rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


FCOM: Gruntowanie przed malowaniem farbą termoizolacyjną

image

Malowanie farbą termoizolacyjną wymaga dobrego przygotowania powierzchni. Na niektóre ściany przed aplikacją dobrze jest nanieść grunt, jednak nie zawsze jest to koniecznie. Jakie są zadania tego produktu?Kiedy należy go stosować, a kiedy nie jest to potrzebne? Jaki jest najlepszy grunt pod powłoki termoizolacyjne? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.


Po co grunt?

Stosuje się go głównie, aby ujednolicić, zaimpregnować i wzmocnić podłoże przed malowaniem. Dodatkowo pomaga on w wyrównaniu chłonność miejsc, na które będzie nanoszona farba. To sprawia, że często stosuje się go na powierzchnie, które tę chłonność mają wysoką. Należą do nich tynki gipsowe, płyty kartonowo-gipsowe oraz podłoża cementowe i cementowo-wapienne. Podczas malowania tych powierzchni może dojść do sytuacji, że w niektórych miejscach farba wyschnie szybciej niż w innych. To, z kolei, może doprowadzić do powstania przebarwień lub zacieków. Zapobiec temu może właśnie potraktowanie podłoża takim specjalnym podkładem. .


Kiedy nie gruntować, a kiedy warto to zrobić?

Przed użyciem podkładu warto ocenić podłoże, ponieważ nie każda powierzchnia wymaga jego stosowania. Czasami może to nawet zaszkodzić. Kiedy nie trzeba gruntować? Z pewnością wtedy, kiedy powierzchnia wygląda jednolicie i została wcześniej pomalowana farbą lateksową. Natomiast warto gruntować świeże tynki i gładzie gipsowe oraz ściany, które po przejechaniem po nich suchą ręką zostawiają na niej pył.


Zalety stosowania gruntu

Gruntowanie pomaga zmniejszyć zużycie farby nawierzchniowej. Ponieważ zmniejszamy chłonność malowanej powierzchni, nie absorbuje ona tak dużo powłoki. Okazuje się również, że zastosowanie gruntu przed naniesieniem farby zmniejsza ryzyko pęknięć i łuszczenia się, co z kolei pozwoli na odsunięcie w czasie kolejnego, kosztownego remontu. Co więcej, pomaga on w zapobieganiu powstawania przebarwień kolorystycznych, które można czasami dostrzec dopiero po zakończeniu malowania.


Grunt pod farbę termoizolacyjną?

Podczas malowania farbą termoizolacyjną warto zastosować grunt wysokiej jakości. Powłoki te posiadają więcej właściwości niż zwykłe farby, ale są też nieco droższe. Zastosowanie podkładu (wtedy kiedy to konieczne) pozwoli na bardziej oszczędną aplikację. Odpowiedni produkt przygotował sam producent takich farb - firma FCOM. Grunt GoTherm doskonale sprawdzi się przed zastosowaniem termopowłoki, ale jest również optymalny do używania przed malowaniem innymi farbami nawierzchniowymi. Można go stosować zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Produkt dostępny jest w sklepie internetowym producenta.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Fcom Sp. z o.o.

E-mail: biuro@fcom.pro

WWW: www.fcom.pro

Tel: +48 606 113 203
Adres:
Węglowa 14
43-502 Czechowice-Dziedzice