rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dobre rozwiązanie –Jak daleko może być odsunięty pojemnik techniczny ze sterowaniem i dmuchawą od oczyszczalni biologicznej?

image

Dlaczego w naszej oczyszczalni jest osobny pojemnik techniczny?


Obecna konstrukcja pojemnika technicznego została wypracowana przez lata doświadczeń związanych z budową i obsługą oczyszczalni biologicznych ZBF, a później nowszych rozwiązań w postaci ZBB oraz ZBS.Umożliwia to łatwy dostęp do wyposażenia, tj. dmuchawy, sterownika i elektrozaworów.Jak daleko można odsunąć pojemnik techniczny od czyszczalni biologicznej?
Oczyszczalnia z pojemnikiem technicznym połączona jest przez węże techniczne na powietrze. W standardowej wersji mają one średnicę zewnętrzną 0,5 cala i wyprowadzone są z wnętrza oczyszczalni na odległość około 4m. Dostępny jest zestaw do przedłużenia o kolejne 2m (razem około 6m wraz ze złączkami wtykowymi (do ZBS to np. 5 szt.).  Przy dalszym wzroście odległości pojemnika technicznego od oczyszczalni zalecane jest zastosowanie węży technicznych o większej średnicy, np. 3/4 cala (np. dla 10m). Zaznaczyć należy jednak, że nie chodzi tu o przedłużenie większej średnicy węży, lecz zastosowanie jej na całym odcinku. Dlatego takie rozwiązanie należy zaznaczyć w zamówieniu, aby w produkcji oczyszczalnia posiadała już węże na powietrze o większej średnicy.


 
Czy większa odległość pojemnika technicznego od oczyszczalni ma jakieś minusy?
Wzrost długości węży z powietrzem może spowodować szybsze zużycie membran w oczyszczalni, jak i większe jej nagrzewanie podczas pracy. Mając to na uwadze odsunięty pojemnik techniczny, powinien być zlokalizowany w miejscu zacienionym.
 
Oczyszczalnie ścieków Oczyszczalnie ścieków


 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Wobet-Hydret

E-mail: info@wobet-hydret.pl

WWW: www.wobet-hydret.pl

Tel: +48 42 712 20 60
Fax: +48 42 712 00 41
Adres:
Wola Grzymkowa 25a
95-070 Aleksandrów Łódzki