rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Dlaczego gazowe kotły kondensacyjne?

image

Coraz więcej osób decyduje się na montaż kotłów kondensacyjnych. Dlaczego te urządzenia cechują się tak wysoką sprawnością?
Do swojej prawidłowej pracy gazowe kotły kondensacyjne wykorzystują nie tylko energię chemiczną zawartą w gazie, lecz korzystają także z dodatkowego ciepła, które znajduje się w spalinach, a dokładniej w parze wodnej, będącej wynikiem spalania gazu.

 


Dla przykładu: w wyniku spalania 1 m3 gazu ziemnego powstaje 2 m3 pary wodnej. W efekcie jej skondensowania uzyskuje się 1,6 litra wody, czyli kondensatu. W kotłach tradycyjnych nie zachodzi ten proces.

 


Kotły kondensacyjne są skonstruowane w taki sposób, aby minimalizować straty ciepła. Przynosi to doskonałe efekty, tym bardziej, jeśli niższa jest temperatura układu grzewczego. Realnie przekłada się to na mniejsze zużycie paliwa. W konsekwencji płacimy mniejsze rachunki za gaz.
Należy tutaj także wspomnieć o zaletach, jakie daje modulacja mocy kotłów. Dzięki niej możemy dopasować moc chwilową urządzenia konieczną dla zapewnienia komfortu cieplnego. Udogodnieniem jest również sterowanie pogodowe oraz możliwość programowania dziennych i nocnych temperatur pokojowych.

 


Więcej informacji na ten temat znajduje się  na http://www.dedietrich-kotly.pl/dlaczego-kotly-kondensacyjne/).

 

 

 KONTAKT

De Dietrich

Produkty
dodaj+ «»

Forum