rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Drewno w modzie – okna drewniane i drewniano-aluminiowe w aranżacji wnętrz

image

Drewno to jeden z najchętniej wykorzystywanych materiałów w aranżacji wnętrz. Nadaje pomieszczeniom wyjątkowy i luksusowy charakter. Idealnie współgra zarówno z nowoczesnymi, jak i klasycznymi projektami. Niezwykle efektownym elementem dekoracyjnym są drewniane ramy okienne.

 

Drewno sprawia, że we wnętrzach panuje niepowtarzalny klimat. Tworzy ono wrażenie ekskluzywności, a jednocześnie kreuje ciepłą, przytulną atmosferę – nawet w minimalistycznych i ascetycznych wnętrzach.

 

Niebywałe piękno

 


fot. Sokółka Okna i Drzwi

Drewno jest bardzo szlachetnym materiałem. Swój oryginalny wygląd zawdzięcza niepowtarzalnemu usłojeniu i niezwykłej głębi koloru. Ponadto drewno jest aksamitne i przyjemne w dotyku. Jego niesamowitego uroku nie są w stanie oddać żadne imitacje.

 

Wykonane z drewna ramy okienne mogą być niezwykle atrakcyjnym elementem wystroju pomieszczeń. Stanowią też piękną oprawę dla rozciagających się na zewnątrz widoków. Do produkcji nowoczesnych okien drewnianych i drewniano-aluminiowych używa się różnorodnych rodzajów drewna. Stosowane są zarówno gatunki krajowe, np. sosnowe, modrzewiowe lub dębu, jak i egzotyczne, takie jak meranti. Każde z nich ma charakterystyczne dla siebie usłojenie, fakturę i barwę. Niepowtarzalny wygląd drewna pozwala uzyskać wyjątkowe efekty.

 

Swoboda aranżacji

 


fot. Sokółka Okna i Drzwi

Niewątpliwą zaletą drewna jest to, że łatwo poddaje się obróbce, a jego wygląd można dowolnie modyfikować. Ponadto drewno wspaniale współgra z innymi materiałami, m.in. szkłem, metalem, kamieniem i tkaninami. Z tego względu jest chętnie wykorzystywane przy tworzeniu aranżacji w różnorodnych stylach, np. nowoczesnym, skandynawskim, loftowym czy klasycznym.

 

W przypadku okien drewnianych mamy niebywałą swobodę kształtowania wyglądu ram. Dotyczy to zarówno ich kolorystyki, jaki kształtu. Dzięki temu okna z łatwością zostają dostosowana do najbardziej zindywidualizowanych potrzeb. Drewniane profile można wybarwić na wiele odcieni z zachowaniem naturalnego usłojenia. Do wyboru jest również cała gama lakierów kryjących, pozwalających na uzyskanie jednolitej barwy. Okna drewniane mogą mieć w zasadzie każdy kształt, np. prostokątny, okrągły, wielokątny lub zwieńczony łukiem” – mówi Marek Aniśko, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

 

Klienci mają do wyboru profile okienne o różnorodnej stylistyce. Z nowoczesnymi aranżacjami komponują się całkowicie płaskie ramy o prostych liniach, np. takie jak w oknach PURO i PURO PASSIVE marki Sokółka Okna i Drzwi. Dostępne są też profile delikatnie zaokrąglone, zastosowane np. w oknach ELITE 92 i THERMO 80 oraz drzwiach tarasowych podnoszono-przesuwnych THERMO HS.

 

Stabilne ramy na wiele lat

 


fot. Sokółka Okna i Drzwi

Oprócz pięknego wyglądu drewno ma wiele innych atutów, które sprawiają, że jest ono tak chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz i architekturze. Przede wszystkim odznacza się ono niezwykłą wytrzymałością konstrukcyjną i nie zmienia swoich wymiarów pod wpływem zmian temperatur. Dodatkowo skutecznie tłumi hałas i jest bardzo trwałe. Wszystkie te cechy sprawiają, że drewno idealnie sprawdza się w produkcji okien i drzwi tarasowych.

 

W nowoczesnej stolarce otworowej ramy wykonuje się z drewna klejonego warstwowo. Zazwyczaj składają się one z trzech lub czterech warstw drewna, z odpowiednio dobranym, naprzemiennym układem słojów. Dzięki takiej konstrukcji profile są niezwykle stabilne. Pozwala to na wykonanie okien i drzwi tarasowych nawet w bardzo dużych rozmiarach, tak chętnie stosowanych w nowoczesnych projektach domów” – mówi Radosław Dąbrowski, Dyrektor Serwisu i Obsługi Producentów Domów Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

 

Dzięki zaawansowanym technologiom produkcji drewniane ramy są bardzo odporne na działanie czynników zewnętrznych. Co więcej, od zewnętrznej strony budynku na profilach mogą zostać zamontowane aluminiowe nakładką. Zabezpiecza ona drewno przed wpływem słońca, deszczu, śniegu oraz zanieczyszczenia powietrza. W tego typu oknach nie ma potrzeby okresowego odnawiania zewnętrznej powłoki lakierniczej.

 

Ekologiczne okna

 

Przy wyborze materiałów do budowy domu lub elementów aranżacji wnętrz wiele osób kieruje się nie tylko walorami estetycznymi i funkcjonalnością. Bardzo ważne jest również to, czy produkty są przyjazne dla środowiska naturalnego. W ten trend idealnie wpisują się okna drewniane i drewniano-aluminiowe. Użyte do ich produkcji drewno, podobnie jak szkło i aluminium, można w całości poddać recyklingowi.

 


fot. Sokółka Okna i Drzwi

Wysokiej jakości, nowoczesne okna drewniane i drewniano-aluminiowe są jednocześnie bardzo energooszczędne. Umożliwiają one zmniejszenie energii potrzebnej do ogrzewania domu, co w znacząco przyczynia się do ochrony środowiska. Najlepszą efektywnością energetyczną cechują się okna z pakietem 3-szybowym, ciepłymi ramkami dystansowymi i przestrzenią międzyszybową wypełnioną gazem szlachetnym, np. argonem. Takie wyposażenie stosowane jest standardowo we wszystkich oknach i drzwiach tarasowych marki Sokółka Okna i Drzwi. Dzięki temu mają one wyjątkowo niski współczynnik Uw – wynosi on 0,8-0,9 W/m2K, a w oknach dla budownictwa pasywnego 0,66 W/m2K. Ponadto po wewnętrznej i zewnętrznej stronie pakietu szybowego umieszczona jest szyba niskoemisyjna. Jej powierzchnia pokryta jest niewidoczną warstwą tlenków metali szlachetnych, które odbijają ciepło z powrotem do wnętrza zatrzymując je w budynku. Jednocześnie szyby przepuszczają energię słoneczną, która jest wykorzystywana do dogrzania pomieszczeń. Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Orgadata East Europe

  Ponad 30 lat doświadczenia, nacisk na jakość oferowanych usług i prawdziwa pa…
  Orgadata East Europe
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań