rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Idealnie dopasowane okna do salonu, kuchni, sypialni i łazienki

image

Każde pomieszczenie w domu ma inne przeznaczenie. Dlatego warto dostosować rozmiar, rozmieszczenie i wyposażenie okien do poszczególnych wnętrz. Zapewni to optymalne doświetlenie i komfort użytkowania.

 

W różnych pomieszczeniach, zależnie od ich przeznaczenia, powinniśmy stworzyć inną atmosferę. W salonie potrzebna jest duża ilość naturalnego światła, z kolei w sypialni najważniejszy jest komfort wypoczynku. Jeszcze inne warunki powinny panować w kuchni oraz w łazience.

 

„W oknach wykonywanych na zamówienie istnieje możliwość dowolnego doboru ich parametrów. Profile można łączyć z różnymi pakietami szybowymi i uzupełniać o dodatkowe elementy. Dzięki temu wszystkie okna w domu są spójne pod kątem stylistyki, a jednocześnie precyzyjnie dostosowane do funkcji poszczególnych pomieszczeń” – mówi Marek Aniśko, Kierownik ds. Sprzedaży Krajowej Inwido Polska / Sokółka Okna i Drzwi.

 

Otwarta przestrzeń w salonie

 

fot. Sokółka Okna i Drzwi

Salon pełni rolę strefy relaksu oraz miejsca, w którym przyjmujemy gości. Warto tu zaprojektować jak najwięcej dużych przeszkleń. Z jednej strony wpuszczają one dużo naturalnego światła, a z drugiej nadają wnętrzom nowoczesny wygląd. Dodatkowo sięgające od podłogi do sufitu okna i drzwi tarasowe powiększają optycznie pomieszczenie oraz sprawiają, że taras i ogród stają się jego integralną częścią.

 

Komfortowym rozwiązaniem do salonu są drzwi podnoszono-przesuwne. Po ich rozsunięciu otrzymujemy wyjście na taras o szerokości kilku, a nawet kilkunastu metrów. Tego typu drzwi po otwarciu nie zabierają przestrzeni, dzięki czemu można w dowolny sposób zaaranżować wnętrze. Dodatkowe udogodnienia, takie jak niski próg czy automatyczne sterowanie, zwiększają wygodę użytkowania.

 
fot. Sokółka Okna i Drzwi
Do wykonania drzwi podnoszono-przesuwnych o dużych rozmiarach nadaje się zwłaszcza drewno. Jest ono niezwykle wytrzymałe oraz odporne na dobowe i roczne wahania temperatury. Dla przykładu w systemie THERMO HS marki Sokółka Okna i Drzwi pojedyncze skrzydło może mieć do 3,33 m szerokości i 2,80 m wysokości. Pozwala to na stworzenie szklanej ściany o długości nawet 20 m. Drewniane ramy mogą zostać osłonięte po zewnętrznej stronie aluminiowym profilem. Chroni on drewno przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i sprawia, że nie jest konieczne okresowe odnawianie zewnętrznej powłoki lakierniczej.

 

W przypadku wielkogabarytowych przeszkleń istotne jest zapewnienie ochrony przed ucieczką ciepła. Najlepsze parametry termoizolacyjne mają okna i drzwi tarasowe 3-szybowe, które wyposażono w szkło niskoemisyjne. Powierzchnia tego typu szkła jest pokryta niewidoczną warstwą tlenków metali szlachetnych, które odbijają ciepło z powrotem do wnętrza domu i w ten sposób zatrzymują je w budynku. Jednocześnie szyby przepuszczają energię słoneczną, umożliwiając dogrzanie pomieszczeń. Izolacyjność cieplną poprawia również wypełnienie przestrzeni międzyszybowej gazem szlachetnym (np. argonem) oraz ciepłe ramki dystansowe.

