rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Flash-raporty od ABi-Solar — cała prawda o panelach fotowoltaicznych

image


 

ABi-Solar oferuje swoim klientom wyjątkową możliwość otrzymania unikalnych danych o parametrach technicznych każdego ze swoich paneli fotowoltaicznych, wykorzystując numer seryjny panelu.


 

Seryjna wyjątkowość

 

Często wydaje nam się, że wszystkie produkty wykonane fabrycznie, które są produkowane w nowoczesnych warunkach -są jednakowe, a ich charakterystyka jest całkowicie ujednolicona. Natomiast jeżeli przyjrzeć się bliżej, to można zauważyć pewne różnice.

 

Identyczne modele telefonów komórkowych różnie "trzymają" sygnał sieci, od czego bateria może szybciej lub wolniej się rozładowywać. Podobne różnice między seriami, a nawet poszczególnymi produktami są charakterystyczne dla bardzo wielu produktów — od rowerów do butów, silników elektrycznych oraz samochodów.

 

Nie są wyjątkiem i panele fotowoltaiczne. Eksperci w dziedzinie odnawialnych źródeł energii oraz ci, którzy już zainstalowali elektrownię fotowoltaiczną, wiedzą, że każdy panel PV posiada unikalną charakterystykę, gdyż rzeczywiste parametry elektryczne nieco różnią się od nominalnych, określonych w karcie technicznej produktu.

 

Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o to, że każde urządzenie ma swoje własne odchylenie oraz tolerancję, w których działa. Dotyczy to również zakładów produkcyjnych- mogą one zapewnić wysoką powtarzalność swego produktu, lecz nieabsolutną, dlatego że panele fotowoltaiczne będą się minimalnie, ale jednak różniły swoją charakterystyką rzeczywistą od danych podanych na karcie technicznej produktu.

 

Producent skupia się na jakości, starając się przy tym osiągnąć doskonałą precyzję oraz absolutną powtarzalność wszystkich modułów fotowoltaicznych. Jego zadaniem jest, aby klient był zadowolony- to znaczy, otrzymał nie mniej niż to, co było obiecane w reklamie oraz karcie technicznej panelu PV. Wszystkie panele powinny zapewnić wskaźniki nie poniżej takiego standardu. Oznacza to, że panele fotowoltaiczne wysokiej jakości mają zadeklarowane parametry nominalne nieco niższe, niż mają w rzeczywistości-parametry paneli PV mają pozytywną tolerancji, która pozwala na uzysk większej ilości energii.


 

Znaczenie małych liczb

 

Taka pozytywna tolerancja — rzadko przekracza 10-20 W, ale dla wielu użytkowników dokładne informacje na temat danych technicznych ich paneli jest istotnie ważne.

 

Na fakt ten zwrócono uwagę w firmie ABi-Solar. Inżynierowie firmy już dawno zrozumieli, że mały "zapas" mocy paneli fotowoltaicznych— jest to miła niespodzianka dla tych, którzy planują sobie małą domową elektrownię fotowoltaiczną o mocy 5-10 kW, natomiast gdy mowa idzie o instalacjach w kilkadziesiąt lub kilkaset kilowatów, to nawet kilkanaście watów więcej mocy na jednym panelu, może przynieść nieoczekiwane rezultaty, a mianowicie trzeba będzie zmienić moc falowników oraz innych urządzeń bieżącej instalacji.

 

W tym przypadku ABI-Solar wpadł na oryginalne, a zarazem proste rozwiązanie, aby udostępnić wszystkim klientom wyniki flash-testów swoich paneli fotowoltaicznych.

 

Flash-raport - gwarancja dokładności

 

Producenci tanich paneli fotowoltaicznych testują swoje panele wybiórczo — tylko jeden panel z całej partii, licząc na prawo prawdopodobieństwa. ABi-Solar poszli inną drogą. Firma przygotowuje flash-test osobno do każdych gotowych paneli PV, gdzie wyniki zapisywane są w specjalnej bazie danych. W trakcie takiego obowiązkowego badania, wykonywane są pomiary szeregu ważnych parametrów. Są one obowiązkowe do nadania numeru seryjnego dla każdego produktu.

 

Teraz ABI-Solar oferuje swoim klientom możliwość znalezienia raportu o wynikach Flash-testowania dla każdego ze swoich paneli fotowoltaicznych. Raport można uzyskać za pośrednictwem tej strony: http://abi-solar.com/pv-modules-flash-reports/. Wystarczy po prostu wprowadzić numer seryjny paneli fotowoltaicznych. Możesz dowiedzieć się o wyjątkowej wartości prąd zwarcia, napięcia biegu jałowego, maksymalny prąd, napięcie oraz moc.

 

Dla firmy "Atmosfera" współpraca z ABi-Solar — to możliwość zaoferowania swoim klientom jakość na najwyższym poziomie oraz zapewnić niezawodność rozwiązań i produktów na najwyższym poziomie. Zawsze chętnie podpowiemy Ci na jakie nowości i dobrze sprawdzone produkty ABi-Solar należy zwrócić uwagę.Zimowa promocja OknoPlus pełna rabatów oraz innowacyjnych NOWOŚCI

Produkty
dodaj+ «»

Katalog Firm

 • Revolt Energy

  Czołowy w Polsce producent pokryć dachowych staje się właścicielem rozwiązań…
 • AZEnergia

  Firma AZEnergia to lider w branży instalacji fotowoltaicznych dla gospodarstw…
  AZEnergia
 • Solarity Polska

  Solarity -jesteśmy wiodącym dystrybutorem i hurtownią systemów fotowol…
  Solarity Polska