rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dlaczego warto zamontować ściankę prysznicową w swojej łazience?

image

Szyba prysznicowa to element, który można zauważyć w wielu nowoczesnych łazienkach. Za jej pomocą można stworzyć praktyczną strefę prysznicową, a jednocześnie optycznie powiększyć niewielką przestrzeń. Dlaczego jeszcze takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze? Dowiedz się, czytając treść niniejszego artykułu.

 

Jakie są zalety ścianki prysznicowej?

Ścianka prysznicowa jest powszechnym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku łazienek o niewielkim metrażu. Za jej pomocą można stworzyć elegancką i komfortową kabinę bez brodzika. Wybierając model o ciekawie wykończonym profilu można też zbudować interesującą atmosferę w pomieszczeniu. Szyby tego typu są produktem wykonanym ze szkła hartowanego. Dzięki temu produkt jest odporny na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wysokich temperatur. Trwałe i eleganckie ścianki prysznicowe można montować na brodziku, a także bezpośrednio na podłodze. To drugie rozwiązanie stanowi coraz popularniejsze w przypadku współczesnych domów i mieszkań. Ścianki prysznicowe są doskonałym rozwiązaniem, ponieważ posiadają nieskomplikowaną budowę. Ten fakt sprawia, że ich czyszczenie jest proste i nie wymaga większego wysiłku. Jednocześnie, ich właściciel może liczyć na pełną funkcjonalność i ciekawy efekt wizualny.
 

Jaką szybę prysznicową wybrać?

Wybierając szybę prysznicową należy odnieść się do estetyki i gabarytów swojej łazienki oraz samej kabiny. Na rynku można znaleźć wiele rozwiązań, które umożliwiają wybór produktu idealnego. Do najchętniej stosowanych należą ścianki prysznicowe przeznaczone do montażu na brodziku lub w posadzce. W szerokiej ofercie sklepów specjalistycznych można znaleźć modele wolnostojące, przymocowane na stałe, a także te posiadające ruchome skrzydło. Drugi rodzaj sprawdzi się doskonale w połączeniu z wanną. Nowoczesna szyba prysznicowa powinna być wykonana ze szkła hartowanego. Nie oznacza to jednak, że zawsze musi być przezroczysta. Właściciel wnętrza może zdecydować się na zakup modelu z mrożoną, grafitową albo brązową powłoką. Taki model równie ciekawie udekoruje łazienkę, a przy okazji obecne na nim zacieki nie będą aż tak widoczne. Decydując się na taką inwestycję, warto postawić na model ze specjalną powłoką Easy Clean. Parametr gwarantuje, że szyba dłużej pozostanie w czystości. Właściciel tego typu rozwiązania powinien też zaopatrzyć się w odpowiednie środki pielęgnacyjne. Ich stosowanie sprawi, że ścianka prysznicowa będzie wyglądała nieskazitelnie przez znacznie dłuższy czas.
 Katalog Firm

 • REGULUS-system

  Działamy na rynku już od 2000 roku. Rokrocznie powiększamy ofertę naszych pro…
  REGULUS-system
 • Hubertus F.P.H.

  Firma „HUBERTUS” istnieje od 1982 roku ,jest czołowym producentem…
 • Efekt Fasteners & Tools Sp.j.

  Firma  EFEKT prosperuje  od 1995 roku jako firma handlowa specjaliz…

Produkty
dodaj+ «»

Forum