rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


DOBRE ROZWIĄZANIE – Co było pierwsze jajko, czy kura, a raczej wycena, czy projekt oczyszczalni?

image

Co powinno być pierwsze cena, a może dobrze zrobiony projekt i tak samo dobrze zrobione wykonanie ?


 

Klient pytający wykonawcę o cenę, powinien dostać przynajmniej dwa warianty do wyboru. Pierwszy dostosowany do ilości użytkowników (np. chcę dwupłaszczowego ZBS-5C, ale mam 4 osoby w domu i czy taki drenaż mi wystarczy?), a drugi do maksymalnej wydajności oczyszczalni (chcę ZBS-6C i co z tego, że mam 4 osoby w domu, ale drenaż chcę też na 6 osób, bo jest to duży budynek i może go kiedyś wynajmę lub sprzedam). Oczywiście druga wycena będzie wyższa, ale dzięki temu zobaczymy różnicę i będziemy mogli się zastanowić, czy warto. Dlatego projekt powinien być pierwszy, gdyż daje on większe bezpieczeństwo dla klienta, który na podstawie niego będzie mógł otrzymać ofertę.
Jeśli wyjdzie konieczność zmian w projekcie, uzasadnionych przez wykonawcę, będziemy świadomi dlaczego one powstały i co zyskujemy.Skoro, każdy instalator się zna to dam mu mapę i sam mi narysuje jak powinna wyglądać oczyszczalnia?Tutaj jednak powstają kolejne pytanie: kto i skąd ma wiedzieć jakie są warunki gruntowo-wodne przez cały rok ? Dodatkowo można zadać pytanie, czy wykonawca oprócz wiedzy praktycznej ma wiedzę formalno-prawną? Budowa oczyszczalni to inwestycja długofalowa, więc licząc jest amortyzację musimy nie obawiać się o jej prawidłowe działanie. Jeśli czegoś nie rozumiem i nie kontrolujemy to rośnie ryzyko błędów.


Po co są projekty typowe do pobrania z naszej strony ?

Istnieje bardzo dużo wariantów oczyszczalni i systemów odprowadzenie. Stworzenie projektów typowych, miało na celu ułatwieni klientowi zapoznanie się z rozwiązaniami profesjonalnymi oraz kwestią formalno-prawną.

Wybierając projekt typowy zyskujesz solidną podstawę do jego faktycznej adaptacji względem warunków panujących na działce oraz rodzaju i wielkości odprowadzenia.

  KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Wobet-Hydret

E-mail: info@wobet-hydret.pl

WWW: www.wobet-hydret.pl

Tel: +48 42 712 20 60
Fax: +48 42 712 00 41
Adres:
Wola Grzymkowa 25a
95-070 Aleksandrów Łódzki