rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


FCOM: Jeśli nie styropian, to co?

image

Styropian to najpopularniejszy sposób izolacji cieplnej budynku. Jest to metoda sprawdzona i posiadająca wiele zalet. Nie zawsze jednak chcemy lub możemy położyć go na elewację. Czy są jakieś inne możliwości. Oczywiście. Jedną z nich jest farba termoizolacyjna. Poniżej kilka słów, o tym produkcie i jego możliwościach.


 

Kiedy warto zastosować termoizolację w farbie?

Pierwszym i najbardziej oczywistym przykładem są budynki wpisane do rejestru zabytków. Bardzo często zdarza się, że po konsultacjach, konserwator nie zezwala na użycie polistyrenu. W tym wypadku wielu inwestorów i właścicieli takich budynków nie stosuje żadnej formy izolacji cieplnej. A to błąd. W tym wypadku można zastosować właśnie farbę termoizolacyjną. W zależności od badań i metod pomiaru uznaje się, że 1 mm powłoki termoizolacyjnej odpowiada od 2,5 cm do nawet 10 cm styropianu (dotyczy farby GoTherm). Czasem okazuje się, że zastosowane metody izolacji są niewystarczające - w zimie jest zbyt chłodno, a latem za ciepło. Zamiast kosztownego remontu elewacji i dołożenia kolejnych warstw styropianu, możemy pomalować pomieszczenia od wewnątrz farbą termoizolacyjną. Farbę termoizolacyjna można stosować również wraz ze styropianem. Pozwoli to na zastosowanie płyt o mniejszej grubości, a to wpłynie na koszty zakupu i montażu.

 

Więcej niż izolacja

Powłoki termoizolacyjne, posiadają jeszcze dodatkowe właściwości. Chronią ściany przed grzybami, pleśnią czy bakteriami (pokazały to badania laboratoryjne). Taka farba potrafi również odbijać nawet 90% promieniowanie słonecznego, co pomaga zachować lepszy komfort termiczny latem.

 

Jaką termofarbę wybrać?

Farba, która posiada wszystkie wyżej wymienione właściwości to GoThermⓇ. Jest to produkt polskiego producenta, jest ekologiczny i odporny na działanie różnych warunków atmosferycznych i… czasu. Farba jest koloru białego - można jednak dodać barwnika, aby zmieniła kolor na pożądany. Termopowłokę można stosować m. in. na beton, tynk, metal, drewno i tworzywa sztuczne. Można ją aplikować pędzlem, wałkiem, agregatem lub szpachlą. W tym ostatnim przypadku należy wybrać gęstszą wersję produktu - masę termoizolacyjną.


Farbę GoTherm można kupić w sklepie internetowym producenta. 
 

Podsumowanie

GoTherm to produkt, który może wspomóc izolację, którą daje styropian lub nawet go zastąpić. Warto go przetestować i przekonać się na własnej skórze, jak działa i jakie ma możliwości.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Fcom Sp. z o.o.

E-mail: biuro@fcom.pro

WWW: www.fcom.pro

Tel: +48 606 113 203
Adres:
Węglowa 14
43-502 Czechowice-Dziedzice