rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Eko- filtroanie wody

image

Od wielu lat problem zanieczyszczenia środowiska w wyniku realizacji potrzeb życiowych człowieka staje się coraz poważniejszy. Każdy z nas potrzebuje jeść i pić a to, może generować mnóstwo śmieci każdego dnia. Kupujemy dania w jednorazowych opakowaniach, używamy ponad miarę serwetek oraz folii do pakowania żywności.To samo dotyczy napojów. Kupujemy atrakcyjnie wyglądające plastikowe butelki pełne barwników, aromatów i substancji słodzących. Są one niezdrowe ale też i zapełniają nasz śmietnik zużytymi opakowaniami.
Rozwiązaniem tego problemu jest filtrowanie wody. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń które zapewniają przefiltrowana wodę. Jednym z producentów całej gamy filtrów jest firma Aquaphor której produkty charakteryzuje największa wydajność oraz jakość potwierdzona certyfikatami PZH, IMID, BPA-Free i innymi. Wymienny wkład filtrujący B25 Maxfor filtruje do 200 litrów wody. Pozwala to uniknąć dźwigania ze sklepu 133 butelek  które  ważą ponad 210 kg.


Zużyte butelki to przeszło 6,5 kg PET, 0,6 kg HDPE z którego są wykonane nakrętki i tyle samo papieru pochodzącego z etykiet. Przekłada się to również na koszty transportu, który jest najbardziej kosztownym i antyekologicznym elementem każdej butelki. Ciężarówki wypchane ciężkimi zgrzewkami emitują dużo spalin przez co wzrasta ilość CO2 w naszej atmosferze.
Nie bez znaczenia jest również koszt przefiltrowanej wody. Litr kosztuje poniżej 10 groszy, co w porównaniu ze wzrastającymi cenami wody butelkowanej jest doskonałą formą oszczędzania nie tylko środowiska ale i domowego budżetu.

 KONTAKT

Aquaphor Poland
O hartowaniu się stali, czyli jak powstają narzędzia ręczne?
INTERsoft-INTELLICAD 2021, nowa wersja uniwersalnego narzędzia CAD

Katalog Firm

  • ModernHome

    Posiada szeroką ofertę paneli słonecznych, akumulatorów, regulator&oac…

Produkty
dodaj+ «»

Forum