rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Instalacje elektryczne: rss

1
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Semicon: Technologia montażu Chip-On-Board (COB)
Wysoce zintegrowane płytki PCB wymagają obecnie zastosowania wielu technologii montażowych w jednym pakiecie PCB. Oprócz powszechnie stosowanego montażu SMT czy THT, technologia COB z dziedziny mikroelektroniki niesie ze sobą duży potencjał miniaturyzacji
Dlaczego warto korzystać z porównywarki cen energii?
Wiele firm szuka sposobów na oszczędności. Jednak nie zawsze jest to możliwe, bo nie można pozwolić sobie na spadek jakości oferowanych produktów bądź usług.
Instalacje elektryczne – szybko i bezpiecznie
W ciągu ostatnich lat systematycznie wzrasta tempo budowy nowych obiektów i to zarówno domów mieszkalnych, jak również obiektów użyteczności publicznej czy usługowych. Średni czas budowy mieszkań przez developera wynosi trochę powyżej 24 miesięcy. Pojawiają się nowe materiały, innowacyjne rozwiązania czy mniej czasochłonne technologie. Ma być szybko, ale przy tym bezpiecznie i w jak najwyższym standardzie. I taki właśnie jest system wielowtyków WINSTA®.
Instalacja elektryczna w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Cz. II
Artykuł zwraca uwagę na sposób projektowania i wykonania instalacji elektrycznych w budynkach energooszczędnych i pasywnych, wynikający z charakteru odbiorników elektryczności (m.in. nieliniowość), konieczności zapewnienia ciągłości zasilania (m.in. SZR), a także możliwości zasilania obiektu elektrycznością pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Jak prawidłowo należy wykonać instalację oświetlenia ogrodu?
Podczas projektowania instalacji oświetlenia ogrodu trzeba kierować się bezpieczeństwem.
Jakie rodzaje opraw oświetleniowych możemy zastosować w ogrodzie?
Przy wyborze opraw oświetleniowych do ogrodu oprócz względów estetycznych powinniśmy kierować się również kwestią bezpieczeństwa.
Ile energii zużywa oświetlenie ogrodu?
Oświetlenie ogrodowe, zwłaszcza w większych i lepiej oświetlonych ogrodach, może zużywać sporo energii.
Jak zaprojektować oświetlenie ogrodu?
Myśląc o rozkładzie poszczególnych punktów świetlnych, warto planować je po kolei.
Termocert: Badanie rozdzielni elektrycznych
Badanie rozdzielni elektrycznych z wykorzystaniem termowizji jest doskonałą metodą diagnostyczną, która pozwala "on-line" - a więc podczas normalnej pracy i przy standardowym obciążeniu całej instalacji elektrycznej - wykryć usterki i inne anomalie występujące w rozdzielniach.
REGULUS-system:Rewolucja w sposobie dystrybucji ciepła
Nowoczesne systemy grzewcze muszą sprostać w zakresie komfortu cieplnego.
Polacy wciąż nie wiedzą co pochłania najwięcej energii w ich domach
Z badania opinii publicznej „Energooszczędność w moim domu 2015” wynika, że ponad połowa Polaków nadal nie wie, że najwięcej energii w ich domach pochłania ogrzewanie.
Wymiana oświetlenia może obniżyć zużycie energii o połowę
Ceny energii w kolejnych latach będą rosły, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na jej zużycie – wynika z szacunków różnych firm i instytucji. To skłania przedsiębiorców do szukania oszczędności...
Energooszczędne źródła światła
Dobór odpowiedniego oświetlenia jest ważny nie tylko ze względu na nasze zdrowie i dobre samopoczucie – w istotny sposób może również ograniczyć domowe wydatki na energię elektryczną...
Inteligentne domy i sieci energetyczne
Kreując obraz kierunków oraz aktualnego stanu rozwoju techniki współczesne media chętnie posiłkują się pojęciem sztucznej inteligencji (ang. artificial intelligence – AI)...
Zasilanie awaryjne instalacji. Dobór urządzeń oraz obsługa zasilania
W artykule przedstawiamy praktyczne informacje dotyczące doboru parametrów urządzeń, które mają zasilać odbiorniki znajdujące się w budynku. Doradzamy też w zakresie obsługi zasilania awaryjnego oraz jego monitoringu.
Mieszkanie w dobrym oświetleniu
Sposób oświetlenia pomieszczeń w domu wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz wysokość rachunków za energię elektryczną. Najlepsze dla wzroku i kieszeni jest światło dzienne. Uzupełnione o odpowiednio dobrane oświetlenie sztuczne, poprawia komfort funkcjonowania i ogranicza zużycie energii.
Instalacja elektryczna dostosowana do zasilania energią odnawialną
W jaki sposób należy zaprojektować i wykonać instalację elektryczną, aby była dobrze przystosowana do zasilania energią ze źródeł odnawialnych. Jak wykonanie instalacji elektrycznej wpływa na cenę samodzielnego systemu OZE (tw. Off-grid).
Instalacja elektryczna w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Cz. I
Artykuł zwraca uwagę na sposób projektowania i wykonania instalacji elektrycznych w budynkach energooszczędnych i pasywnych, wynikający z charakteru odbiorników elektryczności (m.in. nieliniowość), konieczności zapewnienia ciągłości zasilania (m.in. SZR), a także możliwości zasilania obiektu elektrycznością pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Racjonalizacja użytkowania elektryczności
W dzisiejszych czasach, na każdym kroku, dąży się do ograniczania zużycia energii. Jest to spowodowane dbałością o środowisko naturalne, ale przede wszystkim koniecznością wynikającą z ciągle rosnących cen energii konwencjonalnej, czyli powstającej z paliw kopalnych (m.in. węgiel, gaz, ropa). Jedyną drogą do obniżenia rachunków za energię jest zmniejszenie jej zużycia, co można dokonać za pomocą jej racjonalnego wykorzystania lub zastąpienia energii konwencjonalnej alternatywną, przede wszystkim pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
1
Następny

Katalog Firm

  • MARAND

    Firma MARAND specjalizuje się w dziedzinie odnawialnych źródeł energii…
  • Pro-Sun

    Firma PRO-SUN Sp. z o.o.  oferuje produkty i usługi, które wykorz…
  • De Dietrich

    De Dietrich to jedna z najstarszych marek w branży grzewczej na świecie. W 20…

Produkty
dodaj+ «»

Forum