lecz również umożliwiające zatarcie granicy pomiędzy pomieszczeniem i otoczeniem, a do tego na wskroś nowoczesne.
Aranżacje okien to także dodatki
Choć współczesne okna same w sobie stanowią elementy o wysokiej estetyce, nic nie stoi na przeszkodzie by dodatkowo je przyozdobić – także ze względów praktycznych, jak choćby zapewnienie prywatności mieszkańcom. Niezmienną popularnością cieszą się firany, mniej lub bardziej przejrzyste, w różnych, choć raczej jasnych kolorach – od bieli po odcienie beżu. Na większe szaleństwo kolorystyczne możemy zdecydować się w przypadku zasłon, pamiętając wszak, by korelowały z ogólnym konceptem wnętrza. Ciekawym rozwiązaniem mogą też być rolety. A nowoczesna aranżacja okna w połączeniu z gwarancją prywatności i zabezpieczeniem domu? Tu odpowiedź jest jednoznaczna: żaluzje – chroniące przed włamaniem, słońcem i wścibskimi spojrzeniami, a przy tym mogące tworzyć nieszablonowy, oryginalny wystrój okien XXL.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

OknoPlus

E-mail: biuro@oknoplus.com.pl

WWW: www.oknoplus.com.pl

Tel: +48 12 277 58 80
Adres:
Zgodna 55
30-444 Kraków

Katalog Firm

 • REGULUS-system

  Działamy na rynku już od 2000 roku. Rokrocznie powiększamy ofertę naszych pro…
  REGULUS-system
 • Hubertus F.P.H.

  Firma „HUBERTUS” istnieje od 1982 roku ,jest czołowym producentem…
 • Efekt Fasteners & Tools Sp.j.

  Firma  EFEKT prosperuje  od 1995 roku jako firma handlowa specjaliz…

Produkty
dodaj+ «»

Forum