 

Dobrze doświetlona kuchnia i jadalnia

 

fot. Sokółka Okna i Drzwi

 

 

Praktycznym rozwiązaniem w kuchni są okna panoramiczne z parapetem na wysokości ok. 105-110 cm od podłogi. W zależności od rozmiarów pomieszczenia można zamontować jedno lub klika okien obok siebie. Zapewni to dużo dziennego światła. Przy takim rozplanowaniu okien można pod nimi umieścić szafki, co pozwoli efektywnie wykorzystać przestrzeń i dobrze doświetlić blat służący do przygotowywania posiłków. Okno powinno mieć funkcję uchylną, aby otwarte skrzydło nie zajmowało miejsca nad blatem. Dodatkowo przyda się mechanizm wielostopniowego uchyłu. Umożliwia on ustawienie skrzydła w jednej z trzech pozycji, co pozwala na regulację intensywności wietrzenia. Tego typu rozwiązanie dostępne jest w oknach drewniano-aluminiowych Puro i Puro Passive, a także Elite 92 i Thermo 80 (w wersji drewnianej i drewniano-aluminiowej) marki Sokółka Okna i Drzwi.

 

W jadalni można zaplanować większe przeszklenia, nawet na całą wysokość ściany – zwłaszcza kiedy okno znajduje się od strony ogrodu. Wówczas podczas spożywania posiłków będziemy podziwiać piękne widoki.

 

Komfort w sypialni

 

fot. Sokółka Okna i Drzwi

 

 

Wybierając okna do sypialni warto pomyśleć o rozwiązaniach, które poprawiają komfort wypoczynku. W utrzymaniu zdrowego mikroklimatu pomagają automatyczne nawiewniki higrosterowane, które regulują ilość wpadającego powietrza w zależności od poziomu wilgotności w pomieszczeniach. Dzięki temu sypialnia będzie zawsze dobrze przewietrzona, nawet bez otwierania okien.

 

Jeśli dom jest położony w hałaśliwej okolicy, przydadzą się w sypialni okna dźwiękoszczelne. Są one wyposażone w szyby o podwyższonej izolacyjności akustycznej, którą określa współczynnik Rw wyrażany w decybelach (dB). Im wyższa jego wartość, tym lepsze wytłumienie dźwięków dochodzących z zewnątrz. Przykładowo okna marki Sokółka Okna i Drzwi z szybą dźwiękochłonną mają wskaźnik Rw na poziomie 42 dB. Dodatkową ochronę przed hałasem mogą zapewnić rolety zewnętrzne, które opuszczone na noc pozwolą jeszcze bardziej wyciszyć pokój

 

Bezpieczne okna do pokoju dziecięcego

 

fot. Sokółka Okna i Drzwi

W oknach znajdujących się w pokoju malucha warto zamontować dodatkowe zabezpieczenia. Niezwykle przydatna będzie klamka z zamkiem, którą można przekręcić jedynie po odblokowaniu specjalnym kluczykiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu rodzice mają pewność, że spragniony wrażeń malec nie otworzy samodzielnie okna.

 

Kolejny istotny element stanowią tzw. szyby bezpieczne o wzmocnionej konstrukcji. Zbudowane są one z dwóch sklejonych tafli szkła o grubości 3 mm połączonych warstwą folii PVB. W przypadku silnego uderzenia, np. piłką lub inną zabawką, takie szyby pękną, ale nie rozpadną się na kawałki. Nie ma więc obawy, że dziecko zostanie zranione.

 

Właściwa wentylacja w łazience

 

fot. Sokółka Okna i Drzwi

W łazience często panuje zwiększona wilgotność powietrza. Uchylenie okna to najlepszy sposób na szybkie pozbycie się nadmiaru pary wodnej. Do mniejszej łazienki odpowiednie będzie okno w kształcie wydłużonego prostokąta. Zamontowane wysoko pod sufitem nie zabiera miejsca niezbędnego do zainstalowania kabiny prysznicowej czy umywalki z lustrem. W przestronnych łazienkach można sobie pozwolić na okna o większych rozmiarach. Takie rozwiązanie staje się ostatnio coraz popularniejsze.

 

Do łazienki warto wybrać okno o wysokich parametrach izolacyjności cieplnej, które zapewni optymalną temperaturę. Niewskazane jest natomiast montowanie nawiewnika, ponieważ zimą pomieszczenie mogłoby się nadmiernie wychładzać.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Sokółka Okna i Drzwi

E-mail: callcenter@sokolka.com.pl

WWW: www.sokolka.com.pl

Tel: +48 85 722 02 78
Fax: +48 85 722 02 96
Adres:
Lotników Lewoniewskich 1
16-100 Sokółka

Promocje
dodaj+ «»